Druskininkai dalyvaus svarbiame tyrime dėl emigracijos

Nors Druskininkuose nėra tokių rimtų problemų dėl emigracijos, kaip daugelyje kitų šalies savivaldybių, tačiau sužinoti emigracijos priežastis ir būdus, kaip ją suvaldyti svarbu ir mūsų savivaldybei. Dėl šios priežasties Druskininkų savivaldybė sutiko dalyvauti Kauno technologijos universiteto Savivaldos mokymo centro vykdomame emigracijos problemų tyrime.

Kauno technologijos universiteto Savivaldos mokymo centro atstovės Druskininkų savivaldybės vadovams ir atsakingiems asmenims pristatė projektą ir pakvietė  aktyviai dalyvauti šiame tyrime/Laimučio Genio nuotrauka

Trečiadienį Druskininkų savivaldybėje lankėsi šio centro atstovės, vadovaujamos direktorės Jolantos Vaičiūnienės. Druskininkų savivaldybės vadovams ir atsakingiems asmenims buvo pristatyta projekto esmė ir laukiami rezultatai, Druskininkai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti šiame tyrime.

„Šis tyrimas fokusuojamas savivaldos lygmenyje, norime parengti metodiką, kuri padėtų savivaldai atkreipti dėmesį į tam tikras priemones, galinčias padėti suvaldyti emigracijos mastą, taip pat įvardinti kelius, kurie padėtų susigrąžinti emigrantus“, – sakė J. Vaičiūnienė.

Šią studiją finansuoja Lietuvos mokslo taryba, tyrimams vadovauja specialistas iš JAV, o patį tyrimą atliks 8 žmonių grupė. Studija bus rengiama pagal įvairiose šalies savivaldybėse gautą apklausų informaciją. Kiekvienoje savivaldybėje yra apklausiamos dvi žmonių grupės – savivaldybės administracijos atstovai, taip pat verslo, nevyriausybinių organizacijų žmonės,  bus kalbinami ir politikai.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pripažino, kad toks tyrimas yra labai reikalingas ir pažadėjo, jog Druskininkai būtinai jame dalyvaus. Planuojama, kad pirmosios šio plataus tyrimo apklausos Druskininkuose prasidės sausio mėnesį.

Druskininkų  savivaldybės informacija