Darbą pradėjo naujos kadencijos Druskininkų savivaldybės taryba ir savivaldybės vadovai

Druskininkai pradėjo naują veiklos etapą – darbą pradėjo naujai išrinkta Druskininkų savivaldybės taryba, o savo planus toliau tęsia ilgametis meras Ričardas Malinauskas, per tiesioginius mero rinkimus sulaukęs išskirtinio druskininkiečių palaikymo.

Į naująją Tarybą išrinkti 25 politikai, atstovaujantys penkioms politinėms jėgoms. Daugiausia narių Taryboje – net 17 – yra politinio komiteto „Už Druskininkus“ atstovai, trys nariai atstovauja Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, po du narius – Lietuvos socialdemokratų partijai ir demokratams „Vardan Lietuvos“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Taryboje turi vieną atstovą.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotoju patvirtintas S. Kazakevičius, pradėtus darbus tęs ilgametis meras R. Malinauskas, administracijos direktore meras paskyrė iki šiol šias pareigas ėjusią V. Jurgelevičienę, mero pavaduotoju toliau dirbs L. Urmanavičius/ Roberto Kisieliaus nuotrauka

Prisiekė Tarybos nariai ir meras

Balandžio 21 dieną Druskininkų savivaldybės posėdžių salėje sušauktas pirmasis naujai išrinktos 2023-2027 m. kadencijos Tarybos posėdis.

Gerbti ir vykdyti LR Konstituciją ir įstatymus bei sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas, uždėję ranką ant Konstitucijos, prisiekė 25 Druskininkų savivaldybės Tarybos nariai.

Šventiniame posėdyje prisiekė ir tiesiogiai išrinktas Druskininkų savivaldybės meras, Ričardas Malinauskas.

Priesaikas priėmė ir Tarybos narių pažymėjimus įteikė Druskininkų savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Vaiva Kirkauskienė.

Meras palinkėjo kartu kurti Druskininkus

„Dar kartą ačiū visiems druskininkiečiams, kad atėjote į rinkimus, palaikėte ir balsavote už Druskininkus – Jūsų dėka mes turime stiprią daugumą, pasiruošusią dirbti miesto ir seniūnijų žmonių labui. Šioje kadencijoje dirbsime pagal naująjį savivaldos įstatymą, kuris, kaip jau ne kartą sakiau, yra destruktyvus – pavyzdžiui meras nėra tarybos narys, jis negali balsuoti priimant sprendimus, bet ar tiesiogiai žmonių išrinkto mero funkcija būti tiesiog posėdžio vedėju? Nors prognozavau, kad ten, kur merai neturi daugumos palaikymo, chaosas prasidės po pusmečio, tačiau jau dabar matau, kad kai kuriose savivaldybėse darbai stoja, net neprasidėję, ir konstruktyvaus darbo merai neturės. Kaip bebūtų kitur, šiandien reikia žiūrėti savo kiemo – džiaugiuosi, kad Druskininkuose Jūsų dėka darbai nesustos, kad šalia mūsų daugumos turime ir dalį bendradarbiauti, kurti, dirbti kartu nusiteikusių opozicijos narių. Naujai prisiekusiems Tarybos nariams linkiu pateisinti druskininkiečių jiems suteiktą pasitikėjimą. Kartu ir toliau kurkime Druskininkus, kuriuose gera gyventi“, – po priesaikos kalbėjo savivaldybės meras R. Malinauskas, kuris pagal naująjį Savivaldos įstatymą nebebus Tarybos nariu, bet pirmininkaus Tarybos posėdžiams, sudarinės jų darbotvarkę ir turės veto teisę.

Tarybos opozicija pasiskelbė trijų frakcijų atstovai – du socialdemokratai, du „Vardan Lietuvos“ atstovai ir „valstietis“ Donatas Mizaras. Opozicijos lyderiu patvirtintas socialdemokratas Povilas Jagelavičius.

Trys konservatoriai nesijungė prie opozicinės grupės ir oponuos valdantiesiems individualiai.

Praėjusį penktadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujoji Druskininkų savivaldybės taryba ir savivaldybės vadovai / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Patvirtino du vicemerus

Tarybos posėdyje patvirtintos dviejų vicemerų kandidatūros – šias pareigas eis iki šiol mero pavaduotoju dirbęs Linas Urmanavičius ir buvęs mero patarėjas Simonas Kazakevičius. Abu vicemerai nebus Tarybos nariais.

Meras R. Malinauskas patvirtino, kad administracijos direktore jis paskiria iki šiol šias pareigas ėjusią Vilmą Jurgelevičienę.

Numatyta, jog meras turės du patarėjus.

Pirmajame Tarybos posėdyje buvo sudaryti Savivaldybės tarybos komitetai, Etikos ir Antikorupcijos komisijos.

Tarybos narys Modestas Vitkauskas patvirtintas asmeniu, kuris atliks mero pareigas, kai to, įstatymų numatytais atvejais, negalės atlikti R. Malinauskas.

Paprašytas pasakyti savo nuomonę apie naują kadenciją, Tarybos sudėtį, meras buvo lakoniškas: „Aš skaičiuoju darbus, o ne kadencijas. Man svarbūs nuveikti darbai ir tai, ką dar teks padaryti, kadencijos man nerūpi. Tarybos sudėtis yra puiki. Pagal tai, ką dabar matau, manau, kad darbas turėtų būti konstruktyvus.“

Taryboje – ir veteranai, ir naujokai

Naujojoje Taryboje dirbs nemažai politikų, kurie dirbo ir ankstesnių kadencijų Savivaldybės taryboje, tačiau bus nemažai ir politikos naujokų.

Valdančiojoje koalicijoje „Už Druskininkus“ bus septyni nauji nariai, socialdemokratų ir „Vardan Lietuvos“ gretose – po du. Iš viso bus 11 naujų Tarybos narių, kurie nedirbo Taryboje praėjusioje kadencijoje.

Apie būsimus darbus „Mano Druskininkai“ pasikalbino dvi Tarybos nares – beveik du dešimtmečius Taryboje dirbančią Inga Salickienę ir politikos naujokę Agnę Jezepčikaitę- Gaidienę.

– Inga, Jūs esate viena iš ilgiausiai Taryboje dirbančių politikių. Ką Jums davė ir ko pareikalavo darbas Taryboje per beveik du dešimtmečius?

I. Salickienė Druskininkų savivaldybės Taryboje dirba jau beveik du dešimtmečius / Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Taryboje esu nuo 2004-ųjų pavasario. Pastarieji 19 metų subrandino mane, kaip asmenybę, politikę, kolegę. Pažinau daug įdomių žmonių ir Taryboje, ir bendruomenėje. Tarybos nario darbas įdomus ir įvairiapusis, tenka susipažinti su sprendimų projektais, analizuoti, diskutuoti, ieškoti sprendimų, kurie padėtų eiti pažangos keliu, kad gyventume savivaldybėje, kurioje gera, saugu ir įdomu.

Supratau, kaip svarbu turėti ateities viziją ir siekti ilgalaikių tikslų, numatyti kelis žingsnius į priekį ir gebėti greitai adaptuotis prie kintančių ekonominių ir politinių aplinkybių, iššūkių, tokių kaip karantinas, pabėgėliai, karas ir kitos krizės.

– Kas Jums per tuos dešimtmečius labiausiai įsiminė?

– Druskininkai labai pasikeitė. Dabar didžiuojamės ir džiaugiamės, gyvendami Druskininkuose, o prieš 19 metų nebuvo didelio noro tuo pasipuikuoti. Gera, kad per tuos dešimtmečius Druskininkai iš apleisto, didelės bedarbystės miesto buvo prikelti naujam gyvenimui. Apleisti pastatai renovuoti, statomi nauji, atidarytas Druskininkų vandens parkas, kuris tapo Druskininkų vizitine kortele, „Snow Arena“, „Lynų kelias“, LSC sporto kompleksas „Druskininkai“. Buvo sutvarkyti parkai, gėlynai, pagrindinės gatvės ir daug kitų malonių pasikeitimų. Nuosekliai įgyvendinami vis nauji projektai. Džiugina, mažėjantis sezoniškumas, o nerimą kelia nedidelis darbo užmokestis paslaugų sektoriuje, specialistų trūkumas.

Neįkainojama ir įdomi patirtis dirbti Taryboje šalia stipraus lyderio, gebančio generuoti idėjas, suburti bendram tikslui. Ir profesionali, atsidavusi savo darbui Druskininkų savivaldybės administracijos komanda, be jų tokie akivaizdūs pokyčiai nebūtų įmanomi.

– Kokiame komitete dirbsite šioje kadencijoje? Kokių svarbių sprendimų tikitės?

– Dirbsiu Finansų komiteto pirmininke. Esu susipažinusi su sprendimų projektų rengimo „virtuve“, žinau, koks ilgas ir sudėtingas yra šis procesas ir kiek pastangų turi įdėti sprendimų rengėjai, kol parengia Tarybai svarstyti teikiamą projektą. Manau, kad visi komitete priimami sprendimai yra svarbūs. Tikiuosi darbų tęstinumo. Viliuosi, kad šioje taryboje bus mažiau skundų iš kai kurių Tarybos narių, tuomet ir sprendimų priėmimas bei įgyvendinimas bus daug spartesnis.

– Ko norėtumėte palinkėti kolegoms, kurie Taryboje dirbs pirmą kadenciją?

– Kolegoms, kurie dirbs pirmą kadenciją, noriu palinkėti jaunatviško veržlumo, aktyvumo, būti sąžiningiems vieni kitiems ir turėti noro padėti. Aš noriu padėkoti druskininkiečiams už suteiktą pasitikėjimą, kurį stengsiuosi pateisinti.

***************************

– Agne, kaip jautėtės, kai sužinojote, kad Jus išrinko į Druskininkų savivaldybės tarybą? Ką norėtumėte pasakyti žmonėms, kurie Jus reitingavo ir palaikė?

A. Jezepčikaitė-Gaidienė į Druskininkų savivaldybės tarybą išrinkta pirmą kartą / Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Kai sužinojau, kad esu išrinkta, apsidžiaugiau. Komiteto „Už Druskininkus“ sąrašas šiemet buvo tikrai stiprus, tad gauti tokį didelį reitingo balsų skaičių man buvo netikėta. Dėkoju visiems palaikiusiems mane. Kiekvieną balsą priimu kaip išreikštą pasitikėjimą ir didelę atsakomybę.

– Esate visuomenininkė, nevyriausybininkė, o dabar tapote ir politike. Kuo tai Jus įpareigoja?

– Tai įpareigoja matyti savivaldos procesus plačiau – ir iš vietos gyventojų, ir iš vietos valdžios pusės. Savivaldoje visada yra kur tobulėti. Vietos bendruomenė tobulintinas vietas parodo geriausiai. Man svarbu girdėti, ką vienu ar kitu klausimu sako vietos gyventojai, Savivaldybės vadovai, įvairių sričių specialistai, mokslo žmonės, kokius sprendimo būdus jie mato.

Druskininkiečiai demokratiškai išreiškė stiprų pasitikėjimą meru R. Malinausku ir jo komanda. Džiugu, kad galėsiu būti arčiau sprendimų priėmimo, tikiuosi, kad ir mano patirtis Taryboje atras savo vietą.

– Kokiame Tarybos komitete dirbsite? Ką norėtumėte nuveikti, dirbdama Taryboje?

– Dirbsiu Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete. Socialinė sritis man puikiai pažįstama – esu dirbusi Socialinės paramos skyriuje, kaip visuomenininkė veikiu socialinės veiklos srityje. Tenka nuolat bendrauti su šios srities atstovais. Džiugu, kad vis daugiau paslaugų perduodama teikti nevyriausybiniam sektoriui, nes jis ne kartą įrodė, kad tą daro puikiai. Sveikatos sritį man norisi pažinti labiau – čia dar turiu daugiau padirbėti ir įsigilinti. Pasitikiu sveikatos ir socialinėje srityje dirbančiais kompetentingais specialistais ir tikiu, kad sprendimai, kuriuos priimsime Taryboje, leis žmonėms gauti savalaikes ir kokybiškas paslaugas.

– Kokia Jūsų ateities Druskininkų viziją?

– Labai patinka Druskininkų savivaldybės strateginiame plane numatyta vizija: „Druskininkai – Jūsų gyvenimo harmonijai“. Mano širdyje tai – apie darniai veikiančią bendruomenę, įsiklausančią vienai į kitus, vertinančią kuriančius, aktyvius žmones pačiose įvairiausiose srityje, besirūpinančią tais, kuriems reikia pagalbos. Vertinu žmones, kurie vietoj to, kad skųstųsi, ima ir daro pokyčius patys. Mano svajonė – pilietiška, bendruomeniška ir vieni kitus palaikanti Druskininkų bendruomenė. Tokia yra mano Druskininkų harmonija.

Povilas Jagelavičius, Tarybos narys, opozicijos lyderis: „Dirbdami opozicijoje, sieksime priimti teisingiausius sprendimus Druskininkams. Jei matysime, kad yra taisytinų ar kritikuotinų sprendimų, tai opozicija valdančiajai daugumai išreikš savo pastabas. Būsime konstruktyvi opozicija, palaikysime gerus sprendimus. Į Tarybą išrinktiems Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariams mes pasiūlėme prisijungti prie opozicijos, siūlėme palaikyti kandidatus į opozicijos lyderio, Etikos, Antikorupcijos, Kontrolės komitetų pirmininkų pozicijas, bet jie atsisakė. Opozicija yra sudaryta iš aštuonių narių, penki Tarybos nariai susivienijo ir pasiskelbė Tarybos opozicija“.

Parengė Laimutis Genys