Druskininkuose – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės I. Skuodienės vizitas

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku bei gausia specialistų komanda susitiko Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė, vyriausioji patarėja Agnė Balė, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk, patarėja Daiva Gorochovenkienė. Susitikimo metu aptartas pasiruošimas globojančių šeimų festivaliui „Vaikai yra vaikai“, kuris Druskininkuose organizuojamas birželio 29 dieną.

Susitikimo metu aptartas pasiruošimas globojančių šeimų festivaliui „Vaikai yra vaikai“, kalbėta apie vaikų psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Renginys skirtas visos Lietuvos globėjams ir globos centrams – planuojama, kad į festivalį susirinks apie 4 tūkstančius šeimų. Šis renginys bus atviras ir į jį norintiems ateiti druskininkiečiams bei kurorto svečiams. 

Festivalis organizuojamas jau ketvirtą kartą. Iki šiol globėjams skirtos šventės buvo organizuotos Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje, o pernai nuspręsta, kad ketvirtą kartą visos vaikus globojančios šeimos susiburs Druskininkuose.

Dar viena aktuali susitikimo tema – vaikų psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija.

Meras R. Malinauskas akcentavo, kad viena iš opiausių problemų – elektroninių cigarečių, o kartu ir psichotropinių medžiagų vartojimas tarp mokinių – neaplenkė ir Druskininkų savivaldybės mokyklų. Savivaldybė užmerkti akių prieš šią problemą neketina, imtasi veiksmų, padedančių stiprinti saugumą ir kontrolę mokyklose: policijos pareigūnai rengia reidus į mokyklas, Druskininkų savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklės papildytos ypatingai svarbiais punktais, kuriais mokiniams mokyklose ir jų teritorijose draudžiama su savimi turėti elektroninių cigarečių ar psichotropinių medžiagų, net tada, jei mokinys jau yra pilnametis.

Susitikimo metu aptartas Druskininkų savivaldybės ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bendradarbiavimas, pagalba vaikams ir šeimoms, Globos centro veikla, įtraukusis švietimas ir jo iššūkiai.