Druskininkų savivaldybė vadovai ir švietimo bendruomenės atstovai domėjosi gerąja patirtimi, organizuojant moksleivių maitinimą

Druskininkų savivaldybės vadovai ir mokyklų atstovai praėjusią savaitę lankėsi Lazdijų rajono savivaldybėje, kurioje aptarė, kaip ugdymo įstaigoms pačioms organizuoti moksleivių maitinimą bei užtikrinti jo kokybę.

Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras Dalius Mockevičius bei atsakingi savivaldybės administracijos darbuotojai dalijosi Lazdijų rajono savivaldybėje sukaupta patirtimi, patarė, nuo ko pradėti, į ką svarbu atkreipti dėmesį, ko tikėtis ir kaip susitvarkyti su iššūkiais.

Druskininkų savivaldybės vadovai ir mokyklų atstovai praėjusią savaitę Lazdijų rajono savivaldybėje domėjosi, kaip ugdymo įstaigoms pačioms organizuoti moksleivių maitinimą bei užtikrinti jo kokybę / Lazdijų rajono savivaldybės nuotrauka

Perėję prie savarankiško mokinių maitinimo, Lazdijų rajono atstovai labai džiaugėsi, akcentavo ir atkreipė dėmesį į maitinimo kokybę ir išaugusius valgančių mokinių skaičius mokyklose.

Pasak Druskininkų savivaldybės vicemero Simono Kazakevičiaus, planuojama, kad, pasibaigus sutartims su maitinimo teikėju, nuo 2024 m. sausio mėnesio „Atgimimo“ mokykla, „Ryto“ gimnazija ir Leipalingio progimnazija pereis prie savarankiško maitinimo.

„Norime užtikrinti, kad vaikai gautų skanų, kokybišką, sveiką ir vertingą maistą. Manome, kad mūsų mokyklos gali savarankiškai tai užtikrinti – Viečiūnų progimnazija yra puikus to pavyzdys. Neabejoju, kad, išanalizavę kitos savivaldybės patirtį, ją pritaikysime mūsų mokyklose“, – sakė S. Kazakevičius.

Po susitikimo savivaldybėje, druskininkiečių delegacija apsilankė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje bei Šeštokų mokykloje, kurių valgyklose apžiūrėjo įrangą bei patalpas, išklausė praktinius mokyklų vadovų patarimus.

Lazdijų ir Druskininkų savivaldybės bei švietimo įstaigų darbuotojai nutarė toliau bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi ne tik maitinimo organizavimo klausimais, bet ir dalinantis patirtimi kitose srityse.