Per sausas namų oras – žala sveikatai

Jeigu namuose yra per daug drėgmės arba per sausa – reikia įrangos, kuri gali sureguliuoti optimalų klimatą. Šiuo metų sistemų yra labai daug ir labai įvairių, tad kiekvienas be jokio vargo turėtų rasti tai, kas jam labiausiai tinka.

Štai kai namuose oras yra per daug sausas – geriausias pasirinkimas yra oro drėkintuvai. Daugelio žmonių namuose šildymo sezono metu yra jie yra būtini. Džiugu, kad yra. Juk per sausas namų oras labai kenkia žmogaus sveikatai, tad drėkinti inovatyviais būdais, kurie neturi jokios žalos sveikatai, yra būtina.

Galvos skausmai

Jeigu namų oras labai sausas (tai dažniausiai rodo mažesnę drėgmę nei 40 procentų) – būtina jį drėkinti. Kodėl? Nes daugeliui žmonių dėl per daug sauso oro atsiranda labai varginantys galvos skausmai.

Tyrimai rodo, kad sausas namų oras taip pat gali sukelti ir migreninius skausmus. Nuo jų dažniausiai kenčia moterys, ypač – vyresnio amžiaus. Kai skauda galvą – darbingumas sumažėja, taip pat ir miego kokybė tampa gana prasta.

Blogiausia, kad kai kurie žmonės geria vaistus, tačiau nešalina problemos iš esmės. Jeigu namuose oro drėgmės bus tinkama – nereikės vartoti vaistų, kurie gal ir numalšina skausmus, tačiau blogiausia, kad gadina inkstų bei kepenų veiklą. Nešalinkite problemos. Pirmiausia reikia naikinti priežastį, kuri ir sukelia negalavimus.

Blogas miegas

Dėl per labai sauso oro namuose taip pat blogėja ir žmogaus miegas. O blogas miegas daro įtaką ne tik žmogaus kūnui, tačiau ir psichikai. Tuomet dinos tampa labai varginančios ir sunkios. Svarbiausia, kad susitvarkyti su šia problema yra galima greitai. Nereikia gerti vaistų nuo nemigos. Ypač tokiu atveju, kai matote, kad problema galimai yra dėl sauso namų oro.

Žemas produktyvumas

Taip pat dėl sauso namų oro dažniausiai tampa sunku atlikti įprastus, kasdieninius darbus. Žinoma, kad įtaką daro ir blogas miegas. Tačiau net ir kai atrodo, kad miega neblogai – atlikti įprastus, kasdieninius darbus vis tiek yra gana sunku. Dėl to reikia drėkinti patalpas. Žinoma, kad ne per daug. Tiek, kiek reikia, kad pavyktų išvengti sausumo sukeliamo erzulio. O jis tikrai yra, kadangi net moksliniai tyrimai įrodė, kad labai sausas namų oras gali sutrikdyti savijautą.

Odos problemos

Dėl per sauso namų oro žmogus taip pat dažniausiai susiduria ir su oro problemomis. Pats pirmasis požymis, kad oras namuose yra per daug sausas – odos niežėjimas ir sausumas, pleiskanojimas, kuris gali sukelti nemalonų diskomfortą.

Svarbiausia yra kuo efektyviau kovoti su tokia odos problema, kadangi nesiimant jokių priemonių – ji gali virsti rimtomis ligomis. O kovai reikia ne tik kremų bei aliejų, kurie drėkina odą, tačiau ir oro drėkintuvų, kurie pašalina problemą iš esmės.

Žmogaus išvaizda: nuo odos iki plaukų

Galiausiai, kai namuose oras yra labai sausas, dažniausiai kenčia ne tik žmogaus sveikata, tačiau ir išvaizda. Ne tik oda tampa sausa, tačiau ir plaukai, galvos oda pleiskanoja, taip pat kai kurie skundžiasi, kad jiems labai trupa nagai. Kompleksinis gydymas, kuris apima oro drėkinimą, vitaminus ir tuo pačiu kosmetines drėkinamąsias priemones leis greitai pašalinti problemą ir susigrąžinti gyvenimo kokybę.

Tinkamas namų mikroklimatas apima ir drėgnumą, ir tuo pačiu šilumą, kitas smulkmenas, kurio užtikrina, kad jausitės gerai. Svarbiausia – visus metus. O kadangi sveikata yra pats svarbiausias mūsų turtas – skirti jai dėmesio yra būtina.