Aptartas priešgaisrinės saugos užtikrinimas didžiausiuose kurorto objektuose

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybėje apsilankė ir su savivaldybės vadovais susitiko Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Susitikimo metu aptarti priešgaisrinės saugos užtikrinimo klausimai masinio susibūrimo objektuose.

Su savivaldybės vadovais Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai aptarė priešgaisrinės saugos užtikrinimo klausimus masinio susibūrimo objektuose / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

Ugniagesiai numatė aplankyti ir patikrinti 47 švietimo, sveikatinimo, kultūros ir kitas įstaigas. Šių patikrinimų tikslas – prevencinis patikrinimas, kurio metu bus įvertinta, kaip veikia gaisrinės saugos sistemos.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie daugiabučių namų patikrinimo rezultatus, dūmų detektorių sumontavimą.

Daugiabučiuose namuose, dažniausiai bendrabučiuose, siekdami pasididinti savo gyvenamą erdvę ir privatizavę dalį bendro koridoriaus, žmonės patys susikuria sau spąstus – nelaimės atveju jie neturėtų jokio atsarginio išėjimo, o gaisro ar kito įvykio atveju tai ypač apsunkintų gelbėtojų darbus. Be to, dažno daugiabučio balkonai ir juose esantys avariniai išėjimai būna užkrauti įvairiais daiktais. Kai kuriuose daugiabučiuose tokie išėjimai būna net užrakinti, kartais – ir užmūryti.

Pasak ugniagesių, kartu su daugiabučių namų administratoriais atlikus patikrinimus Druskininkų savivaldybėje esančiuose daugiabučiuose, buvo nustatyti pažeidimai, kuriuos gyventojai pašalino.

Susitikimo metu pasidžiaugta, kad žmonės tampa atsakingesni, sąmoningesni, tačiau ir toliau būtina tęsti prevencines priemones bei šviečiamąją veiklą.