Žinia apie Druskininkus – jubiliejinėje turizmo ir laisvalaikio parodoje Nyderlanduose

VšĮ Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro atstovai kartu su kolegomis iš Klaipėdos, Nidos, Palangos ir Gargždų dalyvavo Utrechte (Nyderlandai) surengtoje 50-ojoje tarptautinėje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Vakantiebeurs 2020“. Tai – viena iš didžiausių ir gausiausiai lankomų turizmo parodų visuose Nyderlanduose. Pristatyti keliones į savo šalį kasmet atvyksta atstovai iš viso pasaulio. Šiais metais parodoje prisistatė 1147 dalyviai iš 120 pasaulio šalių, darbavosi 13 462 turizmo profesionalai, o ją aplankė daugiau kaip 110 000 lankytojų, kurie vidutiniškai parodoje praleisdavo 5 val. 11 minučių.

VšĮ Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro atstovai kartu su kolegomis Utrechte (Nyderlandai) surengtoje 50-ojoje tarptautinėje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Vakantiebeurs 2020“ pristatė kelionių į Lietuvą ir Druskininkus galimybes/Druskininkų TVIC archyvo nuotraukos

Pirmoji parodos diena buvo skirta turizmo profesionalams, kitos – visiems lankytojams. Jungtinį Druskininkų ir Pamario krašto stendą aplankiusieji turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos turizmo ištekliais. Druskininkų TVIC atstovai pristatė kurorte teikiamas apgyvendinimo, maitinimo, SPA paslaugas, taip pat ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybes, lankytinas vietas bei renginius. Susidomėję kelionėmis Lietuvoje, informacijos apie šalį parodos lankytojai galėjo rasti olandų bei anglų kalbomis.

Pirmąją dieną stendas sulaukė gausaus būrio turizmo profesionalų, besidominčių Lietuva ir Druskininkais. Stende apsilankė kelionių kemperiais organizatorių „ACSI“, „Mir Tours Services GmbH“ bei „ANWB“ atstovai, kurie atnaujino savo žinias apie kurortą, pasiėmė literatūros ir džiaugėsi, kad sulaukia labai gerų atsiliepimų iš savo klientų, kurie atvažiuoja į Druskininkus. Kaip kalbėjo kelionių organizatorius bei Lietuvos ir Druskininkų mylėtojas Evert van Beilen, Lietuva – puiki šalis atostogoms, o Druskininkai – geriausia vieta, nes čia galima rasti viską, ko reikia puikioms atostogoms. Jam pritarė ir sutuoktinių pora iš Apeldoorno (Nyderlandai) Dean ir Fenna: „Kai pirmą kartą prieš 11 metų pasirinkome kelionę su „ACSI“ po Pabaltijo šalis, labai jaudinomės, nes niekada nebuvome keliavę į Rytus toliau nuo Berlyno (Vokietija). Bet kai nuvykome ir pamatėme, kokios tai gražios šalys, kokie geri žmonės, skanus maistas, įdomi kultūra, jaudulys dingo. Mes mėgavomės tomis atostogomis. Dabar kas antrus metus būtinai aplankome Lietuvą ir kitas Pabaltijo šalis, ir taip pat mielai užsukame į Druskininkus, kurie mus sužavėjo savo ramybe ir žaliuojančiais parkais. Apsistojame Druskininkų kempinge, mielai lankome įdomias vietas, tokias, kaip Grūto parkas ar A. Česnulio skulptūrų ekspozicija. Tai – tikrai unikali vieta, nes nieko panašaus nesame matę niekur kitur“.

Ne tik Dean ir Fenna parodos metu minėjo, kad jau yra ne kartą aplankę Lietuvą bei Druskininkus, ir jiems čia patiko.

Jeigu praeityje Nyderlandų turistą buvo galima apibūdinti, kaip daugiau kaip 60-ies sulaukusį asmenį, keliaujantį su antrąja puse kemperiu, gyvenantį kempinguose, besidomintį kultūriniu ar gamtiniu turizmu, tai ši tendencija po truputį ima keistis. Šios parodos metu buvo pastebėtas jaunesnės kartos turistų susidomėjimas kitokiu apgyvendinimo tipu ir keliavimo būdu, domėjimasis viešbučiais, skrydžiais į Lietuvą, aktyvaus poilsio galimybėmis, renginiais.

Taigi galima teigti, kad vis daugiau jaunesnių žmonių domisi galimybėmis apsilankyti Lietuvoje.

Stendą parodoje taip pat aplankė LR ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys. Vizito metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, rinkodaros projektai, Nyderlandų turistų keliavimo ypatumai.

Druskininkų TVIC informacija