Ir Druskininkų krašte liepsnojo ūkininkų protesto laužai

Šalies žemdirbiai žeria kritiką valdžiai dėl nepalankių sąlygų vykdyti veiklą. Pirmadienį surengtoje protesto akcijoje, kurios metu įvairiose Lietuvos vietose, taip pat ir Druskininkų savivaldybėje, buvo deginami laužai, dalyvavę ūkininkai tvirtino, jog Žemės ūkio ministerija jų negirdi, o dabar susiklosčiusi situacija kai kuriuos žemdirbius stumia į bankrotą. Jei valdžia nereaguos į žemdirbių problemas, ūkininkai ketina protesto akcijas plėsti.

Pirmadienį visoje Lietuvoje ūkininkai susibūrė į protesto akciją, kurios metu prie pagrindinių šalies kelių degino laužus ir taip siekė atkreipti šalies valdžios dėmesį į Lietuvos ūkininkus kamuojančias problemas. Žemės ūkio ministerijos socialiniai partneriai ne kartą ministerijai pateikė įvairių pasiūlymų dėl padėties gerinimo, tačiau į juos atsižvelgta nebuvo.

Prie protesto akcijos prisijungė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinys. Praėjusį pirmadienį prie Leipalingio žiedo susirinko per 20 mūsų krašto ūkininkų. Akcijos organizatorius Antanas Vailionis džiaugėsi kolegomis, kurie, spaudžiant beveik 20 laipsnių šaltukui, susirinko į protesto akciją, atvažiavo net 4 traktoriai.

„Tai, kad Žemės ūkio ministerija neatstovauja ūkininkų interesams, matosi. Todėl ne vienas streikas, mitingas jau organizuojamas. Ir jie toliau bus organizuojami, jeigu ir toliau niekas nesikeis ir nekreips dėmesio į žemdirbius“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos Druskininkų padalinio pirmininkas A. Vailionis.

Parengė Laimutis Genys