Poeto J. Marcinkevičiaus dukra ir anūkė pritaria idėjai įamžinti poeto atminimą Druskininkuose

Rugpjūčio 25 dieną Druskininkų savivaldybėje apsilankė ir su savivaldybės vadovais susitiko poeto Justino Marcinkevičiaus dukra Jurga ir anūkė Salomėja.

Druskininkų savivaldybėje apsilankė ir su savivaldybės vadovais susitiko poeto Justino Marcinkevičiaus dukra Jurga ir anūkė Salomėja / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

„Kai paskelbėme, kad planuojame įamžinti poeto J. Marcinkevičiaus atminimą Druskininkuose, man netikėtai parašė jo anūkė Salomėja. Ji padėkojo už idėją, o aš ją pakviečiau atvykti į savivaldybę ir pasikalbėti, kokią J. Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo viziją turi jo šeima. Esu labai dėkingas poeto dukrai Jurgai ir anūkei Salomėjai už šiltą, atvirą pokalbį. Puikiai suprantu ir žinau, kokį spaudimą patyrė šeima, kai viešose aštriose diskusijose buvo menkinamas poetas, jo talentas ir literatūrinis palikimas. Bet viskas praeina, žmonės puikiai atskiria pelus nuo grūdų, o melą nuo tiesos. Labai teisingi žodžiai – Druskininkai gydo. Ne tik kūną, bet ir sielą nuo neteisybės. Todėl aš pažadu, kad J. Marcinkevičiaus atminimą mes įamžinsime su visa pagarba, kaip ir dera pagerbti tokį kūrėją“, – sakė meras R. Malinauskas.

Susitikimo metu meras pristatė idėją J. Marcinkevičiui skirtą paminklą pastatyti kurorto centre, prie Kultūros ir kongresų rūmų.

Taip pat buvo aptarti Rašytojų sąjungos pasiūlyti skulptūrų variantai ir galimybės sukurti naują.

Artimiausi poeto žmonės – dukra ir anūkė – pabrėžė, kad J. Marcinkevičių žavėjo gamta. Ir šeima labiausiai norėtų matyti jo atminimą įamžintą ne sostuose, o simboliuose, tokiuose kaip knyga, paukštis, plunksna, medis.

Poeto J. Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui Druskininkuose bus sudarytas atminimo iniciatyvinis komitetas. Idėjos, projektai, kaip būtų galima įamžinti poeto atminimą, būtinai bus derinami ir su poeto šeima.

Druskininkų savivaldybė primena, kad visi, kurie palaiko šią idėją ir nori prisidėti prie J. Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo, gali tai padaryti pervesdami  lėšas į tam tikslui atidarytą specialią tikslinėms lėšoms skirtą sąskaitą:

Druskininkų savivaldybės administracija

LT057300010002225631, AB Swedbank

Pavedimo paskirtyje galite nurodyti: Marcinkevičiui skirtam paminklui.