NUOMONĖ: Mums svarbi Lietuva ir tradicinė šeima! Kam tai neįtinka?

Dovilė ir Kęstutis Kesteniai

Gegužės 15 dieną į Didįjį šeimos gynimo maršą suplūdo tėvynainiai iš visų Lietuvos kampelių. Jungėmės ir mes, druskininkiečiai. Per ilgai tylėjome ir, kaip sakė šeimos maršo himno autorius Romas Dambrauskas, po Nepriklausomybės atgavimo, mes kritome į letargą ir parpėme 30 metų. Manome, kad atėjo laikas keltis ir stoti ginti savo tautos vertybes: šeimą, papročius, tradicijas, istoriją ir …žmogų. Taip, kiekvieną iš mūsų! Turime suprasti, kad tik visi kartu, vienybėje mes stiprūs, o priešas, priešingai nei prieš 30 metų, slepiasi viduje.

Druskininkiečiai aktyviai dalyvavo „Didžiajame šeimos gynimo marše“/Asmeninio archyvo nuotraukos

Pastebėjome, kad apie toleranciją, demokratiją ir žodžio laisvę šiandien garsiausiai kalba tie, kas praktiškai nesivadovauja šiomis vertybėmis.

Absurdiška, kai „savi patriotai“ siekia panaikinti Valstybinę lietuvių kalbos komisiją! Neleistina, jog vykdomas Lietuvos miškų genocidas! Absurdas, kad yra atleidžiami dori ir sąžiningi Valstybės įstaigų vadovai, siekiantys tvarkos savo šalyje arba atsisakantys klastoti Lietuvos istoriją!

Šis mitingas buvo ir už žmones, su kuriais „sistema“ susidorojo, tokius kaip Lietuvos genocido ir rezistencijos centro vadovas Adas Jakubauskas ar Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė. Mes manome, kad tai – konservatorių sistema. Ir nebijome to pasakyti garsiai. Juk Lietuvos Seime turi dirbti dori ir sąžiningi žmonės, atstovaujantys ne kokioms nors išskirtinėms grupėms, bet visiems Lietuvos žmonėms.

Mes, tėvynainiai, norime, kad būtų priimtas desovietizacijos įstatymas, bet jau ne vieną dešimtmetį esantieji valdžioje ir aukštuose postuose, ko gero, nepjaus šakos, ant kurios patys sėdi. Gal daugeliui jų reikėtų pasitraukti?

Štai todėl mes, lietuviai, sukilome ir, minėdami Tarptautinę šeimos dieną, rinkomės Vilniaus Vingio parke, nešdami žinią LR Seimui ir LR Vyriausybei, kad stengsimės apsaugoti pamatines lietuvių tautos vertybes. Ir tai tik pradžia. Naujasis Sąjūdis įgauna pagreitį. Ir tepadeda mums Dievas!

Skaudu, kad po mitingo daugelis žiniasklaidos priemonių apdrabstė šios akcijos dalyvius purvais. Galime patikinti, jog mitinge susirinko ne „valkatos“, ne „marginalai“, ne „sliekai, rupūžės ar gyvatės“, o šviesūs Lietuvos žmonės. Nematėme ten nei išgėrusių, nei agresyviai nusiteikusių dalyvių. Po renginio net policija stebėjosi, kad nebuvo palikta nei vienos šiukšlelės ar popierėlio. Manome, kad tai irgi parodo dalyvių kultūros lygį.

Kai dabar valdantieji deklaruoja, jog visiems užteks vietos, po mitingo dalyviams mestų kaltinamų pradedame tuo abejoti. Sakoma, kad vietos užteks visiems, tačiau panašu, jog mums, tradicinių mūsų vertybių saugotojams ir puoselėtojams, jos neliko.

Tikrai džiaugėmės, kai renginyje susirinkusiuosius pasveikino Romas Dambrauskas, Ovidijus Vyšniauskas, Neringa Nekrašiūtė, Virgilijus Butkevičius, Milana Gabrilavičiūtė, Pasaulio muzikos žvaigždė ir smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis, kunigai Robertas Grigas, Arnoldas Valkauskas, VDU politologas, rektorius, dr. Andrius Švarplys, kultūros istorikė, profesorė Rasa Čepaitienė ir kiti drąsūs Lietuvos žmonės.

Tautiečiai, negalėję atvykti į pagrindinį mitingą, mus palaikė ir pasveikino, stovėdami pakelėse, ant visų automagistralės Vilnius-Klaipėda viadukų, mojavo tautinėm vėliavom, dainavo dainas, mašinų garso signalais reiškė savo palaikymą Didžiajam šeimos gynimo maršui. Tikimės, kad kitą kartą jie stovės kartu su mumis.

Remiantis Didžiojo šeimų gynimo maršo organizatorių duomenimis, pikete dalyvavo 52 000 žmonių iš visos Lietuvos, 197 000 žmonių stebėjo tiesioginę transliaciją, o mašinų kolonos ilgis buvo apie 130 km.

Vilnius išties nustebino! Žmonės ėjo iš visų kampelių – su tautinėmis vėliavomis, su vaikais ant rankų! Jie visi skubėjo į Vingio parką. Šio mitingo metu supratome, kad nėra dviejų Lietuvų – mus bando skaldyti politikai, manipuliuodami jiems palankia žiniasklaida. Tokios minios, kurios gegužės 15-ąją suplūdo į Vingio parką, dar kartą įrodė ir suteikė vilties, jog tradicinė šeima, mūsų papročiai svarbūs daugeliui Lietuvos žmonių.

Nemaloniai nustebino praėjusį pirmadienį penkiolikos užsienio ambasadorių išplatintas reikalavimas – kuo skubiai Seime priimti Partnerystės įstatymą. Keista, kad užsienio šalių atstovai kišasi į mūsų šalies vidaus reikalus ir nurodinėja, kaip turime gyventi, kokias šeimas kurti ir kokių tradicijų laikytis.

Kaip mitingo dalyviai, galime drąsiai teigti, jog Vingio parke nebuvo jokių incidentų, nes ore tvyrojo vienybės ir pagarbos šeimai dvasia. Galime atsakingai pasakyti AČIŪ LR Policijai. Ji dirbo puikiai ir neleido įžiebti nereikalingų provokacijų.

Tą gegužės 15-ąją ne vienas išspaudė ašarą. Džiaugsmo ir vienybės ašarą. Supratome, kad daugumai iš mūsų ne vis vien – kokia bus ateities Lietuva!