„Mano čiurlioniškas teptukas“

Rugsėjo 21-25 dienomis Druskininkų lopšelyje-darželyje „Žibutė“ organizuotos projekto „Mano čiurlioniškas teptukas“ veiklos. Projektą pradėjo lopšelyje-darželyje „Žibutė“ atidaryta asmeninio augimo projekto „Sielos namai“ įkūrėjos, menininkės Aurelijos Kriščiūnaitės tapybos paroda „Vidinės erdvės istorijos“. „Man buvo suteikta garbė ir laimė būti tuo tarpininku, per kurio rankas ir širdį vaizdai yra užfiksuojami. Tam, kad jais galėčiau pasidalinti. Tam, kad per juos visiems besigrožintiems galėčiau priminti. Apie tą erdvę, esančią kiekviename iš mūsų. Apie tai, kokia harmonija joje gyvena ir kaip verta joje būti kuo dažniau“, – parodos anotacijoje rašė autorė.

Į projektą „Mano čiurlioniškas teptukas“ aktyviai įsitraukė visa darželio bendruomenė. Kiekvieną projekto dieną organizuota vis kita ugdomoji veikla.

Pirmą projekto dieną muzikos mokytojas Linas Savulionis supažindino vaikus su kompozitoriumi, dailininku M. K. Čiurlioniu. Vaikai, klausydamiesi jo muzikos, piešė kompozitoriaus portretą.

Antrą dieną vaikai lankėsi „Muzikos parke“ bei  kartu su muzikos mokytoju Linu apsilankė Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje, kurioje vaikus pasitiko direktoriaus pavaduotojas ugdymui Vytautas Andruškevičius ir mokytojas Tauras Olšauskas. Jie pakvietė vaikus į mokyklos koncertų salę, papasakojo apie ten eksponuojamus paveikslus, vitražus, supažindino su muzikos instrumentais.

Trečią dieną vaikai išėjo apžiūrėti M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijų, eksponuojamų miesto erdvėse, aplankė ir M. K. Čiurlionio paminklą. Ketvirtą dieną apsilankė M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, iš gamtinės medžiagos kūrė karalių karūnas, lankstė laivelius ir kartu su  mokytojomis paleido į Nemuną.

Penktoji projekto diena buvo pavadinta „M. K. Čiurlionis vaikų akimis“. Tądien mūsų darželyje svečiavosi menotyrininkė Aušra Česnulevičienė, kuri vaikams papasakojo apie M. K. Čiurlionio vaikystę, kūrybos paslaptis. Mokytoja Marytė Kašėtaitė, tęsdama pasakojimą apie kompozitorių ir dailininką, gyvenusį ir kūrusį Druskininkuose, pakvietė vaikus kartu su mokytojomis į kiemo kūrybines dirbtuves. Ten vaikai dekoravo kompozitoriui skirtą tortą, kūrė paveikslus pagal temas „Jūra“ ir „Miške“, „sveikino“ kompozitorių su praėjusiu gimtadieniu, dainavo jo harmonizuotą lietuvių liaudies dainą.

Visą savaitę darželyje skambėjo M. K. Čiurlionio muzika, o mažieji „žibuokliukai“ trumpam buvo virtę mažaisiais „čiurlioniukais“…Į projektą „Mano čiurlioniškas teptukas“ aktyviai įsitraukė visa darželio bendruomenė/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotraukos