Druskininkų atsiradimo legendą įprasmins nauja skulptūra „Sūrutis“

Druskininkuose planuojama pastatyti naują skulptūrą, kuri įprasmins Druskininkų kurorto atsiradimo legendą. Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentas Albertas Katilovskis susitiko su skulptūrą kuriančiu skulptoriumi Romualdu Inčirausku ir aptarė idėjos įgyvendinimą.

Delne telpantis skulptūros „Sūrutis“ modelis virs daugiau kaip 2 metrų aukščio skulptūra / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Praėjusiais metais asociacija „Druskininkų klubas“ kreipėsi į savivaldybę, siūlydama bendradarbiauti, įamžinant kurorto atsiradimo legendą. Pasak verslininkų, didžioji dauguma gausiai lankomų pasaulio miestų jau seniai įamžinę vietovių atsiradimą menančių legendų simbolius, taigi ir Druskininkams reikėtų įamžinti savo istoriją ir sukurti ją simbolizuojančią skulptūrą „Sūrutis“.

„Ar žinote, kaip buvo atrasti Druskininkų gydomieji mineraliniai šaltiniai? Legenda sako, kad pirmas stebuklingai pasveiko šlubuojantis arklys, išleistas braidžioti po mineralinio vandens pelkę. Šeimininkas manė, kad gyvulys ten pabaigs savo dienas, o jis stebuklingai išgijo. Žinoma, šiose apylinkėse gyvenę žmonės, dar kitaip vadinami druskininkais, garino druską ir ja prekiavo, tačiau mineralinio vandens savybių nebuvo atradę. Po stebuklingo arklio išgijimo ir vietiniai gyventojai, ir gydytojai, ir mokslininkai ėmė tyrinėti mineralinį vandenį: jo savybes, poveikį žmogaus organizmui ir gydymo galimybes. Ypač išgarsėjo gydytojas Sūrutis, kurio pavardė ir dabar naudojama, kaip mineralinio vandens gydomųjų savybių simbolis. Įsitikinus, kad mineralinio vandens galios – ne iš piršto laužtos, 1794 m. birželio 20 d. Druskininkai buvo paskelbti gydomąja vietove. Tikiu, kad šią Druskininkų istoriją žino daugelis. Tačiau iki šiol ji nebuvo įamžinta. Todėl, sulaukę verslo atstovų siūlymo įamžinti kurorto istoriją, neabejojome, kad turime tai padaryti“, – sakė meras R. Malinauskas.

Skulptorius R. Inčirauskas (kairėje) į susitikimą savivaldybėje atvežė skulptūros „Sūrutis“ maketą / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Skulptūros idėja buvo pristatyta Turizmo tarybos atstovams, verslininkams, kurorto gidams. Visi įvertino jos istorinę vertę ir pritarė, kad Druskininkai, kaip vienas geriausių Europos mineralinių vandenų kurortas, turėtų įprasminti savo istoriją ir vietovės atsiradimo legendą.

Į susitikimą savivaldybėje skulptorius R. Inčirauskas atvežė skulptūros „Sūrutis“ maketą. Šis delne telpantis modelis realiai virs daugiau kaip 2 metrų aukščio skulptūra.

Susitikimo metu aptarta ir galima skulptūros pastatymo vieta – ją statyti nuspręsta kurorto centre, šalia Vilniaus alėjos ir M. K. Čiurlionio gatvės, priešais bažnyčios skverą.

Susitikime akcentuota, kad šalia skulptūros bus įrengta ir lentelė su QR kodu, kuris leis visiems norintiems sužinoti Druskininkų atsiradimo legendą ir kitą kurorto istorijos informaciją.

Skulptoriaus skaičiavimais, skulptūros „Sūrutis“ gaminimo darbai turėtų būti baigti dar šių metų pabaigoje.