Projekto „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“ veiklos įsibėgėjo

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centre aptarta šį pavasarį pradėto įgyvendinti projekto „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“ eiga, pasidžiaugta naujai įrengtomis Bendruomeninių šeimos namų patalpomis. Projektą vykdo Druskininkų savivaldybės administracija, projekto partneriai – Druskininkų šeimos paramos centras, VšĮ „Kitokie projektai“, VšĮ Paramos vaikams centras.

Projekto partnerio Druskininkų šeimos paramos centro pirmininkė Lilija Sereikienė, jos pavaduotoja Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė ir socialinė darbuotoja Laura Gardziulevičienė pasidžiaugė, kad jis orientuotas į kokybiškas paslaugas bei yra skirtas visoms savivaldybės šeimoms, neskirstant jų į jokias socialines grupes. Projekto pristatyme dalyvavusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė akcentavo, kad projekto veiklos ir mokymai atliepia šeimų poreikius: „Projektas labai šauniai pradėtas, labai džiaugiuosi, kad organizuojamos veiklos padeda stiprinti šeimas, surasti atsakymus į aktualiausius santykių, vaikų auklėjimo ir kitus klausimus bei praturtina laisvalaikį.“

Projektas, skirtas Druskininkų savivaldybėje gyvenančioms šeimoms, finansuojamas ES fondų ir savivaldybės lėšomis, bus įgyvendinimas iki 2021 m. gegužės.

Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Žagunienė pabrėžė, kad pasirengimas projektui užtruko, nes buvo atsakingai analizuojami mūsų savivaldybės šeimų poreikiai, vaikų ir paauglių problemos. Atsižvelgus į surinktus duomenis, buvo stengiamasi surasti kompetentingus lektorius ir psichologus iš visos Lietuvos.

Per du pirmuosius mėnesius projektas įgavo pagreitį: atnaujintos Bendruomeninių šeimos namų patalpos, sėkmingai teikiama vaikų priežiūros paslauga, organizuoti Šeimų klubo susitikimai Druskininkų mieste ir kaimo bendruomenėse, šeimoms skirtos stovyklos, šeimos santykių grupės susitikimai, įvairūs mokymai, individualios konsultacijos vaikams ir paaugliams.

Susitikime lektorė Aušra Keturkienė pateikė vieną pavyzdinę praktinę užduotį – kiekvienas susitikimo dalyvis turėjo užrašyti, ką jam reiškia žodis ŠEIMA, o vėliau tai aptarti. Tokia pat užduotis buvo pateikta ir projekte dalyvavusioms šeimoms.

Kol vyko projekto aptarimas, menininkas Rolandas Dabrukas druskininkiečius pakvietė sukurti savo mandalą iš sveiko maisto.

Daugiau informacijos apie projektą rasite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“.

Socialinių paslaugų centre aptarta šį pavasarį pradėto įgyvendinti projekto „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“ eiga, pasidžiaugta naujai įrengtomis Bendruomeninių šeimos namų patalpomis/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją