Paramos akcijai „Gerumo žvaigždė“ – jau 17

17 metų! Tiek gyvuoja UAB „Lankava“ organizuojama kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“. 2007 metais pradėta socialinė akcija kasmet sulaukia vis daugiau norinčiųjų prie jos prisidėti, o surinkta parama vis didėja ir pasiekia vis kitas organizacijas, asociacijas, įstaigas, šeimas bei visus, kam pagalba yra reikalingiausia.

Šiais metais kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“ ir jos metu surinktos lėšos bus skirtos Butrimonių vaikų dienos centrui. Butrimonys – išskirtinis miestelis, esantis Alytaus rajone. Jis ypatingas ne tik savo unikalia trikampe aikšte ir joje esančiu vieninteliu Lietuvoje stikliniu sūkuriniu fontanu, bet ir čia veikiančiu vaikų dienos centru. Šis centras miestelyje įsikūrė prieš 1,5 metų, jis skirtas vaikams iš sunkumus patiriančių šeimų, taip pat jų šeimų nariams. Jį šiuo metu lanko 17 vaikų. Dienos centro tikslas – padėti tėvams ugdyti vaikų socialinius įgūdžius, užtikrinti vaikų saugumą, turiningą popamokinę, pažintinę veiklą. Siekiama suteikti vaikams įvairiapusę pagalbą, ruošiant pamokas, įtraukiant į įvairias edukacines veiklas, ugdant pasitikėjimą savimi, atskleidžiant vaiko gebėjimus, savarankiškumą.

Pasak Butrimonių vaikų dienos centro socialinės darbuotojos Elytės Babravičiūtės, šeima yra vienas iš svarbiausių vaiko socializacijos veiksnių. „Organizuojame vienos dienos stovyklas, mokomės pažinti gamtos teikiamas dovanas, kartu gaminti maistą, valgome, bendraujame. Vaikai, kuriems tėvai dėl vienokių ar kitokių priežasčių neišgali skirti daug laiko ir dėmesio šeimoje, visa tai gali gauti dienos centre“, – pasakojo pašnekovė.

Vaikų dienos centre ugdomi kasdieniai gyvenimo įgūdžiai: mokoma higienos, sveikos gyvensenos, lavinami socialiniai, bendravimo įgūdžiai, organizuojama psichologinė pagalba, užimtumas, problemų kylančių šeimoje sprendimas. Vaikai su darbuotojais kalbasi apie savo sunkumus, išgyvenimus, mokosi pažinti save, spręsti problemas. Centro darbuotojai kartu su vaikais dalyvauja „Maisto banko“ akcijose, kurių metu surinkti maisto daviniai dalijami vaikų, lankančių dienos centrą šeimoms. Vasaros metu centras taip pat veikia, vaikams teikiamas užimtumas, organizuojamos stovyklos, kitos įvairios veiklos.

UAB „Lankava“ organizuojama „Gerumo žvaigždė“ šiais metais nušvis Butrimonių vaikų dienos centre, siekiant vaikams ne tik pagerinti kasdienę buitį, bet ir didinti užimtumą. Kalėdinės paramos akcijos metu surinktos lėšos bus skirtos įsigyti baldams, įvairių lavinamųjų ir kitų žaidimų, įrangos, kuriais galės naudotis centro lankytojai. Šio centro socialinė darbuotoja E. Babravičiūtė išdavė paslaptį, kad vaikai taip pat svajoja pamatyti Vilnių ir televizijos bokštą. Taigi kviečiame visus kartu išpildyti šią vaikų svajonę. Pirkdami parduotuvėje „Lankava“ akcijos ženklu pažymėtas prekes, dalį pinigų skirsite paramos fondui ir taip kiekvienas prisidėsite prie vaikų svajonių įgyvendinimo.

Kalėdinė paramos akcija vyksta nuo lapkričio 3 iki gruodžio 22 dienos. Dėkojame už Jūsų gerumą!

UAB „Lankava“ informacija