Aptartas regioninės politikos formavimas bei Lietuvos kurortų aktualijos

Penktadienį Savivaldybės meras, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas Druskininkuose organizavo susitikimą-diskusiją svarbiais regioninės politikos formavimo bei Lietuvos kurortų problematikos klausimais.

Į susitikimą Druskininkų savivaldybėje atvyko Seimo narys Z. Streikus, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas L. Savickas, Vidaus reikalų viceministras T. Tamulevičius/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Susitikime su Druskininkų savivaldybės vadovais ir vietiniais verslininkais dalyvavo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas, Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius, Seimo narys Zenonas Streikus.

Druskininkų aktualijas svečiams pristatęs meras R. Malinauskas iškėlė Lietuvos kurortams ir kurortinėms teritorijoms aktualias finansavimo paskirstymo, investicijų į kurortus didinimo, prioritetų kurortams ir kurortinėms vietovėms skyrimo ateinančiu ES finansiniu laikotarpiu problemas.

„Džiaugiuosi, kad diskusija buvo produktyvi ir aktyvi. Nedažnai tenka sutikti tokius kompetentingus valdžios atstovus, kurie iš pusės žodžio supranta regionų problemas įvairiose srityse. Nuoširdžiai dėkoju L. Savickui ir T. Tamulevičiui už jų įsigilinimą į regionų problemas, į esamos situacijos supratimą, įžvalgumą ir regionų palaikymą. Džiaugiuosi, kad pavyko aptarti keletą ne tik Druskininkams, bet ir kitiems Lietuvos kurortams bei regionams svarbių probleminių klausimų. Tokie susitikimai yra labai naudingi ir reikalingi – Vyriausybės, Seimo atstovai išgirdo, kokiomis aktualijomis gyvena Druskininkai, su kokiomis problemomis susiduria vietos verslas. Neabejoju, kad po šio susitikimo pavyks išspręsti mūsų bendruomenei aktualius klausimus“, – sakė meras R. Malinauskas.

Savivaldybės vadovas akcentavo, kad būtina surasti mechanizmą, kuris leistų padidinti finansavimą kurortų ir kurortinių vietovių savivaldybėms. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog dabar lėšos kurortams yra skiriamos pagal miesto plotą – šiuo atveju Druskininkai smarkiai nukenčia.

Druskininkų savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą dėl kurorto ribų išplėtimo, tačiau viskas stringa Aplinkos ministerijoje.

„Pagal galiojančią tvarką, privatūs miškai negali būti įtraukti į miesto teritoriją. Šią situaciją būtų galima pakeisti, jei mes išmokėtume kompensacijas į miesto teritoriją įtraukiamų miškų savininkams už negautą naudą. Ši suma gali siekti kelis milijonus eurų, mums tai – dideli pinigai. Tačiau, sumokėję kompensacijas, mes išsaugotume mišką miesto teritorijoje. Juk esame kurortas, garsėjantis švariu oru, savo pušynais, o kai kur vietoj pušynų jau lieka tik dykvietės“, – sakė R. Malinauskas.

Susitikimo metu diskutuota apie investicijų netolygumus, lyginant didmiesčius ir regionus. Atkreiptas dėmesys į būtinybę skirti papildomą finansavimą turizmo Lietuvoje skatinimui, taip pat 2021-2027 m. Europos finansavimo laikotarpiu daugiau dėmesio skirti būtent investicijoms į kurortus ir kurortines vietoves.

„Statistikos skaičiai rodo, kad Druskininkai – didžiausias ir lankomiausias Lietuvos kurortas. Šiuo metu su Europos kurortais galime konkuruoti kainomis ir paslaugų kokybe, tačiau be papildomų investicijų ta konkurencija, palyginti, yra labai sudėtinga. Į turizmą per pastaruosius dešimtmečius buvo investuojama nedaug. Todėl labai norėtųsi, kad valstybė įvertintų šios srities potencialą“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų verslininkus vienijančios asociacijos „Druskininkų klubas“ nariai svečiams papasakojo apie pandemijos įtaką turizmo verslo sektoriui.

Verslininkai akcentavo, kad verslui šiuo metu sudėtinga iš bankų gauti projektų finansavimą.

Susitikimo metu kalbėta apie ES lėšas COVID-19 pandemijos padarinių mažinimui ir ekonomikos gaivinimui, taip pat apie valstybės papildomai skirtas lėšas projektams ir jų įgyvendinimui.

Visus susitikimo metu išsakytus siūlymus Druskininkų savivaldybės vadovai pateiks Vyriausybės kanceliarijai.