Tarptautinių siuntų paruošimas kurjeriams

Norint siuntinį gauti iš Rusijos ar kitos šalies už siuntos paruošimo transportavimui kokybę atsako siuntėjas, o ne kurjerių įmonė. Siuntėjas įsipareigoja tinkamai paruošti pakuotę taip, kad būtų galima ją transportuoti ir pritvirtinti viduje esančius daiktus.

5 taisyklės, kaip teisingai paruošti siuntinį kurjeriui

Parengti siuntinį kurjeriui tikrai nėra nieko sudėtingo, jei tik laikysitės kelių pagrindinių taisyklių.

1. Patikrinkite pakuotės turinį

Kiekvienas vežėjas turi savo nuostatus dėl siuntų ir siuntų vežimo tranzitu. Konkretūs daiktų apribojimai gali skirtis, tačiau visos kurjerių įmonės draudžia gabenti tokias prekes kaip: pinigus, asmens dokumentus (pasą, vairuotojo pažymėjimą ir kt.), mokėjimo korteles, čekius, vertingus daiktus, tokius kaip papuošalai, antikvariniai daiktai, meno kūriniai, vaistai, vaistai, gyvi gyvūnai ir augalai. Peržiūrėkite išsamius kurjerių įmonėse draudžiamų prekių sąrašus.

2. Raskite tinkamą dėžutę

Kurjerių įmonės reikalauja, kad siunčiamos prekės būtų kartoninėse dėžėse – siuntinys turi būti taisyklingos stačiakampio formos. Pakavimui naudokite tinkamo dydžio kartoninę dėžutę, geriausia – naują. Jei norite naudoti šiam tikslui jau naudotą kartoną, įsitikinkite, kad jis pakankamai tvirtas ir standus. Nenaudokite jau susidėvėjusių, nusilpusių kartoninių dėžių – transportuojant jos gali būti pažeistos. Tvirtumas, t.y. kartoninės dėžutės storis, turėtų būti derinamas su pakuotės svoriu, siunčiant sunkesnius daiktus, būtinai naudokite kartoną storesnėmis sienelėmis. Nepriimtina pakuotę „apvynioti“ kartonu ar apvynioti elastine folija, nes tokia pakuotė yra nestandartinė pakuotė ir jai taikomi papildomi, dažnai labai dideli mokrsčiai.

3. Siunčiamų daiktų pakavimas

Skirtingiems daiktams reikalingas skirtingas pakavimo, krovimo ir tvirtinimo būdas, o šiuo klausimu galioja viena taisyklė – supakuokite taip, kad kuo labiau apsaugotumėte siunčiamus daiktus. Jūsų pakuotė bus daug kartų perkelta, gabenama, mechaniškai rūšiuojama ir sukraunama – turėkite tai omenyje.

Jei jūsų pakuotėje yra gležnų ir trapių daiktų, apsaugokite juos, pvz., burbuline plėvele ir papildoma mažesne dėžute. Sudėkite visus daiktus į kartoninę dėžutę, o likusias tuščias vietas užpildykite užpildu, polistirenu, burbuline plėvele arba susukto popieriaus rutuliais. Daiktai pakuotėje turi būti imobilizuoti, kad transportavimo metu joje negalėtų laisvai judėti. Atsikračius visų laisvų erdvių, pakuotė papildomai sustingsta, ji bus mažiau linkusi deformuotis.

4. Nejunkite siuntų

Jokiu būdu nejunkite kelių siuntinių į vieną siuntą, suklijuodami ją lipnia juosta ar tampria folija – standartinėse kurjerių tarnybose tai neleidžiama. Nevyniokite siuntinio papildomai folija, popieriumi ar virvele – tai gali apsunkinti jo transportavimą.  Tokią pakuotę reikės rūšiuoti rankiniu būdu – taip pat turėsite sumokėti papildomą transportavimo mokestį.

5. Išsamią informaciją patikrinkite užsakyme

Būtinai patikrinkite pakuotės siuntėjo ir gavėjo etikečių, adresų ir duomenų teisingumą. Atsiminkite, kurjeris privalo priklijuoti etiketes jūsų akivaizdoje, jei su savimi jų neturi, pamiršo – neperduokite savo pakuotės. Jei siunčiate kelias pakuotes, būtinai patikrinkite, ar tinkamai pritvirtintos etiketės. Gera praktika yra papildomai klijuoti savo lipdukus su adresu. Daugelis transporto įgyvendinimo problemų yra susijusios su neteisingai priklijuotomis etiketėmis.