Registruotas nedarbas Druskininkų savivaldybėje – mažiausias Alytaus apskrityje

Kaip rodo naujausi Lietuvos darbo biržos duomenys, nedarbo rodikliai Druskininkų savivaldybėje ir toliau išlieka mažiausi Alytaus apskrityje. Šių metų rugpjūčio 1 dienos duomenimis, registruotas nedarbas Druskininkų savivaldybėje yra 8,5 procento – 1,2 procentiniais punktais mažesnis nei Alytaus apskrityje.

Pernai tokiu pat metu Druskininkų savivaldybėje registruotas nedarbas siekė 7,2 procento ir buvo mažesnis nei tuometinis šalies vidurkis – 7,6 procento. Šiemet Druskininkų savivaldybę alinant sausrai, nebuvo sukurta dalis sezoninių darbo vietų. Nedarbo rodikliams įtakos taip pat turėjo ir darbdaviams įvestos Sodros „grindys“, dėl kurių dauguma darbuotojų, dirbusių 0,5 ar 0,25 etato, buvo atleisti. Nepaisant to, Druskininkų savivaldybės administracija nuolat ieško būdų padėti įsidarbinti darbo nerandantiems žmonėms.

„Nuolatinis savivaldos, darbo biržos ir verslo bendradarbiavimas duoda teigiamų rezultatų. Daug dėmesio skiriame jaunimo nedarbo mažinimui – šiais metais tęsiame Jaunimo verslumo ir integracijos į darbo rinką programą, sėkmingai pradėtą įgyvendinti dar praėjusiais metais. Šiais metais programa buvo patobulinta taip, kad suteiktų galimybę jaunus žmones (14-15 metų) į darbo rinką įtraukti dar efektyviau, pasiūlyti jiems platesnį specialybių spektrą“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

L. Urmanavičius pabrėžė, kad šiais metais padidėjo ir programoje dalyvaujančių įmonių skaičius. Dėl to plečiama teikiamų paslaugų įvairovė, o jauniems žmonėms siūloma vis daugiau profesines kompetencijas ugdančių darbo vietų. Ieškant daugiau būdų įdarbinti kuo daugiau darbo nerandančių žmonių, Druskininkų savivaldybėje tęsiama ir viešųjų darbų programa. Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai drastiškai sumažinus finansavimą minėtai programai, ieškoma finansavimo iš savivaldybės lėšų.

Alytaus apskrityje didžiausias nedarbas išlieka Lazdijų rajono savivaldybėje – 14,1 procento. Alytaus rajono savivaldybėje registruotas nedarbas siekia 10,1 procento,  Alytaus miesto savivaldybėje – 8,9 procentų, Varėnos rajono savivaldybėje – 8,6 procento.