Druskininkų maudyklose vanduo ir smėlis atitinka higienos normų reikalavimus

Vasaros sezono metu druskininkiečiai ir kurorto svečiai renkasi poilsį gamtoje bei pramogauja, maudydamiesi ežeruose ir tvenkiniuose. Oficialus maudymosi sezonas Druskininkų savivaldybėje trunka nuo birželio 1 iki rugsėjo 15 dienos. Siekiant užtikrinti saugią bei kokybišką maudynėms aplinką, sistemingai atliekami vandens kokybės tyrimai pagrindinėse savivaldybės maudyklose, rūpinamasi, kad pastarosios atitiktų visus Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Druskininkų maudyklose vanduo ir smėlis atitinka higienos normų reikalavimus, maudytis pamėgtose maudyklose yra saugu / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

Kaip informavo Druskininkų savivaldybės administracijos Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė, jau yra gauti pirmieji vandens ir smėlio kokybės tyrimai, kurie parodė, kad Druskininkų maudyklose vanduo ir smėlis atitinka higienos normų reikalavimus, maudytis pamėgtose maudyklose yra saugu.

Vandens tyrimai atlikti Vijūnėlės tvenkinio, Ilgio ežero, Latežerio, Alkos tvenkinio, Avirio ežero, Ašarėlės ežero, Ratnyčios upelio maudyklose, smėlio – Vijūnėlės tvenkinio, Ilgio ežero, Alkos tvenkinio maudyklose.

Savivaldybės gydytoja E. Sadauskaitė pažymėjo, kad tyrimai reguliariai bus atliekami visą maudynių sezoną.

Gydytoja taip pat atkreipė gyventojų ir kurorto svečių dėmesį, kad maudymosi sezono metu Vijūnėlės tvenkinio paplūdimio lankymo valandos yra nuo 10.00 val. iki 20.00 val. – šiuo laiku paplūdimyje budės gelbėtojai.

Taip pat norima atkreipti dėmesį, kad, siekiant apsaugoti maudyklų vandens kokybę, maudymosi vietose negalima lesinti laukinių paukščių.