Druskininkų policijos komisariatui pradėjo vadovauti Gintaras Krasnickas

Pasibaigus Druskininkų ir Lazdijų rajono policijos komisariatų viršininkų penkerių metų kadencijoms bei Policijos departamentui apsvarsčius trijų Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato – Varėnos rajono, Druskininkų ir Lazdijų rajono – policijos komisariatų viršininkų kandidatūras, nuo sausio 27 dienos Druskininkų ir Lazdijų rajono policijos komisariatuose pasikeitė vadovai.

G. Krasnickas: „Sėkmingas, efektyvus policijos komisariato pareigūnų darbas yra tada, kai jie dirba darniai – kolektyve pareigūnai pasitiki vieni kitais, yra profesionaliai pasirengę tarnybai.“/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Varėnos rajono policijos komisariatui vadovaus dabartinis viršininkas Jonas Baliukonis, kuriam kadencija pratęsta dar penkeriems metams. Buvęs Druskininkų policijos viršininkas Vidmantas Kondrackis paskirtas Lazdijų rajono policijos komisariato viršininku, o Lazdijų rajono policijos komisariatui vadovavęs Gintaras Krasnickas tarnybą tęs Druskininkuose – jis paskirtas Druskininkų policijos komisariato viršininku.

– Kiek metų dirbate LR Vidaus reikalų sistemoje? Kokia Jūsų pirmoji profesija ir kodėl pasirinkote policininko profesiją, tarnybą?

– Policijoje pradėjau dirbti 1992-aisiais, nors buvau ką tik baigęs studijas Kauno technologijos universtitete (buvęs Kauno politechnikos institutas): traukė techniniai mokslai, Radioelektronikos fakultete įgijau ryšių inžinieriaus specialybę.

Tačiau tuo metu policijoje buvo didelis pareigūnų trūkumas, dirbti buvo kviečiami ir turintieji aukštąjį išsilavinimą, ir aukštesnįjį ar vidurinįjį. Po kelerių metų baigiau neakivaizdines bakalauro studijas Lietuvos teisės akademijoje (buvusi Lietuvos policijos akademija). 22-ejus metus dirbau kriminalinėje policijoje, o nuo 2014-ųjų balandžio iki 2019-ųjų sausio ėjau Lazdijų rajono policijos komisariato viršininko pareigas.

– Kokius šiandien įvardintumėte tarnybinius tikslus?

– Druskininkų policijos komisariatas yra stiprus, pareigūnai gerai profesiškai pasiruošę, žino, kaip dirbti ir ko iš jų tikisi Druskininkų bendruomenė. Druskininkų policijos komisariatas yra Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir visos Lietuvos policijos struktūrinė dalis, tad ir komisariato tikslai sutampa su bendrais Lietuvos policijos siekiais. Kasmet policijos pareigūnams iškeliamos konkrečios užduotys ir tikslai, bet pagrindinis dėmesys skiriamas viešajai tvarkai, visuomenės, tad šiuo atveju, druskininkiečių bei kurorto svečių saugumo užtikrinimui.

Siekiant gyventojų kaimyniško bendradarbiavimo, padedant policijai ir kitoms institucijoms bei stiprinant saugumą konkrečioje gyvenamojoje vietovėje, būtina ir toliau skatinti gyventojus kurti saugių kaimynysčių grupes – tai efektyvi nusikaltimų prevencijos priemonė; diegiama, plėtojama vaizdo stebėjimo kamerų sistema. Druskininkų savivaldybė, siekdama, kad gatvėse druskininkiečiai ir svečiai jaustųsi saugiai, kai kuriose pėsčiųjų perėjose jau įrengė modernų apšvietimą. Taip apšvietus, perėjos yra saugesnės ir geriau matomos tamsiuoju paros metu, ir tai, be abejonės padeda efektyviau užtikrinti saugų eismo dalyvių judėjimą gatvėmis: ryškiai apšviestose perėjose vairuotojai galės greičiau pastebėti gatve einančius pėsčiuosius. Tokios saugumo priemonės palengvina policijos darbą.

Druskininkų policija aktyviai bendradarbiauja su Savivaldybe, vykdydama ir kitus ilgalaikius projektus, susijusius su gyventojų saugumo, viešosios tvarkos užtikrinimu. Druskininkai puikiai tvarkomas, prižiūrimas kurortas, todėl svarbu užtikrinti ir sėkmingą tokios veiklos tęstinumą.

– Kokios yra svarbiausios efektyviai dirbančios policijos prielaidos?

– Visų pirma, sėkmingas ir efektyvus policijos komisariato pareigūnų darbas yra tada, kai jie dirba darniai – kolektyve pareigūnai pasitiki vieni kitais, yra profesionaliai pasirengę tarnybai.

Būtina nuolat bendradarbiauti su vietos savivaldybės atstovais. Tai svarbu, nes savivaldybė atstovauja savo regiono bendruomenei, geriausiai žino jos norus, siekius, plėtoja projektus, kuriuos įgyvendinus, sukuriama saugi, socialines ir įvairias kitas tos savivaldybės gyventojų reikmes tenkinanti aplinka. Policija prie tokių savivaldybės pastangų turi prisidėti savo veikla. Būtinas policijos bendradarbiavimas su įvairiomis institucijomis. Ne tik su tomis, su kuriomis esame susieti tiesioginiais darbo reikalais – Prokuratūra, Teismu, Probacijos tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, Krašto apsaugos ministerijos padaliniais, Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, bet ir su vadinamomis civilėmis organizacijomis, institucijomis: Savivaldybe, seniūnijomis, mokyklomis, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniais ir kitomis. Bendradarbiavimo kryptys nustatomos, atsižvelgiant ir į įstatymų pasikeitimus: pavyzdžiui, bendradarbiavimas su Vaiko teisių apsaugos tarnyba šiek tiek pakito, nes nuo praėjusių metų liepos 1-osios įstatymu numatyta kitokia, nei iki tol buvo, šios tarnybos struktūra bei funkcijos.

Svarbu palaikyti kuo glaudesnį ryšį su bendruomene: didelė atsakomybė ir krūvis tenka bendruomenės pareigūnams – po policijos reformos jie dalį funkcijų perėmė iš buvusių nepilnamečių reikalų pareigūnų. Jie geriausiai žino ir vietos seniūnijų teritorijų, ir Druskininkų miesto gyventojų problemas. Bendruomenės pareigūnai aktyviai organizuoja įvairią švietėjišką veiklą, teisinių, saugaus eismo žinių konkursus, žalingų įpročių prevencijos akcijas, susitikimus su visuomene, kurie skirti pristatyti policijos veiklą, mokyklose ir įvairių, skirtingų amžiaus grupių gyventojus vienijančių nevyriausybinių organizacijų veiklose.

Gerai, kai bendruomenė pasitiki policija. Tačiau ir gyventojų prašome elgtis pilietiškai, padėti palaikyti saugumą, tvarką. Na, o jeigu matote, kad pareigūnai klysta ar jų elgesys nesiderina su policijos pareigūnui keliamais reikalavimais, netylėkite, išsakykite pastabas, galite rašyti ir tiesiogiai man elektroniniu paštu:                               gintaras.krasnickas@policija.lt

– Kokiomis savybėmis, Jūsų nuomone, turėtų pasižymėti geras pareigūnas – policininkas?

– Gal verta pasvarstyti, koks yra „geras policijos pareigūnas“ ir koks yra „idealus“? Idealą galbūt daugelis pieštų taip: ir greitas, ir vikrus, ir fiziškai stiprus, ir stresui atsparus, ir maloniai besišypsantis, ir tobulai žinantis begalę įstatymų, ir gebantis patarti, pagelbėti įvairiausiose gyvenimiškose situacijose? Neneigsiu – šie ir panašūs gyventojų lūkesčiai, reikalavimai policijos pareigūnui, žinoma, yra teisėti. Tai gal „geras pareigūnas“ yra tas savo srities profesionalas, kuris kuo labiau atliepia ir pateisina minėtus lūkesčius, turi kuo daugiau policijos darbe reikalingų žinių, įgūdžių, savybių? Svarbu, kad pareigūnas būtų reiklus sau ir kompetentingas, pasiruošęs veikti jam priskirtų funkcijų ir įstatymo rėmuose.

– Policininko darbas, ko gero, ne iš tokių, kai, namų slenkstį peržengęs, darbinius rūpesčius gali palikti už durų? Kaip pats ilsitės, praleidžiate laisvalaikį?

– Išties, ne taip jau mažai situacijų, kai, nori nenori, tenka mintis apie darbą „parsinešti“ namo. Tačiau argi kitaip yra gydytojo, mokytojo ar kitą profesiją pasirinkusiam žmogui? Manau, kad galvoti apie darbą namuose yra būdinga ne vienam savo darbui, veiklai neabejingam žmogui, besirūpinančiam rezultatu ir efektyviais, teisingais sprendimais. Domiuosi istorija, archeologija. Žinoma, man, kaip ir daugeliui žmonių, gera būti šeimos, artimųjų rate. Mūsų šeima nedidelė – su žmona užauginome du sūnus, jie – studentai. Kai tik yra galimybė, laisvalaikį praleidžiame drauge.

Parengė Ramunė Žilienė