Aukščiausiasis teismas: Druskininkų savivaldybė teisi

Praėjusią savaitę Lietuvos aukščiausiasis teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį garsiosios Druskininkų tvoros byloje: tvora teisėta ir nėra jokių priežasčių ją griauti.

Visa šios istorijos esmė, kad 1960 metais prie tuometinės kompostavimo aikštelės pastatyta tvora, šiuo metu juosianti hidrotechninį įrenginį, yra valstybinėje žemėje netoli mero namų. Vietiniai politikieriai, siekdami apjuodinti merą ir mesti absurdiškų įtarimų šešėlį Savivaldybei, daugiau nei septynerius metus dėl šios bešeimininkės tvoros beldėsi į visas institucijas, nors ši dar 2014 metais teismo sprendimu buvo perduota Savivaldybei.

Vilma Jurgelevičienė, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė: „Mano nuomone, ši tvoros istorija buvo ne kas kita, kaip visiems žinomų vietinių veikėjų politinės intrigos, siekiant bet kokia kaina pakenkti merui ir sumenkinti Savivaldybės dalykinę reputaciją. Juk tvora jiems rūpėjo tik dėl to, kad yra netoli mero namų. Žinomos ir kitos šių politikierių intrigos, tarp jų – ir Latežeryje esanti mero močiutės sodyba. Beje, visos Latežerio kaimo sodybos stovi ant upelio kranto, bet tiems veikėjams užkliuvo tik mero. Kai nesugebi garbingai laimėti rinkimų, tai imi drabstytis purvais?

Džiugu, kad Aukščiausiasis teismas pagaliau padėjo tašką šioje istorijoje, o Savivaldybė atgaus 2000 eurų, kuriuos išleido bylinėjimuisi. Tuos pinigus turės sumokėti Statybų inspekcija, kuri kelerius metus gaišino Savivaldybės laiką teismuose, reikalaudama iš savivaldybės neįmanomų dalykų, galimai uoliai vykdydama kažkieno nurodymus“. 

Druskininkų savivaldybės Informacija