KADA IR KOKIA KOMPIUTERINĖ TECHNIKA LABIAUSIAI TINKA?

Kompiuteris ir jo priedai yra tokie daiktai, kuriuos galima naudoti ir laisvalaikio praleidimui, ir darbo tikslais. Su kompiuteriais dirbama ne tik biuruose, bet ir iš namų ar kitos vietos – viešbučio, vasarnamio ar sodybos kaime. Jie praverčia ne tik žaidimus žaidžiant, bet ir pamokas ruošiant, rašant grožinės literatūros kūrinius, sekant žiniasklaidos naujienas ir kt.

Apie ką pirmiausiai reikia pagalvoti, jei ruošiatės įkurti biurą?

Jei nusprendėte steigti biurą, tai jums teks būsimus jo darbuotojus aprūpinti kompiuterine įranga. Todėl kuo tiksliau apskaičiuokite, kiek jums reikia sukaupti dirbantiems specialistams kompiuterių, jų monitorių, jungiamųjų laidų.

Prieš perkant šią įrangą visada yra pravartu apsirūpinti ir jos rezervu, kad kuriam nors iš esamų kompiuterių sugedus, būtų galima jį laikinai pakeisti kitu. Aišku, naujo biuro steigėjas turi nepamiršti ir to, kad jo vadovaujamam kolektyvui prie kompiuterių dar bus reikalingi gal net keli spausdintuvai ir skeneris.

Kokie yra nešiojamų kompiuterių privalumai?

Jei dirbate nuotoliniu būdu, tai nešiojamas kompiuteris yra pati praktiškiausia išeitis, nes visus jame saugomus dokumentus visada galėsite turėti su savimi. Šios rūšies kompiuteriai tinka ir mokyklinio amžiaus vaikams, kaip mokymosi ir tuo pačiu žaidimų, socialinio bendravimo priemonė.

Nešiojamam kompiuteriui, be abejo, yra reikalingi tokie priedai, kaip dėklas, krepšys, aušintuvas, įkroviklis ir adapteris bei akumuliatorius, kuris yra naudingas tada, kai kelionės metu nėra galimybės įkrauti kompiuterio bateriją.

Kodėl apsimoka namuose turėti stacionarų kompiuterį su monitoriumi?

Nors nešiojamas kompiuteris yra labai patogus dėl savo mobilumo, tačiau stacionarus prietaisas yra kur kas pajėgesnis ir spartesnis. Stacionariuosius kompiuterius sudaro beveik tokios pat detalės kaip ir nešiojamus. Jos tik šiek tiek skiriasi savo parametrais, kitomis savybėmis, nuo kurių lygio priklauso paties kompiuterio kaina.

Kai perkamas stacionarus kompiuteris, jam reikalingas monitorius, kurį, reikalui esant, galima su HDMI kabeliu prijungti ir prie nešiojamo kompiuterio. Monitorius ant darbo stalo turi būti pastatytas atitinkamame akių lygyje, kad priešais jį sėdintis ir dirbantis žmogus galėtų taisyklingai sėdėti, negadindamas sau sveikatos. Internetinė parduotuvė „Viskas elektronikai“ savo klientams siūlo labai platų nešiojamų ir stacionarių kompiuterių asortimentą.