Aptartas referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos, valstybės pilietybę.

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir su savivaldybės meru Ričardu Malinausku susitiko LR Seimo nariai Zenonas Streikus, Dalia Asanavičiūtė, Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys Tomas Roltas, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės pavaduotojas, Sporto komisijos pirmininkas Laurynas Misevičius.

Su savivaldybės meru R. Malinausku susitiko Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės pavaduotojas, Sporto komisijos pirmininkas L. Misevičius, Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys T. Roltas, LR Seimo nariai D. Asanavičiūtė ir Z. Streikus / Savivaldybės archyvo nuotrauka

Susitikimo metu aptartas siūlymas pakeisti LR Konstitucijos 12 straipsnio nuostatas ir taip suteikti galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę, greta įgyjant kitos šalies pilietybę.

Susitikime pažymėta, kad 2019 m. referendume už pilietybės išsaugojimą balsavo beveik milijonas lietuvių, bet dėl itin aukštos referendumo kartelės tuomet nepakako balsų.

Svečiai akcentavo, kad užsienyje gyvenantiems lietuviams dvigubos pilietybės klausimas itin svarbus ir pakvietė aktyviai palaikyti bei suteikti galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę.