Kokio dizaino šalmą išsirinktų Jūsų vaikas?

Kokia vaikystė be pašėlusio lėkimo dviračiu? Vaikams tai ne tik šauni pramoga, bet ir, neabejotinai, naudingas laisvalaikio praleidimo būdas. Skatinti aktyvų poilsį išties sveikintinas dalykas, tačiau dera nepamiršti ir saugumo. Sekantis dalykas, apie kurį dera pagalvoti nupirkus mažyliui dviratį, paspirtuką ar riedlentę – šalmas. Koks dizainas ir šalmo forma pati tinkamiausia? Kaip įsigyti šalmą, kuris tiktų ir patiktų vaikui? Klausimai, kuriuos užduoda sau kone visi tėveliai. Džiugi žinia ta, jog šiandien šių apsaugos priemonių pasirinkimas be galo platus. Apsilankykite keliose šalmais prekiaujančių įmonių internetinėse parduotuvėse ir įsitikinsite patys. Sakykim, šalmai vaikams šioje svetainėje – puikus to įrodymas.

Kokio šalmo norėtų Jūsų vaikas?

Atsakysime labai paprastai – gražaus ir patogaus. Va taip paprastai pasirinktų vaikai. Šalmo forma ir dizainas priklauso nuo mažylio lyties ir amžiaus, o patogumas aktualus visiems. Tėveliai, be abejonės, į tai žvelgia šiek tiek sudėtingiau, vadinasi, atsakingiau. Kad nauda ir grožis sudarytų nedalomą tandemą, į šalmo pirkimo kelionę leiskitės kartu su būsimo šalmo savininku. Ir visai nesvarbu, ar nutarsite aplankyti fizinę parduotuvę ar susiruošite į shopingą internetu. Tegul šalmo dizainą renkasi vaikas, o jūs pabūkite pilkuoju kardinolu: savo akyla akimi įvertinkite pasirinkto produkto privalumus ir trūkumus. Neabejojame, kompromisą tikrai surasite.

Jeigu planuojate šalmą palikti mažylio jaunesniam broliui ar sesutei, derėtų pasižvalgyti universalių spalvų gaminių. Vargu ar mergaitė norės dėvėti šalmą su mašinų piešinėliais. Juolab, vargiai ar įsiūlysite berniukui gėlėmis puoštą galvos apsaugą. Taigi, nepamirškite ir patogumo, ir universalumo, ir saugumo. Be abejonės, kaip ir visur, taip ir šalmų pasaulyje, vyrauja šios dienos mados.

Vaikiško šalmo dydžio pasirinkimas

Žinoma, renkantis vaikišką šalmą, svarbiausia yra žinoti vaiko galvos apimtį. Žinodami vaiko galvos apimtį itin taikliai šalmą pasirinksite nė nematavę – drąsiai galite pirkti internetu. Kaip pamatuoti vaiko galvą? Viskas labai paprasta. Plačiausią galvos vietą (tai yra maždaug 2 cm virš antakių) apjuoskite lanksčia liniuote. Jeigu jos neturite, tam puikiai tiks ir bet kokia juostelė ar net siūlas. Tiesiog reikiamą juostelės atkarpą tereiks išmatuoti ant liniuotės.

Paprastai vaikiški šalmai būna XS ir M dydžių. XS tinka vaikams nuo pusantrų metų, o M – nuo 5 iki 12 metų. Tarpinis dydis – S. Tai penkiamečiams skirti šalmai. Tai preliminarūs skaičiavimai, nes vaikai auga nevienodai. Todėl tikrai nepagailėkite kelių minučių vaiko galvelei išmatuoti. Svarbiausia – ant galvos uždėtas šalmas  neturėtų smukti, spausti, judėti judinant galvą ar kelti kitokį diskomfortą.

Pageidautini vaikiškų šalmų privalumai

Jeigu jau nutarėte, jog Jūsų vaikui reikalingas šalmas, pasirūpinkite, jog jis turėtų visus reikiamus privalumus. Apie ką mes kalbame? Pirmiausia – privalo būti  įrengtas atsparus ir tvirtas  išorinis apvalkalas ir vidinės putos, kurios užtikrins saugumą. Vidinė dalis turi turėti paminkštinimą, vaikui suteikiantį dar daugiau komforto.

  Nupirkti šalmą visiškai atitinkantį vaiko galvos dydį, gali būti sudėtinga. Ne bėda. Tikrai kokybiškas gaminys turės reguliavimo sraigtelį,  kuris puikiai padeda reguliuoti dydį pagal vaiko galvos apimtį. Tuo tarpu,  smakro smakro dirželis tvirtai užsega bei prilaiko šalmą.

Galiausiai įvertinkite, kokia transporto priemone važiuos jūsų mažylis. Galima nusipirkti šalmą skirtą dviračiui, paspirtukui ar riedučiams. Jeigu norite universalaus varianto, ieškokite tokio. Nepraleiskite pro akis šalmo, kurio gale integruotas LED žibintas, kad kelyje būtų dar saugiau. Taigi, kaip matote, pasirinkimų variantų – begalė. Tereikia įvertinti savo poreikius ir galimybes. Tuomet pirmyn pirkti šalmo kartu su vaikučiu.