Aptarta tolimesnė K. Dineikos sveikatingumo parko rekonstrukcija

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai susitiko su Karolio Dineikos sveikatingumo parko rekonstrukcijos techninį projektą rengusiais specialistais aptarti techninių tolimesnės sveikatingumo parko rekonstrukcijos sprendinių. Druskininkų savivaldybė tolimesnius istorinio parko atnaujinimo etapus ketina įgyvendinti iš pritrauktų investicijų. Planuojama teikti paraišką programai, numatančiai lėšų parkų infrastruktūros atnaujinimui.

Susitikime kalbėta apie K. Dineikos sveikatingumo parke planuojamą įrengti amfiteatrą, tiltelį per Ratnyčios upę, numatomus nutiesti pasivaikščiojimo takus, naujus želdinius ir gėlynus, smulkiam verslui plėtoti reikalingos infrastruktūros įrengimą/Gintarės Varnelienės nuotrauka

Susitikime kalbėta apie K. Dineikos sveikatingumo parke planuojamą įrengti amfiteatrą, tiltelį per Ratnyčios upę. Numatoma nutiesti daugiau pasivaikščiojimo takų, likusią parko dalį apsodinti naujais želdiniais ir gėlynais, įrengti smulkiam verslui plėtoti reikalingą infrastruktūrą.

Istoriniame parke planuojama numatyti ir vietą sveikatinimo laboratorijai, kuri bus įrengta, įgyvendinant dar vieną, su sveikatingumu susijusį projektą, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Projekto „Inovatyvus visuomenės psichologinės gerovės stiprinimas, pasitelkiant informacines technologijas ir pasinaudojant gamtiniais (kurortiniais) ištekliais“ metu bus sukurta gydymo metodika ir sukurta laboratorija, kurioje, panaudojant gamtinius (kurortinius) išteklius, bus teikiamos psichologinę būklę gerinančios paslaugos – gydymas, paremtas gamtiniais (kurortiniais) ištekliais, o ne medicininiais preparatais.

Pirmieji parko rekonstrukcijos etapai sėkmingai baigti įgyvendinti 2015-aisiais, kai atnaujintas istorinis parkas atvėrė vartus lankytojams. Gausiai druskininkiečių ir miesto svečių lankomas parkas siūlo išbandyti atgaivintas senąsias procedūras: pasivaikščiojimą dozuotais vaikščiojimo takais, maudymąsi kaskadinėse maudyklėse ir pirtyje, mėgavimąsi jonoterapija, pėdų masažu akupresūros baseine. Šeimoms su vaikais čia įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštelės bei mechaniniai treniruokliai. Ramesnio poilsio mėgėjai gali mėgautis saule ir ramybe meditacijos ir jogos terasose.

Šiais metais Druskininkų savivaldybė įrengė stoginę virš parko viduryje esančios pakylos, kad sveikatingumo parke renginiai galėtų vykti, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Ten jau organizuotų renginių dalyviai ir žiūrovai džiaugėsi, kad stoginė apsaugo ne tik nuo lietaus, bet ir nuo kaitrių saulės spindulių. Įrengus stoginę, parko centre atsirado jauki vieta įvairaus žanro renginiams, gyvo garso koncertams, poezijos vakarams, sveikuolių renginiams ir mankštoms, įmonių šventiniams vakarams.

„Nuolat įgyvendindami dešimtis projektų, pirmenybę teikiame tiems, kurie yra naudingi bendruomenei bei reikalingi, kuriant pridėtinę vertę Druskininkų kurortui. Neabejoju, kad, baigus Karolio Dineikos parko rekonstrukciją, sulauksime didelio vietinių gyventojų ir turistų susidomėjimo“, – kalbėjo susitikime dalyvavusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.