Kiek džiaugsmo gali suteikti augintinis?

Augintinis į kiekvieno žmogaus gyvenimą atneša daug džiaugsmo. Sugrįžusius iš darbo ar mokyklos mus pasitinka gyvūnai, jie yra draugai, kurie pralinksmina, kai mažiausiai to tikimės. Jie už tai nieko nereikalauja mainais – tik šiek tiek dėmesio ir rūpesčio. Už tai atsidėkoja savo švelnumu ir bičiulyste. Gaunamos teigiamos emocijos gerina mūsų fizinę bei psichinę sveikatą. Mokslininkai teigia, kad, bendraudami su mumis, jie atiduoda dalį savo energijos, o tai padeda išgyventi stresą ir puikiai veikia, kaip natūralus antidepresantas.

Atėjęs spalis priminė apie dvi svarbias datas – spalio 4-ąją minimą Pasaulinę gyvūnų ir spalio 10-ąją minimą Pasaulinę psichikos sveikatos dienas. Ta proga pirmąją spalio savaitę, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) iniciatyva, „Atgimimo“ mokyklos bendruomenės nariai buvo pakviesti dalyvauti akcijoje „Pasaugok“.

3-8 klasių mokiniai aktyviai ruošėsi – nešė savo augintinių nuotraukas, filmavo jų gebėjimus, juokingus vaizdelius, rašė rašinėlius, kūrė eiles, piešė gyvūnų pėdutes. Atnešti mokinių darbai visą mėnesį puoš mokyklos erdves.

O šventę pradėjome mokinių piešinių ant asfalto paroda. Sulaukėme ir didelio būrio svečių, o spalvingą ir džiugią nuotaiką sukūrė patys ketvirtokai. Mokykloje lankėsi ir „Kurorto veterinarijos gydyklos“ vadovė Jovita Jokubauskienė kartu su augintiniu Fuga bei veterinarijos gydytojas Šarūnas Kuliešius. Svečiai mokiniams papasakojo apie savo profesiją, gyvūnėlių globą, tinkamą priežiūrą, ligas.

Su mokiniais susitiko ir Druskininkų savivaldybės policijos pareigūnė Edita Urbonienė su policijos bičiuliu Amsiumi, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos kinologai Povilas ir Gabrielė su tarnybiniais šunimis Mona ir Sky. Iš pareigūnų vaikai sužinojo apie tarnybinių šunų dresavimą, priežiūrą, atsakomybes, maitinimą ir jų pagalbą tarnyboje. Geras emocijas kiekvienam garantavo mokinių augintiniai, kurie svečiavosi mokykloje, sukurdami ypatingą nuotaiką. Visi susitikimai vaikams labai patiko, jie išėjo, kupini džiugių emocijų ir geros nuotaikos.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie labdaringos iniciatyvos rinkti gyvūnų globos namuose gyvenantiems augintiniams skanesnį kąsnelį ar parūpinti kitų reikalingų priemonių.

Mokyklos fojė laukė gyvūnams skirtas vežimėlis. Ir štai – 180 kilogramų! Tiek akcijos metu pavyko surinkti labiausiai prieglaudos gyvūnams reikalingos paramos maistu, kraiku ir kitomis priemonėmis. Patys aktyviausi akcijos dalyviai buvo pakviesti vykti į Alytaus gyvūnų globos namus „Keturkojo viltis“. Išvykos metu nuvežta parama gyvūnams. Mokiniai sužinojo, kaip gyvena prieglaudoje esantys gyvūnai, kaip jais yra rūpinamasi, su kokiais iššūkiais susiduria kiekvieną dieną prieglaudoje dirbantys žmonės.

„Atgimimo“ mokykla nelieka abejinga gyvūnams! Padėdami jiems, padėsime ir sau!

Akcijos iniciatorės – biologijos mokytoja Eleonora Čepulienė ir mokykloje dirbanti visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irma Tamulevičienė.
Šunų maistas

Druskininkų savivaldybės VSB informacija