Kelionėje – daugybė nuotykių ir dar nematytų vietų

Liepos 12 dieną trisdešimt penki Švendubrės kaimo bendruomenės vaikai ir jaunuoliai išvyko į keturių dienų patirties pasidalinimo kelionę Drevernos bendruomenėje. Įgyvendinami projektai – „Visi drauge – žingsnis į priekį“, kuris buvo finansuojamas iš EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Druskininkų savivaldybės finansuojamas projektas ,,Nenusigręžkime – tai mūsų ateitis 2019“ – mūsų bendruomenei suteikė galimybę patirti daug nuotykių ir aplankyti dar nematytų vietų.

Trisdešimt penki Švendubrės kaimo bendruomenės vaikai ir jaunuoliai kelionėje patyrė daug nuotykių ir aplankė nematytas vietas/Asmeninio archyvo nuotraukos

Pirmą dieną aplankėme pakeliui įsikūrusį Kretingos dvarą bei Žiemos sodą. Ten turėjome galimybę susipažinti su Kretingos istorija ir joje gyvenusiais įžymiais žmonėmis bei pamatyti dar nematytų augalų rūšių. Pasiekę savo „naujuosius namus“, patogiai įsikūrėme ir skubėjome prie jūros.

Antrąją dieną išsiruošėme į Drevernos kaimą. Ten aplankėme muziejų, susipažinome su jų veiklomis bei turėjome galimybę paragauti tradicinio pyrago su cikorijų kava. Po to plaukiojome senoviniu laivu po marias. Siūbuojant švelnioms bangelėms, dalyvaudami edukacinėje programoje, kurioje netrūko žaidybinių elementų, mokėmės rišti įvairius jūrinius mazgus. Skamba paprastai? Na jau ne! Visos tos skirtingos mazgų rūšys atrodė tarsi keisčiausi galvosūkiai. Pasiplaukioję, dar turėjome galimybę trumpai pabūti kasmetinėje Žvejų šventėje, nors to net nebuvome suplanavę. Pakeliui iš Drevernos, dar dalyvavome edukacinėse programose „Gintaro kelias“ bei „Olando kepurė“.

Trečiąją dieną kėlėmės keltu ir džiaugiamės jūros gyvūnų draugija. Aplankėme Jūros muziejų, kuriame išgvildenome pačias įdomiausias jūros gelmių paslaptis, susipažinome su jūros istorija, gyvūnais ir augalais. Lepinomės delfinų bei jūros liūtų pasirodymais, kurie padėjo atsipalaiduoti ir nuoširdžiai pasijuokti.

Kai aplankėme molą, ten pūtė toks stiprus vėjas, kad jam teko net padovanoti vieno jaunuolio kepurę… Paplūdimyje žaidėme komandos formavimo žaidimus bei lepinomės saule, smėliu ir jūros bangomis.

Ketvirtąją dieną jau teko važiuoti namo. Kad kelias neprailgtų, sustojome „Dino“ nuotykių ir pramogų parke, skirtame visai šeimai. Ten visi vėl pasijutome vaikais. Susipažinome su dinozaurais, šokinėjome ant batutų, glostėme alpakas ir patyrėme daug neužmirštamų nuotykių!

Tai buvo tikrai nuostabus savaitgalis. Mes pažinome kitas bendruomenes, apylinkes, patyrėme daug naujų emocijų ir nuotykių. Iš naujo pažinome ir vienas kitą, tapome dar stipresne, vieningesne bendruomene, kurios ateitis ir yra jaunoji karta.

Švendubrės kaimo bendruomenės informacija