Karjeros planavimas gimnazijoje – galimybė rinktis profesijų modulius

Druskininkų savivaldybės taryba šį pavasarį nusprendė nutraukti bendrojo ugdymo programų vykdymą Druskininkų švietimo centre. Nuo rugsėjo 1-osios šių programų vykdymas bus tęsiamas Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filiale.

Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo direktorė Laimutė Vaitiekūnienė sako, kad toks Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimas suteikė vyresniųjų klasių mokiniams realią galimybę savo profesinę karjerą pradėti planuotis jau nuo devintos klasės.

Direktorė L. Vaitiekūnienė: „Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimas suteikė vyresniųjų klasių mokiniams realią galimybę savo profesinę karjerą pradėti planuotis jau nuo devintos klasės / Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo archyvo nuotrauka

„Druskininkų švietimo centro gimnazija tampa Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo bendrojo ugdymo skyriumi, tačiau bendrojo ugdymo programų vykdymas ir toliau tęsiamas Švietimo centro patalpose Druskininkuose, – pabrėžia Laimutė Vaitiekūnienė. – Keisis tik tai, kad devintų-dvyliktų klasių mokiniai greta bendrojo ugdymo jau šį rugsėjį galės rinktis patrauklias kompetencijas suteikiančius profesijų modulius, tokius kaip nesudėtingos technologijos sušių gaminimas, picų gaminimas, paviršių dažymas ir apmušalų klijavimas, o vienuoliktokai ir dvyliktokai – dar ir modulius desertų gamyba, įvairių skonių kavos gaminimas ir patiekimas, moterų plaukų kirpimas ir dažymas, drabužių detalių siuvimas, gipskartonio plokščių montavimas, baro paruošimas, jo priežiūra ir svečių aptarnavimas.

Mokiniai, norintys įgyti ne tik kompetencijų, bet ir visą kvalifikaciją, nuo devintos klasės galės rinktis padavėjo ir barmeno, kirpėjo, o nuo vienuoliktos klasės – padavėjo-barmeno, socialinio darbuotojo padėjėjo, apdailininko ir transporto priemonių remontininko profesinio mokymo programas.

Profesinis mokymas, priklausomai nuo pasirinktos kompetencijos ar kvalifikacijos, bus vykdomas kurorto profesijų skyriuje Druskininkuose arba verslo ir technologijų profesijų skyriuje Veisiejuose.

Be to, Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo bendrojo ugdymo skyrius jau šį rugsėjį naujas galimybes atvers ir turintiems  specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams – jie galės rinktis kambarių tvarkytojo arba plytelių klojėjo-tinkuotojo padėjėjo profesinio mokymo programas šalia socialinių įgūdžių programos.“

Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo bendrojo ugdymo skyrius nestokoja turiningos popamokinės veiklos, norintiesiems suteikia galimybę gyventi mokinių bendrabutyje Veisiejuose, užtikrina sklandų pavėžėjimą tarp filialo skyrių ir moka nustatyto dydžio stipendiją pažangiems mokiniams.

Prašymai mokytis Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo bendrojo ugdymo skyriuje priimami adresu: Vilniaus al. 30, Druskininkai, II aukšte esančiame mokymo skyriuje, darbo dienomis nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Norintieji privalo turėti asmens tapatybę ir turimą išsilavinimą patvirtinančius dokumentus.

Kilus klausimams, informacija teikiama telefonu 8 606 44313 arba elektroniniu būdu aiste.fedaraviciute@mczirmunai.lt

Mokymasis Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo bendrojo ugdymo skyriuje finansuojamas valstybės lėšomis.