Druskininkai išrinkti dalyvauti Europos miestų turizmo projekte

Tai, kad Druskininkai turizmo srityje yra Lietuvos lyderiai, žino visi, tačiau mūsų laimėjimus turizmo srityje įvertino ir Europos Sąjungos atsakingos struktūros. Europos Komisijos sprendimu, Druskininkai, kartu su dar aštuonių ES šalių miestais dalyvauja tvaraus turizmo projekte „URBACT“, kuris vykdomas dviem etapais 2019-2022 metais.

A. Vrabie ir C. Torre (centre) susitiko su Druskininkų savivaldybės vadovais  ir atsakingais specialistais/Laimučio Genio nuotrauka

Praėjusią savaitę Druskininkuose lankėsi šio projekto ekspertė Anamaria Vrabie bei projekto pagrindinio partnerio – Genujos (Italija) savivaldybės Rinkodaros ir kultūros skyriaus direktorius Cesare Torre. Svečiai aplankė svarbiausius Druskininkų turizmo objektus, susitiko su atsakingais Druskininkų savivaldybės specialistais bei kurorto vadovais.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pristatė svečiams kurorto istoriją, turizmo srityje nuveiktus darbus. Po šio pristatymo projekto ekspertė A. Vrabie nesugebėjo suvaldyti susižavėjimo: „Vau! Tai, ką jūs nuveikėte per 18 metų, sunkiai protu suvokiama.“

Ji supažindino Druskininkų atstovus su projektu „URBACT“, konstatuodama, kad jo tikslas – tarp projekto partnerių pasidalinti patirtimi, kokiomis kryptimis plėsti turizmą ir kaip tuo pačiu metu išlaikyti vietinių gyventojų gyvenimo kokybę.

Šiame projekte be Druskininkų dalyvauja Portugalijos, Ispanijos, Kroatijos, Airijos, Lenkijos, Olandijos, Suomijos ir Italijos miestai, kuriuose aktyviai plėtojamas turizmas.

„URBACT“ ekspertai lankysis visuose devyniuose projekte dalyvaujančiuose miestuose ir su specialistais diskutuos turizmo klausimais bei ieškos visų projekto dalyvių sąlyčio taškų bei skatins dalijimąsi patirtimi.

Druskininkuose lankėsi šio projekto ekspertė A. Vrabie bei projekto pagrindinio partnerio – Genujos (Italija) savivaldybės Rinkodaros ir kultūros skyriaus direktorius C. Torre/Laimučio Genio nuotrauka

„Manau, jog svarbiausia šio projekto nauda – miesto įvaizdžio kūrimas ir stiprinimas projekto partnerių kontekste“, – sakė A. Vrabie.

Meras R. Malinauskas pripažino, kad projektas Druskininkams yra įdomus. „Viskas įdomu, bet mes norėtume, jog visa ši veikla išvirstų į konkretų produktą, ir mes turėtume apčiuopiamos naudos“, – kalbėjo meras.

Svečiai bendravo darbo grupėje, kurioje su Druskininkų savivaldybės vadovais, turizmo, laisvalaikio, nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė Druskininkų iššūkius, strategijas ir veiksmus, pateikė savo įžvalgas.

Druskininkų  savivaldybės informacija