Savivaldybė prisideda prie druskininkiečių sveikatos stiprinimo: šiais metais sveikatos projektams skirta daugiau kaip 60 tūkst. eurų

Sveikatos priežiūra ir stiprinimas – ypač aktuali sritis, kuriai Druskininkų savivaldybėje yra skiriamas didelis dėmesys. Siekdama užtikrinti sveikatai palankią aplinką bei kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams, Druskininkų savivaldybė kasmet skiria lėšų sveikatos projektų įgyvendinimui.

Siekdama užtikrinti sveikatai palankią aplinką bei kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams, Druskininkų savivaldybė kasmet skiria lėšų sveikatos projektų įgyvendinimui/Asociatyvi nuotrauka

Kaip informavo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, lėšų skyrimo prioritetus nustato Druskininkų savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba, atsižvelgdama į visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos išvadas, esamas problemas ir gyventojų sveikatos būklę.

L. Urmanavičius, Savivaldybės mero pavaduotojas: „Pagrindiniai tikslai yra sveikatos prevencinių programų plėtojimas, gyventojų psichikos sveikatos stiprinimas, lėtinių neinfekcinių ligų prevencija, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas, alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, sveikatos stiprinimas ir išsaugojimas, ugdant sveikatos raštingumą ir formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius.“

„Pagrindiniai tikslai yra sveikatos prevencinių programų plėtojimas, gyventojų psichikos sveikatos stiprinimas, lėtinių neinfekcinių ligų prevencija, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas, alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, sveikatos stiprinimas ir išsaugojimas, ugdant sveikatos raštingumą ir formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius“, – pagrindinius prioritetus išvardijo L. Urmanavičius.

Druskininkų savivaldybė šiais metais sveikatos projektams iš biudžeto bei Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos skyrė daugiau kaip 60 tūkst. eurų.

Daugiausia lėšų skirta VšĮ Druskininkų ligoninė teikiamų mamografijos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimui, nes ši paslauga ypač reikalinga moterų sveikatos užtikrinimui, krūties onkologinių susirgimų prevencijai.

E. Raulušaitienė, Druskininkų ligoninės direktorė:  „Mūsų projekto tikslas – skaitmenizuoti mamografą ir taip pagerinti šiuo metu teikiamos paslaugos kokybę. Artimiausiu metu pasirašysime sutartį ir pradėsime įgyvendinti projektą. Džiaugiamės, kad, bendradarbiaudami su savivaldybe, ligoninėje teikiamas paslaugas galime padaryti dar kokybiškesnes.“

Pasak Druskininkų ligoninės direktorės Evelinos Raulušaitienės, reguliari atrankinė mamografinė patikra padeda užkirsti kelią onkologiniams susirgimams arba leidžia juos diagnozuoti ankstyvoje stadijoje, kai galimybė išgyti yra pastebimai didesnė. „ Mūsų projekto tikslas – skaitmenizuoti momografą ir taip pagerinti šiuo metu teikiamos paslaugos kokybę. Artimiausiu metu pasirašysime sutartį ir pradėsime įgyvendinti projektą. Džiaugiamės, kad, bendradarbiaudami su savivaldybe, ligoninėje teikiamas paslaugas galime padaryti dar kokybiškesnes. Šiuo atveju daugiau moterų turės galimybę pasitikrinti ir išvengti susirgimų. Kiekvieno mėnesio pradžioje paskelbiame laisvus gydytojų konsultacijų laikus, tarp jų – ir mamografijos. Kviečiu sekti informaciją, užsiregistruoti ir pasitikrinti“, – sakė E. Raulušaitienė.

Dar vienas svarbus sveikatos projektas, kuriam skirta lėšų, yra VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) teikiama paslauga – socialiai pažeidžiamų asmenų pavėžėjimas į asmens sveikatos priežiūros centrą. Ši paslauga teikiama neįgaliesiems ir senyvo amžiaus druskininkiečiams, kurie negali patys pasiekti šeimos gydytojo ar kito PSPC specialisto.

Taip pat finansuoti projektai, kurių įgyvendinimo metu bus teikiamos individualios psichologo konsultacijos jaunimui, organizuojami lytiškumo ugdymo mokymai, teikiama pagalba priklausomybes turintiems asmenims.