Meras R. Malinauskas: „Viskas, kas žadėta, bus padaryta“

Savivaldybių tarybų narių ir tiesioginiai merų rinkimai Druskininkuose baigėsi, kaip ir buvo tikėtasi, jau po pirmojo turo. Daugiau kaip 70 proc. Druskininkų krašto gyventojų išreiškė savo pasitikėjimą dabartiniu meru Ričardu Malinausku, kuris, žmonių sprendimu, Savivaldybei vadovaus dar ketverius metus.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pasidalino mintimis apie rinkimus ir rinkimų laikotarpį.

– Mere, nepaisant prieš pat rinkimus pateiktų teisėsaugos įtarimų, druskininkiečiai savo balsais išreiškė Jums savo pasitikėjimą, nedvejodami dėl Jūsų ir komandos. Kaip Jūs manote, kodėl rinkimų rezultatai būtent tokie?

– Dirbame Druskininkams, ir žmonės tai mato, žino, vertina. Be abejo, po rinkimų, gavęs tokį didžiulį  gyventojų pasitikėjimo manimi patvirtinimą, dirbti ir stengtis dėl miesto, žmonių jėgų turiu dar daugiau. Net ir po tokio „murkdymo“ į purvą – sakyčiau, mėginimų valstybės mastu sutrypti mane, kolegas, visas pastangas ir darbą Druskininkams. Lenkiuosi iki žemės tiems Druskininkų krašto žmonėms, kurie apsvarsto situaciją savo galva, renkasi patys, bet ne tiems, kurie už virvutės vedžiojami sadauskų ir danauskienių. Šitie manau, yra vienas kito verti moralizuotojai. Viena – viešoje erdvėje pagarsėjusi nelegaliomis pirties statybomis ir tuo, kad, mano žiniomis, gviešėsi prisidurti prie savo kišenės valstybės lėšų vieno universiteto sąskaita. O kitas, matyt, jau pamiršo, kad, jam besiverčiant nekilnojamuoju turtu, teismas jį buvo pripažinęs kaltu už apgaulingai tvarkytą apskaitą. Bet to, kad Druskininkų krašto žmonės jo neišrinko į Seimą, ko gero, pamiršti negali. Ir savo pyktį Druskininkams iki šiol nuolat lieja rašiniuose. Kiek galima pykti ant niekuo dėtų žmonių? Ir ar ne prasmingiau gyventi kuriant, o ne griaunant?

– Iš karto po rinkimų viešoje erdvėje pasirodė konservatorių atstovų nepasitenkinimas, esą druskininkiečiai balsavo ne savo valia, o paveikti žiniasklaidos…

– Ir kodėl konservatoriams tai, kad jei Druskininkuose Malinauską vėl išrinko meru, yra „neskaidru“ ir „per prievartą“, o tai, kad po 2019 metų rinkimų, pavyzdžiui, Palangą ir toliau valdys konservatorius Š. Vaitkus arba Pasvaly vėl išrinktas G. Gegužinskas, taip pat konservatorius, kuris jau gal trečią dešimtį savo darbo meru metų greitai skaičiuos, – viskas tvarkoj? O ar nėra taip, kad čia vėl dvigubi standartai?

– Per praėjusius, 2015-ųjų savivaldos rinkimus Jūsų varžovu dėl mero posto buvęs liberalas Valdas Trinkūnas savo rinkiminėje programoje skelbė: „Ryžtingai, bei negailestingai kovosiu su bet kokiomis korupcijos apraiškomis, valdininkų savivale ir piktnaudžiavimais“, bet, jam netapus meru, šis jo pasiryžimas, regis, išseko labai greitai ir baigėsi tuo, kad galiausiai jis iš viso atsisakė dirbti Taryboje…

– Liberalai turi savo metodus, kaip veikti prieš Druskininkus, įtraukdami ir Seimo narius, ir Generalinės prokuratūros, ir net Prezidentūros atstovus. Kiek žinau, V. Gailius yra V. Trinkūno ir J. Šarkaus skundų ir visų kitų panašių „iniciatyvų“, siekiant pavaldyti Druskininkus, „kojos ir rankos“ teisėsaugoje. Mano žiniomis, jų viskas suorganizuota. Reikia laiko, ir tai bus įrodyta. Juo labiau, kad visi jų sumanyti reikalai, siekiant užčiaupti mane ar mano patarėją Aivarą Kadziauską, mūsų neišgąsdino ir neišgąsdins. Esu dėkingas aktyviems druskininkiečiams ir „Druskininkų klubui“, inicijavusiam peticiją „Dėl Seimo specialiosios tyrimo komisijos sudarymo galimam neteisėtam poveikiui teisėsaugai Druskininkų rezonansinėse bylose ištirti“. Tikiu, kad jau keleri metai besitęsiančių prieš kiekvienus rinkimus vis sustiprėjančių išpuolių prieš Druskininkų savivaldybę, viešojoje erdvėje nuolat skleidžiamos informacijos, kuria siekiama menkinti Druskininkų vardą, „autoriai“ ir užsakovai vieną gražią dieną prieis liepto galą ir turės atsakyti už savo veiksmus. Jų siekis teisminius ginčus naudoti kaip politinės kovos instrumentą žemina Druskininkų ir jų gyventojų orumą, kenkia verslo aplinkai. Vadinamieji Druskininkų skandalai yra išpūsti ir kurpiami, siekiant politinės naudos ir dividendų. Apie tai kalbėjau ir kalbėsiu dar ne kartą, kol būsiu išgirstas, kol į pateiktą informaciją bus atsižvelgta, ir nematau kitokių nei galimybių, nei būdų pasakyti žmonėms, kas yra tikrieji tų skandalų užsakovai. Akivaizdu, kad Vijūnėlės, kaip jie sako, „afera“ gimė tik po to, kai Prezidentė apie tai pareiškė savo metiniame pranešime, parengtame jos patarėjos teisės klausimams R. Svetikaitės. Priminsiu, kad iki tol visuose tyrimuose, kurie buvo atlikti, nerasta nė smulkmenos, prie kurios būtų galima prisikabinti.

Ši bylą nagrinės ir Europos žmogaus teisių teismas. O Lietuvos atstovai, kurie šiam teismui turi pateikti visus dokumentus, regis, nežino kaip išsisukti, kad bręstanti skandalinga situacija atrodytų bent kiek santūriau.

– Rinkiminės kampanijos metu druskininkiečiai išgirdo daug siūlymų, ką daryti, kad kurortas „klestėtų“…

– Girdėjome daug gražių pamokymų ir papasakojimų, ką ir kaip reikia daryti: pieninę, mėsos, duonos kombinatus atgaivinti; verslininkus, atseit, reiktų priversti mokėti druskininkiečiams didesnius atlyginimus ir panašiai. Tikrai gražiai skamba tokios kalbos. Todėl dabar ir kreipiuosi į norėjusiuosius tapti merais, siūliusius, anot jų, Druskininkų suklestėjimo „programas“ – pateikite konkrečius receptus savo išsakytiems pažadams įgyvendinti. Pavyzdžiui, D. Mizaras sakė, kad būtų gerai didesni atlyginimai žmonėms. Tai kaip dabar, būdamas Tarybos narys, jis to sieks? Kokių priemonių imsis? Įdomus būtų ir ponios K. Miškinienės, jautriai kalbėjusios apie „gamybos atkūrimą“ Druskininkuose bei besigraudenusios dėl to, kad „jaunimas grįžtų“, receptas – kokiais konkrečiais būdais ji tai padarys?

O kiek buvo galima suprasti iš A. Balkės pareiškimų, tai svarbiausias uždavinys, jo supratimu, atkurti demokratiją Druskininkuose ir ją kontroliuoti? Na, konkretų receptą tokiems „darbams“ ir „uždaviniams“ gal bus nelengva pateikti, bet labai lauktumėme.

O gal pradžiai tegul pasižiūri į save? Kaip jis supranta tą „demokratiją“ ir „skaidrumą“? Gal vieną kartą, užuot marškinius atsilapojus ir aiškinus žmonėms apie „nepriklausomą“ spaudą ir savitą demokratiją, atvirai žmonėms pasakytų, kam dirbo ir dirba liberalų finansuota neva nepriklausoma Druskininkų žiniasklaida? Kokiais tikslais buvo įkurta radijo stotis? Kokių politinių jėgų finansiškai remiam ir kieno interesus gina vienas iš miesto laikraščių? Juk ten matome tik liberalus, konservatorius, tarp jų – ir minėtą kandidatą į merus… Tad koks jo paties skaidrumas: ar nėra taip, kad pats jis jau toks skaidrus, jog net matosi, kas už jo „stovi“?

– Sakoma, kad politikai gyvena nuo rinkimų iki rinkimų: vos pasibaigus vieniems, jau ruošiasi kitiems. Kokie Jūsų artimiausi darbai Druskininkams, kraštui?

– Svarbu, kad tie pasiruošimai nebūtų vien žodžiai, kad juos lydėtų įgyvendinti sprendimai ir darbai. Viskas, kas ir buvo žadėta, visi realūs darbai, apie kuriuos mes kalbėjome visų rinkimų metu, visuose susitikimuose, bus padaryti. Jau šią savaitę, penktadienį pasirašome sutartį dėl Kultūros centro, arba vadinamojo Kongresų rūmų statybos. Džiaugiuosi, kad startuoja vienas iš didžiausių Druskininkų objektų, kuris, neabejoju, lems milžinišką proveržį miestui. Kada šis objektas bus baigtas, priklausys ir nuo visų kadencijoje dirbsiančių politikų darbo ir susiklausymo. Žinoma, jeigu opozicija ir toliau, kaip iki šiol, skundais užvers Vyriausybę ir Kultūros ministeriją, aiškindami apie tai, „kaip nereikia“ Druskininkams tokio objekto –– tai, be abejo, bus papildomi trukdžiai. Tačiau jeigu jų siekis yra toks – tai pirmyn; anksčiau ar vėliau mes  tuos trukdžius nugalėsime.

Planuojamas skvero M. K. Čiurlionio gatvėje, prie Švietimo centro, projektavimas, lenkto Nemuno ir Ratnyčėlės santakoje ir ten esančios viešosios erdvės atnaujinimas. Be abejonės, vieni iš svarbiausių darbų yra kaimiškųjų Druskininkų savivaldybės vietovių viešųjų erdvių ir ypač kelių atnaujinimas, sutvarkymas. Žinau, kad druskininkiečiai palankiai priima ir planus dėl LIDL prekybos centro pastatymo Druskininkuose – tikiu kad Druskininkų verslinininkams pavyks susitarti, suderinti pozicijas dėl šios parduotuvės statybos. Dirbsime toliau, kad galėtume įgyvendinti visus, pagal Druskininkų savivaldybės strateginį planą numatytus projektus.

R. Malinauskas: „Po rinkimų, gavęs tokį didžiulį  gyventojų pasitikėjimo manimi patvirtinimą, dirbti ir stengtis dėl miesto, žmonių jėgų turiu dar daugiau.“/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Savivaldybių tarybų narių ir tiesioginiai merų rinkimai Druskininkuose baigėsi po pirmojo turo/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Mieli druskininkiečiai,

Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų palaikymą ir už kiekvieną man skirtą balsą. Kiekvieno Jūsų įvertinimas – tikėjimo manimi patvirtinimas.
Tai – įsipareigojimas tęsti pradėtus darbus, drauge toliau kurti palankią aplinką gyventojams, gražinti miestą.

Man politika visų pirma yra vertybės, kova už idėjas, kalbėjimas su žmonėmis.
Manau politikoje taip pat turi išlikti moralė, žmogiškumas, pagarba, atsakomybė už pasakytus žodžius ir priimtus sprendimus.

                                                Aš už realius darbus ir ištesėtus pažadus. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija