Kompleksinė paslauga „Vaikas +“ – Savivaldybės pagalba vaikus auginantiems druskininkiečiams

Didėjant visuomenės lūkesčiams, neišvengiamai patiriamas poreikis plėsti Druskininkų savivaldybės administracijos teikiamas paslaugas. Esant dabartinei situacijai, kai pasaulis nuolat keičiasi, vis svarbesnė tampa technologijų reikšmė, Druskininkų gyventojams reikia individualių, į konkrečius poreikius orientuotų sprendimų. Savivaldybė stengiasi būti pakankamai lanksti, kurdama jaunoms šeimoms skirtas paslaugas.

Paslaugos specialistė A. Dyburienė su šeimomis bendrauja jiems tinkamais ir patogiais bendravimo būdais/Laimučio Genio nuotrauka

Sukūrė paslaugų kompleksą vaikams

„Naujos kompleksinės paslaugos „Vaikas+“ tikslas – kompleksiškai teikti paslaugas, susijusias su vaiko gimimu ir auginimu, besilaukiančioms ir/ar vaikus auginančioms (globojančioms) šeimoms gyvenančioms Druskininkų savivaldybėje, mažinant institucinę intervenciją ir stiprinant šeimų savarankiškumą bei užtikrinti, kad Druskininkų savivaldybėje gyvenantys vaikai gautų jiems priklausančias paslaugas“, – teigė Savivaldybės specialistė Asta Dyburienė.

„Vaikas+“ – kompleksinis paslaugų paketas, susijęs su vaiku ir jo gyvenimo įvykiais (vaiko gimimo registravimas, išmokos vaikui, pirmas gydytojas, registracija į darželį…). Paslauga teikiama, vadovaujantis vieno langelio, skaidrumo, naujovių ir atvirumo permainoms principais. Tuo tikslu sukurti technologiniai sprendimai:

1. Naujas paslaugos teikimo kanalas – unikalus Druskininkų savivaldybės „Facebook“ paskyra „Kompleksinė paslauga Vaikas+“, kurioje tėveliai ras naudingos informacijos ir pagalbą, susijusią su vaiko gimimu ir auginimu, galimybę bendrauti, greitai bei kokybiškai gauti paslaugą.

2. Reklaminis skydelis Druskininkų savivaldybės tinklalapyje www.druskininkusavivaldybe.lt

Kaip pasinaudoti kompleksine paslauga „VAIKAS+“?

1. Šeimos narys nuotoliniu būdu (elektroniniu paštu, pokalbių programėlėmis, telefonu, naudodamiesi socialiniais tinklais) ar įprastu būdu kreipiasi į kompleksinės paslaugos „Vaikas+“ (toliau – paslauga) specialistą.

2. Šeimos narys užpildo „Anketą – prašymą“. Vaikas įtraukiamas į Paslaugos klientų sąrašą.

Kompleksinės paslaugos „Vaikas+“ specialistas (toliau – Paslaugos specialistas) teikia civilinės metrikacijos (priima prašymus dėl naujagimio gimimo registravimo ir vaiko gyvenamosios vietos deklaravimo), socialinės paramos (priima prašymus vienkartinei išmokai gimus vaikui ir išmokai vaikui) ir švietimo (priima prašymą registruoti ir paskirti vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigą) paslaugas.

Paslaugos specialistas konsultuoja, informuoja bei tarpininkauja civilinės metrikacijos, socialinės paramos, švietimo, sveikatos ir kitais, su vaiko auginimu susijusiais klausimais (pagal poreikį šeimai teikiamos konsultacijos bei paslaugos pagal sudarytą „Vaiko“ kalendorių). Specialistas su šeimomis bendrauja jiems tinkamais ir patogiais bendravimo būdais.

Paslaugos specialistė – A. Dyburienė, tel. (8 313) 52543, el. p. asta.dyburiene@druskininkai.lt

Sulaukė tėvelių dėmesio

Druskininkietis Mindaugas Matulevičius buvo vienas iš pirmųjų, užsiregistravusių paslaugai „Vaikas+“. Prieš mėnesį dvynukų susilaukusi Matulevičių šeima apie naują Savivaldybės paslaugą sužinojo, kai domėjosi išmokų vaikams klausimu: „Šios paslaugos dalyviu tapau todėl, jog tikiuosi visą informaciją apie su vaikais susijusius klausimus gauti vienoje vietoje, nereikės klaidžioti po įvairias institucijas. Man priimtina tai, jog paslauga apima ilgą vaikų gyvenimo tarpsnį, kad atsakymus į visus klausimus dėl vaikų bus galima gauti operatyviai, iš vieno šaltinio, parašysime į feisbuką ir netrukus gausime atsakymus. Man tai patinka – šiuolaikiška ir patogu.“

Kompleksinės paslaugos „Vaikas +“ nauda neabejoja ir Evelina Raulušaitienė: „Tik gimęs vaikas į šeimos gyvenimą atneša daug malonių pokyčių ir nedidelių išbandymų. Vieni būsimi tėvai dar nėštumo metu aktyviai tam ruošiasi, dalyvauja būsimiems tėvams skirtuose kursuose, skaito knygas, straipsnius, o kiti net nepagalvoja apie galimus sunkumus.

Tėvų kasdienybė kupina iššūkių. Manau, kad kiekvienas jausis tvirčiau, žinodamas, kad, spręsdami su jais susijusias problemas, gaus profesionalią konsultaciją. O ši nauja platforma suteiks visą reikiamą informaciją, nes ji apjungia visas sritis, kurios aktualiausios, auginat vaiką.“

Karolina Kvedaravičienė teigė apie šią naują paslaugą sužinojusi visai neseniai. Keturių mėnesių atžalą su vyru Roku auginanti moteris džiaugėsi, jog kompleksinė paslauga „Vaikas +“ bus naudinga jauniems tėvams ir sumažins rūpesčius, kurie įvairiais vaiko gyvenimo laikotarpiais atsiranda dėl formalumų tvarkymo:„Gaila, kad ši paslauga atsirado tik dabar, man ji jau buvo aktuali, laukiantis vaikelio. Tikiu, kad šią paslaugą teikiantys specialistai tėvams sumažins bent dalį rūpesčių, susijusių su tam tikrais vaikų gyvenimo atvejais. Netrukus parašysiu prašymą, kad mūsų atžala būtų įtraukta į „Vaikas +“ paslaugos gavėjų sąrašą.“

Tris vaikučius auginanti Giedrė Vasiliauskienė apie naują paslaugą sužinojo neseniai, ją išaanalizavo ir jau pateikė prašymą tapti paslaugos gavėja: „Kiek supratau, ši paslauga apima svarbius vaiko laikotarpius – nuo nėštumo, gimdymo iki mokyklos. Tikiu, kad Savivaldybė padės tėvams išspręsti gausybę problemų, su kuriomis susiduria jauni tėvai. Labai gerai, kad šios paslaugos gavėjams nebereikės laukti eilėse dėl vaiko išmokų, viską bus galima sutvarkyti internetu. Tikiuosi ir daugiau patogumų tėvams, užsiregistravusiems gauti šią paslaugą.

„Vaikas +“ – dar vienas įrodymas, kad Druskininkai nuoširdžiai rūpinasi šeimomis, auginančiomis vaikus, ir siekia palengvinti jų gyvenimą. Drąsiai galima sakyti, jog Druskininkai – ta vieta, kurioje gera gyventi jaunoms šeimoms ir jų atžaloms.“

Violeta Grigorienė, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja: „Žinau, kad besilaukiantiems mažylio ir ką tik tėvais tapusiems žmonėms kyla labai daug klausimų, o šalia to dar reikia pasirūpinti ir biurokratiniais dalykais: prašymais išmokoms, vaikučio registracija, gydytojo pasirinkimu ir daugeliu kitų.

Suprantu, kad informacijos tėvų forumuose būna labai daug ir skirtingos, o draugų ir giminaičių patarimai ir patirtys dažnai labiau klaidina, nei padeda. Norėdami padėti tėvams, visas su vaiko gimimu ir auginimu susijusias paslaugas sujungėme į vieną kompleksinę paslaugą „VAIKAS+“. Nuo šiol Druskininkų savivaldybės administracijos specialistė Asta Dyburienė bus tas asmuo, kuris lydės ir padės mūsų Savivaldybės tėvams, konsultuos ir patars. Stengsimės atliepti tėvams svarbius klausimus – ne tik dėl paraiškų ir prašymų, bet ir dėl užsiėmimų su mažyliais, kitų aktualijų. Drąsiai kreipkitės, klauskite, išsakykite savo idėjas – labai jų laukiame ir būtinai atsižvelgsime. Juk ši paslauga dar nauja – užauginti ją galime tik bendromis pastangomis“. 

Parengė Laimutis Genys