Visuotiniame Druskininkų Vietos veiklos grupės narių susirinkime aptarti nuveikti darbai ir ateities planai

Praėjusią savaitę Druskininkų Vietos veiklos grupė (VVG) savivaldybės vadovus, bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius, partnerius, verslo atstovus pakvietė į Didžiasalio kaime esantį Augų ūkį, kuriame sušauktas išplėstinis Druskininkų VVG visuotinis narių susirinkimas.

Susitikimui pasirinkta unikali vieta – Gražinos Auguvienės ūkis, nes čia įgyvendintas privataus verslo projektas „Viena diena kaime“. Pareiškėja parodė ūkį, pristatė projektą, teikiamas paslaugas, pavaišino vietos gamybos sūriais, grybų sriuba bei desertu – sūreliais ir spurgomis.

VVG vadovas Alvydas Varanis pristatė Druskininkų VVG 2021 m. veiklos ir finansinę ataskaitą. Buvo aptarti ateities darbai, sumanių kaimų rengimo planai, bendruomenių aktyvus dalyvavimas, rengiant pažangaus kaimo strategijas, naujos vietos plėtros strategijos rengimo eiga.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasveikino susirinkusius ir pasidžiaugė kaimiškųjų bendruomenių aktyvia veikla. „Klausydamas ataskaitų, mintimis grįžau atgal į 2000 metų balandį, kai prie Druskininkų miesto tik buvo prijungtos kaimiškos vietovės su daugiau nei 7 tūkstančiais gyventojų. Tada susėdome apleistoje salėje ant nutriušusių baldų (atėjus iš verslo, tai mane labai nustebino, nesupratau, kaip galima taip viską nugyventi?) ir diskutavome, kokia bus seniūnijų ateitis, kaip vystyti kaimus, juos integruoti į kurorto gyvenimą. Situacija buvo labai sudėtinga – bankrutuojančios įmonės, auganti bedarbystė, alkoholizmas, narkomanija, papildomas rūpestis naujomis priskirtomis teritorijomis. O ką sakyti apie tik uždarytą Viečiūnų „Drobės“ fabriką? Šiandien, praėjus 22 metams, ir matant mūsų bendruomenių pokyčius, galiu drąsiai sakyti – savo darbu jūs sukūrėte mažus stebuklus. Viskas net geriau, nei kažkada svajojome. Ir šios sėkmės paslaptis labai paprasta – nuoširdus iniciatyvių bendruomenių žmonių ir Vietos veiklos grupės darbuotojų noras kurti, dirbti, bendrauti. Visada galima rasti ką kritikuoti – turime pavyzdžių, kai, užuot ką nors padarius, tik šaipomasi ir pavydima rezultatų. Bet į tokius veikėjus nereikia kreipti dėmesio. Aš tikrai nuoširdžiai žaviuosi mūsų bendruomenių tarpusavio ryšiu, draugišku bendravimu, bendros strategijos matymu ir bendrais projektais, papildančiais vienas kitą. Džiaugiuosi kaimiškųjų bendruomenių sėkme ir noriu palinkėti: nesustokite judėti pirmyn, svajokite, kurkite, o mes visada jus palaikysime, patarsime ir padėsime, kiek galėsime“, – sakė R. Malinauskas.

Susirinkime patvirtinta VšĮ „Sūrūs vėjai“ ataskaita. Šią įstaigą prieš 7 metus įsteigė Druskininkų VV kartu su Pagėgių krašto VVG.

VšĮ „Sūrūs vėjai“ tikslas – apjungti vietos bendruomenes, ūkininkus, amatininkus, menininkus bendradarbiauti tarpusavyje ir pasiūlyti unikalių paslaugų į Druskininkus atvykstantiems turistams. Šiuo metu VšĮ „Sūrūs vėjai“ svetainėje www.surusvejai.lt galima rasti per 20 unikalių pažintinių pramogų Druskininkų krašte.

Susirinkimo metu aptartas naujas tarptautinis transformatyvaus turizmo projektas, kurį Druskininkų VVG pakviesta įgyvendinti kartu su Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutu bei tarptautiniais partneriais. Paraiška pateikta pagal „Interreg Baltic See Region“ programos finansavimui gauti.