Druskininkai ruošiasi Kultūros sostinės vėliavą nešti ambicingai – kviečiame prisijungti ir bendruomenę

2025-aisias Druskininkai švęs M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines ir neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą. Norint sukurti stiprią, įtraukiančią visų metų programą, sudaryta darbo grupė, kurioje – savivaldybės vadovai, specialistai, Druskininkų įstaigų vadovai ir ekspertai iš kitų miestų: UAB Seven Live direktorius Tomas Inčikas, Kauno menininkų namų direktorė Simona Savickaitė, Lietuvos dramaturgas, režisierius, teatro ir kino aktorius Justas Tertelis, Lietuvos muzikantas-pianistas, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas. Praėjusią savaitę darbo grupė rinkosi į pirmąjį posėdį.

„Laiko dar turime, tačiau kartelę renginių kokybei keliame labai aukštai. Mūsų tikslas – sudėlioti programą ir išskirtines jos išpildymo idėjas, rasti netradicinius sprendimus ir dar niekur  nematytas išraiškos formas, kad ir druskininkiečiai, ir kurorto svečiai Druskininkus bei M. K. Čiurlionį atrastų iš naujo, – sakė meras Ričardas Malinauskas. – Kultūrinį gyvenimą norima perkelti į netikėčiausias erdves“.

„Čiurlionio paliesti“ – tokia pagrindinė 2025 metų Lietuvos kultūros sostinės Druskininkų tema. Šis titulas miestui suteiks galimybes surasti inovatyvias bei originalias M. K. Čiurlionio kūrybos sklaidos formas, įtraukiant ir jaunąją kartą, drąsiau ieškoti atsinaujinimo galimybių.

Be tradicinių Druskininkų renginių 2025 m. suplanuoti nauji festivaliai, tarptautiniai konkursai, literatūriniai vakarai, parodos, plenerai, socialinės akcijos, knygų leidyba, jaunimo festivaliai ir konkursai bei daugybė kitų veiklų.

2025-aisiais Druskininkai ne tik švęs M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, bet taip pat minės mūsų mieste gyvenusių ir kūrusių rašytojų Vytauto Bložės bei jo žmonos Nijolės Miliauskaitės, Ričardo Gavelio gimimo sukaktis, pasitiks pasaulinio garso skulptoriaus Žako Lipšico 135-ias gimimo metines.

„Pildydami programą, labai laukiame bendruomenės, užsienio lietuvių ir visų aktyvių žmonių įsitraukimo, iniciatyvų bei pasiūlymų dėl renginių, jų vietų, pobūdžio. O galbūt norite organizuoti koncertą, parodą, edukacijas? Tai puiki galimybė prisidėti“, – sakė meras R. Malinauskas.

Savo idėjas ir pasiūlymus siųskite el. paštu info@druskininkukulturoscentras.lt

Artimiausiu metu taip pat planuojama paskelbti logotipo ir vizualinio identiteto sukūrimo konkursą.