Druskininkiečiai pasistengė, kad nuotaikingai šviečiantys moliūgai išsklaidytų rudens darganas

Gydyklų parke, šalia Muzikinio fontano druskininkiečiai jau šeštą kartą sukūrė šiltą, jaukią šventę – sutemas nušvietė ir smagias, paslaptingas istorijas pasakojo mieli, rankomis sukurti oranžiniai žibintai iš moliūgų bei originalios moliūgų kompozicijos.

Druskininkiečiai jau šeštą kartą sukūrė šiltą, jaukią šventę – sutemas nušvietė ir smagias, paslaptingas istorijas pasakojo mieli, rankomis sukurti oranžiniai žibintai iš moliūgų bei originalios moliūgų kompozicijos / Roberto Kisieliaus nuotraukos

Kaip pasakojo šio renginio koordinatorė, Druskininkų kultūros centro meno vadovė Jolita Kielienė, šiemet druskininkiečiai ir kurorto svečiai, baigiantis spaliui ir prasidedant lapkričiui, vėl buvo pakviesti į tradicinius „Šviečiančių moliūgų vakarus“. Savo kompozicijas iš moliūgų šiemet pristatė 31 kurorto organizacija, ypač aktyviai šiame renginyje dalyvavo Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigos.

„Kiekvienas, pasitelkdamas moliūgus, save reprezentavo, kaip galėjo ir mokėjo, kaip norėjo atspindėti savo veiklą. Druskininkai „Siaubo kambario“ neorganizavo, raganų šėlsmo – irgi ne. Mes laikomės nuomonės, kad tai būtų šilti, jaukūs ir šviesūs vakarai su moliūgais. Visi vieningai tai darė, taigi šiurpnakčio pas mus niekas ir nesitikėjo“, – pasakojo J. Kielienė.

Norėjusieji papuošti savo moliūgus ar iš jų susikurti kompozicijas galėjo dalyvauti „Menų kalvėje“ organizuotose moliūgų skaptavimo edukacijose.

Kurorto restoranai ta proga pakvietė į „Oranžines vakarienes“, kurių metu siūlė originalių patiekalų iš moliūgų.

Prie moliūgų kompozicijų stovi foto sienelė, kurią įrengė Druskininkų kultūros centras. Ten žmonės noriai fotografuojasi –  net ir per lietų. Visoje „Šviečiančių moliūgų“ erdvėje groja rami foninė muzika, sukurdama puikią atmosferą. Kiekvieną vakarą keičiamos žvakutės, kad visada būtų šviesu, o kartais galima užuosti iš malonų šiltų moliūgų kvapą, kurį skleidžia žvakutėmis šildomos išskaptuotos oranžinės kompozicijos.

Moliūgai Gydyklų parke – erdvėje prie muzikinio fontano – stovės iki lapkričio 5 dienos, kad visi spėtų jais pasigrožėti. O paskui bus renkamas „Moliūgų karalius“. Už labiausiai patikusią kompoziciją galima balsuoti internete.

Druskininkiečiai jau šeštą kartą sukūrė šiltą, jaukią šventę – sutemas nušvietė ir smagias, paslaptingas istorijas pasakojo mieli, rankomis sukurti oranžiniai žibintai iš moliūgų bei originalios moliūgų kompozicijos / Roberto Kisieliaus nuotraukos

Parengė Laimutis Genys