Kodėl verta rinktis žaliuzes?

Apie žaliuzes pagalvoja neretas, kai pakrypsta kalba apie langų dengimą. Tai ypač naudingas ir vietą taupantis objektas. Norint tinkamai pasirinkti, dažnai svarstoma, kokių privalumų turi žaliuzės, kokių tipų jų yra, ir kaip jas pasirinkti tinkamas sau? Specialistai dalinasi naudinga informacija apie jas ir duoda įdomių patarimų, padėsiančių pasirinkti jas savo namams.

Skirtingi žaliuzių tipai

Žaliuzės skirstomos į kelis tipus. Kiekvienas jų pasižymi savo išskirtinumu. Taigi, trumpai tai ir aptarkime.

  • Vertikalios. Šis tipas suteikia visapusišką į patalpą patenkančios šviesos kontrolę. Jos valdomos virvute, todėl galima lengvai nustatyti, kiek lango jos uždengs ir kiek ne. Tai itin patogu ir naudinga.
  • Horizontalios. Nors ir dažnai pamačius jas iškart galvojama apie darbo aplinką, tačiau jos po truputį skinasi kelią į gyvenamąsias erdves ir jose puikiai prisitaiko. Be to, jos gaminamos iš aliuminio, kas padeda jas lengvai pritaikyti prie interjero ir kitų lango uždengimo įrankių.
  • Medinės. Tai natūralus sprendimas. Jos padeda interjere kurti elegantišką ir prabangią aplinka bei tuo pačiu metu efektyviai reguliuoja šviesos srautą ir saugoja privatumą.
  • Plisuotos. Tai vienas naujausių sprendimų žaliuzių rinkoje. Jos pagamintos iš klostuoto audinio, kuris suteikia naujų potyrių, kambarį apšvietus saulei.

Rinkoje egzistuoja ir daugiau žaliuzių tipų, tačiau šie yra patys populiariausi bei dažniausiai pasirenkami ir montuojami pirkėjų namuose ar kitose erdvėse.

Žaliuzių privalumai

Apie jų privalumus prabyla vis daugiau žaliuzes pabandžiusių ir patenkintų klientų. Dalinamės keletu pagrindinių privalumų, kurie gali suvilioti išbandyti žaliuzes ir savo gyvenamojoje ar darbo erdvėje.

  • Efektyviai saugomas privatumas. Žaliuzės turi pasirinkimą visiškai uždengti langą, ar tik dalinai. Todėl pajutus smalsius žvilgsnius lengvai galima uždengti tiek lango, kiek norisi ir ramiai karaliauti savo privačioje karalystėje.
  • Šviesos srautas. Būtent dėl tos pačios priežasties žaliuzės pasižymi itin efektyviu į patalpą patenkančios šviesos srauto reguliavimu. Kai juntama per ryški šviesa galima dalinai užtraukti jas, arba pilnai. O pritrūkus jos daryti tą patį, kol šviesos kiekis tenkins.
  • Kompaktiškumas. Viena iš geriausių šios prekės savybių. Tai tinka ne tik gyvenantiems mažose erdvėse, bet ir norintiems ją išnaudoti efektyviai. Žaliuzės dažniausiai montuojamos ant pačio lango, ar lubų, todėl vietos namuose liks pakankamai, o ir privatumas nenukentės.

Atrodo visiškai paprasti ir suvokiami privalumai, tačiau išbandžius ir juos pajautus realybėje, šis langų dengimo metodas turi potencialo tapti pačiu mėgstamiausiu.

Kaip rinktis tikslingai?

Svarbu apmąstyti kokio tipo žaliuzės tenkins ir labiausiai tiks erdvėje, kurioje bus montuojamos. Be to, svarbu atminti, kad visiškai nesvarbu, kokio tipo langai yra patalpoje: žaliuzės tinka tiek prie medinių, tiek prie plastikinių langų.