Atnaujinta „Snow Arena“ – kokybiškesnis sniegas ir įvairesnės paslaugos

Kai į Lietuvą vasarą ateina karštis, ko gero, daugelis pavydi druskininkiečiams, kurių mieste veikia unikalus žiemos pramogų objektas – „Snow Arena“, kurioje visus metus galima rasti sniego ir mėgautis žiemiška vėsa. Liepos 10-ąją „Snow Arena“ duris atvėrė po daugiau kaip tris mėnesius trukusių techninės profilaktikos darbų, taigi lankytojų ji dabar laukia, siūlydama dar kokybiškesnes paslaugas. Žiemos pramogų komplekso vadovas Aivaras Kadziauskas džiaugiasi, kad atnaujinant areną, pavyko atlikti daugybę darbų, kurie galbūt ne tokie pastebimi, bet labai reikalingi.

Tie, kas jau išmėgino „Snow Arenoje“ siūlomas pramogas, negali atsidžiaugti daug kokybiškesne sniego danga. A. Kadziauskas sakė, jog taip yra todėl, kad techninės profilaktikos metu arenoje buvo iškastas ir pakeistas sniegas, atnaujinta grindų šaldymo sistema – išklota apie 9 kilometrai vamzdyno, pagerintos izoliacinės savybės, dėl to dabar stabiliau palaikoma arenos temperatūra. Suremontuotos ir visos sniego gamybos patrankos, atlikta techninė keltuvų apžiūra, atnaujinti įrenginiai. Atnaujintas nuomos inventorius.

„Techninės profilaktikos metu įgijome labai daug patirties. Juk pirmą kartą teko nukasti suledėjusį sniegą – daugiau kaip dviejų metrų storio. Dirbome tikrai intensyviai, nuoširdžiai dėkoju karantino laikotarpiu dirbusiems darbuotojams. Ten, kur nuosavų pajėgų neužteko, samdėme papildomai darbuotojus, kad darbai būtų baigti kuo greičiau ir arena galėtų pradėti veikti laiku“, – “kalbėjo komplekso vadovas.

„Snow arenos“ prieigose esančioje stovėjimo aikštelėje šiandien galima pamatyti ne tik lietuviškus, bet ir suomiškus, slovakiškus, čekiškus bei lenkiškus automobilių numerius. Kaip sakė žiemos komplekso vadovas A. Kadziauskas, jau dabar čia rengiamos intensyvios sportininkų treniruotės: „Atiduodame duoklę profesionaliems sportininkams, kurių srautas palaipsniui aktyvėja. Sportininkams įrengta ir profesionali startinė platforma. Žinoma, priimame ne tik profesionalius slidininkus, bet ir visus žiemos pramogų mėgėjus, džiaugiamės, kad jų taip pat daugėja“.

A. Kadziausko žodžiais, jeigu situacija Lietuvoje ir Europoje dėl COVID-19 nepasikeis, tai „Snow Arenoje“ iki pat vasaros pabaigos nuolat treniruosis šalių, iš kurių leidžiama atvykti sportininkai.

„Labai džiaugiamės, kad perėmėme visas maitinimo paslaugas, jas dabar teikia restoranas-picerija AQUA. Norisi pasidžiaugti, kad maitinimo paslaugų kokybė pastebimai pagerėjo. Dabar visi sportininkai valgo mūsų komplekse“, – pasakojo A. Kadziauskas.

Naujovių bus pasiūlyta ir adrenalino fanatikams, kurie norės išmėginti vadinamąją „juodąją trasą“. Jie galės pasinaudoti sportininkų startams skirta rampa. Sniegletininkams taip pat įrengta starto vieta, kurios anksčiau nebuvo. Buvusio ledo baro vietoje atsiras ledo skulptūrų – poilsiui skirtų ledo krėslų.

Šią savaitę bus atidarytas kartodromas „Snow Kart“. Čia bus galima išmėginti galingus naujausius benzininius kartingus, kurie tikrai suteiks džiaugsmo šios pramogos gerbėjams. Čia sukurta visa infrastruktūra, teritorija dėl saugumo aptverta. „Manau, kad čia bus galimybė organizuoti ir kartingų varžybas. Kartodromą išsinuomoję verslininkai yra rimtai nusiteikę teikti labai kokybiškas paslaugas“, – sakė A. Kadziauskas.

„Snow Arena“ bendradarbiauja su „Ledo meistrais“, kurie projektuoja ir iki liepos pabaigos turėtų įrengti vaikų žiemos atrakcionų parką. Jame atsiras ledo pilys, tubingai (pripučiamos padangos), kuriais mažieji galės nusileisti jiems skirtomis sniego trasomis. Bus įrengtas specialus apšvietimas, atsiras labirintas Jau dabar pradedančiųjų slidininkų erdvėje galima pamatyti pirmuosius „Ledo meistrų“ darbus – ledo sostą ir ledinį arkliuką, kurie džiugina ir mažus, ir didelius arenos lankytojus. „Įrengus šį parką, čia pramogauti ir puikiai praleisti laiką galės ir tie vaikai, kurie nemoka slidinėti“, – apie planus pasakojo „Snow Arenos“ vadovas. Jis sakė, kad jau laukiama vilkikų, kurie atveš ledo luitus, iš kurių arenoje gims naujojo žiemos pramogų parko eksponatai.

Su „Ledo meistrais“ jau sutarta, kad prieš dvejus metus Druskininkuose didelio susidomėjimo sulaukęs ledo skulptūrų festivalis bus organizuojamas „Snow Arenoje“. „Žiemos pastaraisiais metais sunkiai nuspėjamos, o mūsų arenoje visus metus tinkama temperatūra. Be to, čia ilgai galima mėgautis sukurtomis skulptūromis, nes čia visada yra pakankamai šalta“, – planais dalijosi A. Kadziauskas.

Iki karantino planų dėl „Snow Arenos“ paslaugų išplėtimo buvo daug, tačiau dabar, kol situacija nėra prognozuojama, investicijos pristabdytos. Planų neatsisakoma – planuojami ir viešbučiai, papildoma vandens pramogų dalis, vasarą veikianti lauko trasa. Tačiau dabar stengiamasi maksimaliai išnaudoti tai, kas jau padaryta.

Pasak „Snow Arena“ vadovo, jeigu tik bus leidžiama uždarose erdvėse rengti renginius su didesniu žiūrovų skaičiumi, vėl bus atnaujinti koncertai, naktinis slidinėjimas.

„Labai kviečiame ir druskininkiečius, ir kurorto svečius užsukti į „Snow Areną“. Išmėginkite atnaujintas slidinėjimo trasas, įvertinkite sniego kokybę. Na, o jeigu nenorite slidinėti, persikelkite per Nemuną lynų keliu ir ateikite išgerti kavos, paragauti centro AQUA kulinarijos meistrų gaminamų naminių ledų, trintų vaisių uogų kokteilių, pasimėgauti kitais gardžiais patiekalais arba tiesiog pasigėrėti Druskininkų panorama iš „Aero Gallery“ terasos“, – kviečia „Snow Arena“ vadovas A. Kadziauskas.

 „Snow Arena“ vadovas A. Kadziauskas džiaugiasi, kad dabar čia bus teikiamos dar kokybiškesnės ir įvairesnės paslaugos/Laimos Rekevičienės nuotrauka

„Snow Arena“ – populiari sportininkų treniruočių vieta/„Snow Arena“ archyvo nuotrauka

„Snow Arenoje“ rengiamos profesionalių slidininkų varžybos/„Snow Arena“ archyvo nuotrauka

Šią savaitę bus atidarytas kartodromas „Snow Kart“/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Jau dabar pradedančiųjų slidininkų erdvėje galima pamatyti pirmuosius „Ledo meistrų“ darbus – ledo sostą ir ledinį arkliuką, kurie džiugina ir mažus, ir didelius arenos lankytojus//Laimos Rekevičienės nuotraukos

Parengė Laima Rekevičienė