Ukrainos vaikams – smagi ir turininga Druskininkų „Lions“ organizuota stovykla

Vaikų, palikusių namus Ukrainoje, skaičius ir toliau auga. Jiems teko iškęsti baimę, tėvų netektį, pajausti maisto trūkumą, palikti savo mokyklas, draugus ir mėgstamus žaislus. Kiekvienam iš jų reikia saugumo, švietimo ir paramos, todėl, pasak Druskininkų moterų klubo „Lions“ prezidentės, tarptautinės „Lions“ stovyklos organizatorės Dianos Dirmės, renginio tikslas – padėti iš Ukrainos nuo karo pabėgusiems vaikams.

„Ši vasara man ypatinga jau vien tuo, kad tapau Druskininkų „Lions“ moterų klubo prezidente. Jaučiu didžiulę atsakomybę. O svarbiausias vasaros įvykis – su klubo narėmis organizuota tarptautinė stovykla Ukrainos vaikams.

Anksčiau turėjau iliuziją, kad karas, smurtas, nekaltų žmonių mirtis mūsų niekada nepalies. Dabar pasaulis, agresyviai žvangindamas ginklais, mums priminė, kad tokių pažadų jis niekada nedavė. Staiga supratome, koks nesaugus, žiaurus ir nenuspėjamas jis gali būti. Todėl ir toliau darysime viską, kas įmanoma ir būsime šalia tų, kuriems to labiausiai reikia. Žmonės įsitikinę, kad jie bus laimingi tik tada, kai iš gyvenimo pasiims kuo daugiau, o realybė tokia, jog jie yra laimingi tik tada, kai gali dalintis ir atiduoti“, – pasakojo klubo prezidentė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.

Druskininkuose surengtoje tarptautinėje „Lions“ stovykloje dalyvavo 30 vaikų iš Ukrainos ir 15 druskininkiečių. Stovyklos organizatoriai stengėsi sukurti saugią aplinką Ukrainos vaikams ir skatino juos integruotis į mūsų bendruomenę, ugdė socialinį pažinimą, kūrybingumą. Stovyklos programa buvo paremta įvairiomis veiklos formomis – kūrybine, sveikatinimo, pažintine ir edukacine veiklomis.

Druskininkų „Lions“ moterų klubas organizavo tarptautinę stovyklą Ukrainos vaikams, kurioje netrūko kūrybinių, sveikatinimo, pažintinių ir edukacinių veiklų / Roberto Kisieliaus ir „Lions“ archyvo nuotraukos

„Labai tikimės, kad tarptautinė „Lions“ vasaros dienos stovykla suteikė vaikučiams daug džiaugsmo ir paliks gerus prisiminimus visam gyvenimui. Juk bendromis pastangomis galime padaryti šį pasaulį malonesnį, kad vaikų gyvenimas taptų įdomesnis, šviesesnis bei prasmingesnis!“ – sakė stovyklos programos vadovė Danutė Časienė.

Pasak Druskininkų „Lions“ moterų klubo narių, nuo karo siaubo pabėgusioms ukrainiečių šeimoms reikalinga visapusiška pagalba, tad prisidėti nutarė ir veiklios kurorto moterys.

„Teikite pagalbą, kalbėkite apie savo gerus darbus, rodykite pavyzdį! Kai žmonės susivienija, galima išspręsti kone kiekvieną problemą. Pasaulis laikosi ant rūpestingų, užjaučiančių žmonių, kurie negali praeiti pro šalį ir visada pasiruošę padėti“, – mintimis dalijosi ir 2021-22 kadencijos klubo prezidentė Rūta Cikanavičienė.

„Jeigu kito žmogaus skausmas mums nerūpės ir mes lauksime, kol viską padarys kiti, tada nebeliks kam padėti. Išsivysčiusia galima vadinti tik tokią visuomenę, kurioje žmonės nėra abejingi artimo nelaimei. O pagalbą galime suteikti kiekvienas, svarbiausia – turėti noro. Kas gali, tas ukrainiečių šeimoms padeda tiesiogiai. Taip pat galima prisijungti ir prie jau veikiančių labdaros organizacijų, kurios teikia sistemingą pagalbą, atranda efektyvius sprendimus. Mažos pagalbos nebūna – kiekvienas darbas yra labai reikalingas ir reikšmingas. Tai nuolatinis darbas ir didelė atsakomybė“, – įsitikinusios Druskininkų „Lions“ moterų klubo narės.

Liudmyla Reznichenko, anglų kalbos mokytoja iš Charkivo, stovyklos dalyvė: „Esu laiminga, kad man teko laimė padirbėti šioje stovykloje, kuri mums visiems, o ypač – vaikams, paliko labai gerą įspūdį. Druskininkų „Lions“ moterys parengė mums labai įdomią programą. Vaikus tiesiog sužavėjo ekskursija į A. Česnulio sodybą. Mus pasitiko pats auksinių rankų meistras, papasakojo, kaip gimė jo drožinių ekspozicija, vaikai daug fotografavo, įamžino skulptūras. Visi turėjo galimybę išsimaudyti čia pat tekančiame upelyje.

Stovykloje pramogavo 5-8 klasių moksleiviai, atvykę į Druskininkus iš karo nusiaubtos Ukrainos. Čia patyrėme pačių geriausių emocijų. Apsilankėme Druskininkų vandens parke, daugelis vaikų net nebuvo matę tokių vandens pramogų, todėl esame labai dėkingi už galimybę jas išmėginti.

Stovykloje mėgavomės gausiomis vaišėmis – ir karštaisiais patiekalais, ir saldumynais. Ir vaikų, ir jų tėvelių, ir mokytojų vardu dėkoju stovyklos organizatoriams už čia patirtus įspūdžius, rūpestį ir globą.

Įsiminė susitikimas su stovyklos vadove ir Druskininkų „Lions“ prezidente Diana, kuri mus susipažindino su savo darbu, atskleidė dalį magijos teatro „DiArchy“ paslapčių, parodė įdomių triukų. Sužinojome, kiek įvairiausių rekordų, net ir pasaulinių, ji su broliu Arvydu pasiekė. Buvo labai įdomu!

Labai vertiname galimybę vaikams mokytis lietuvių kalbos ir jos įgūdžius pritaikyti praktiškai. Su mumis dirbo nuostabi lietuvių kalbos mokytoja Renata, taigi jos dėka vaikai jau gali ir paklausti, ir atsakyti, ir nemažai papasakoti lietuviškai. Ši stovykla mums visiems naudinga ne tik dėl poilsio ir pramogų, bet ir dėl papildomai suteikiamų istorijos ir lietuvių kalbos žinių“.

Druskininkų „Lions“ moterų klubo narės džiaugiasi, kad Druskininkuose yra daug neabejingų, kilnių žmonių, kurie sugeba jautriai reaguoti į kitų nelaimę ir prisideda prie paramos. Nuoširdžiai dėkojame Druskininkų vandens parkui už paramą Ukrainos vaikams! 1000 „Ačiū“ UAB „Akvavita“ už mineralinį vandenį „Akvilė“. Dėkojame UNO Park Druskininkai nuotykių parkui, UAB „Sidabrinė Kamėja“ – už mineralų kolekcijos pristatymą, „Atgimimo“ mokyklai, stovyklos vadovei Vaclavai Remenčienei, mokytojoms Renatai Savukynienei bei Valei Šmitienei, pedagogėms iš Ukrainos Liudmylai Reznichenko ir Natalijai Kuzmich. Ačiū tariame Antanui Česnuliui už svetingą priėmimą jo sukurtame skulptūrų parke, Deivido studijai už įspūdingą kūrybinę idėją bei jos įamžinimą, miško muziejui „Girios aidas“ už „Švaros akcijos“ organizavimą, sveikatos, ramybės ir grožio šaltiniui – UAB „Draugystės sanatorija“, Japonų kalbos ir kultūros klubo vadovei Rovenai Kvaraciejūtei. Dėkojame Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui, kūrybos namų „Druskos studija“ menininkams Aušrai ir Taurui Česnulevičiams už edukaciją vaikams „Sūri pamoka Druskos mieste“, „Snow Kart“ kartodromui už įsimintinas ekstremalias akimirkas, UAB „Kautra“ – už komfortišką kelionę, Maltos ordino pagalbos tarnybos Druskininkų grupei – už saldžias akimirkas, VSB sveikatos priežiūros specialistei Irmai Tamulevičienei – už sveikos mitybos edukaciją, UAB „Minolga“ – už visada skanų maistą, mobilumą ir lankstumą, UAB „Malonės turtas“ – už finansinę paramą.

Dėkojame Lietuvos „Lions“ klubų asociacijai Lithuania D-131už tai, kad svajonės tapo realybe. Ačiū visiems, kurie veda į priekį laivą, pavadintą #TarptautineLIONSstovyklaUkrainosVaikams

Druskininkų LIONS moterų klubo informacija

Užsakymo Nr. MDR-362-02