Druskininkiečiai kviečiami išsakyti savo nuomonę, kokios turėtų būti strateginės Druskininkų kryptys 2021-2029 m.

Šiuo metu yra rengiamas Druskininkų savivaldybės 2021-2029 m. strateginis plėtros planas, nuo kurio priklausys kurorto vystymo kryptys. Iki rugsėjo 30 dienos druskininkiečiai kviečiami išsakyti savo lūkesčius bei norus, kaip Druskininkų savivaldybė turėtų būti vystoma ir plėtojama artimiausius devynerius metus.

Savivaldybė kviečia gyventojus išsakyti savo lūkesčius, kokie Druskininkai turėtų būti po devynerių metų ir kokias strategines kryptis, jų manymu, reikia vystyti

Apklausoje prašoma įvertinti 13 gyventojams svarbių sričių, tokių kaip sveikatos apsauga, kultūra, švietimas, verslo sąlygos ir kita, investicijų poreikį. Apklausos rezultatai padės atskleisti Druskininkų bendruomenės lūkesčius.

Tai yra jau antrasis vykdomas gyventojų nuomonės tyrimas, rengiant Druskininkų savivaldybės 2021-2029 m. strateginį plėtros planą.

2021 m. kovo mėn. atliktas pirmasis tyrimas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, kaip Druskininkų savivaldybės gyventojai vertina pastarųjų šešerių metų Druskininkų savivaldybės pokyčius.

Apklausoje dalyvavo 702 respondentai, kurie įvertino nuveiktus darbus švietimo, sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų, bendruomeniškumo, viešojo saugumo, turizmo ir poilsio, viešosios infrastruktūros, verslumo skatinimo bei pažangaus valdymo srityse. Trys geriausiai vertinamos sritys yra turizmas, švietimas ir kultūra. Gyventojų nuomone, labiau pasitemti reikėtų socialinių paslaugų, verslumo skatinimo ir plėtros bei sveikatos apsaugos srityse.

Apibendrintas gyventojų vertinimas

Gyventojų nuomone, per 2014-2020 m. svarbiausi Druskininkų savivaldybėje įvykdyti darbai (išrikiuoti atsitiktine tvarka) yra:

Keltuvas „Lynų kelias“

Amatų centras „Menų kalvė“

K. Dineikos parko rekonstrukcijos darbai

Vijūnėlės parko atnaujinimas

„Snow Arena“ sutvarkymas

Kultūros ir kongresų rūmų statybos pradžia

Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto bazė

Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija

Kelių ir gatvių atnaujinimas (ypatingai M. K. Čiurlionio gatvės rekonstrukcija, kelio Druskininkai-Viečiūnai renovacija)

Daugiabučių namų renovacija

Leipalingio dvaro renovacija

Modernių vaikų žaidimo aikštelių įrengimas

Miesto gražinimas, viešųjų erdvių, gėlynų tvarkymas

Atnaujinta biblioteka

Gatvių apšvietimas

Turizmo skatinimas

Prekybos centrų „Lidl“ ir „Norfa“ plėtra Druskininkuose

Gyventojai gerai įvertino COVID-19 pandemijos suvaldymą Druskininkų savivaldybėje.

Kviečiame gyventojus ir šį kartą aktyviai dalyvauti apklausoje.

Nuomonę išreikšti galite, pildydami anoniminę anketą elektroniniu būdu (nuorodą rasite tinklapyje www.druskininkusavivaldybe.lt) arba tiesioginiu būdu Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijose, Druskininkų savivaldybės administracijoje bei Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Išsamią tyrimo ataskaitą galima rasti https://www.druskininkusavivaldybe.lt/go.php/lit/img/6

2021 m. kovą organizuotos pirmosios gyventojų apklausos rezultatai

Ričardas Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras: „Gyventojų nuomonė mums labai svarbi ir reikalinga, ji suteikia galimybę sulaukti atgalinio ryšio ir suprasti, ar einame teisinga kryptimi, ar mūsų bendruomenės žmonės gauna realią naudą. Svarbu sužinoti, kur dar reikia pasitempti, ką pagerinti. Kiekviena užpildyta anketa – tai mūsų darbo ir pastangų įvertinimas. Tad prašau visų skirti 10 minučių savo laiko ir išsakyti, kokius jūs įsivaizduojate Druskininkus. Labai svarbu išgirsti jūsų norus bei lūkesčius, kokie Druskininkai turėtų būti po devynerių metų ir kokias strategines kryptis, jūsų manymu, reikia vystyti. Ačiū kiekvienam už išsakytą nuomonę, pateiktus pasiūlymus ar pastabas – visus juos analizuosime ir vertinsime, kad naujasis Druskininkų savivaldybės 2021-2029 m. strateginis plėtros planas padėtų vystyti kurortą efektyviai ir užtikrintų bendruomenės poreikius“.