7 įspūdingiausios 2023 m. interjero dizaino tendencijos

Tai, kas madinga, ne tik atspindi mūsų estetinius pojūčius, bet ir tai, kaip norime gyventi. Tendencijos dažnai rodo perėjimą prie naujo gyvenimo būdo. 2023 m. interjero dizaino tendencijos, kad ir kokios praktiškos būtų, patenkins net ir didžiausius estetus. Jei ieškote naujų, stilingų interjero detalių namams, kviečiame užsukti į https://formadore.lt/.

Spalvų pliūpsnis

Kas labiau simbolizuoja gyvenimo džiaugsmą nei ryški spalvų paletė? Baltos ir neutralios spalvos interjeruose vis dažniau pasirenkami linksmesni atspalviai, net jei jie yra tik akcentai. Kadangi visuomenė ir toliau šlovina individą, matome, kad minimalistinis etosas peržengia paprastumo bei naudingumo ribas ir apima daugiau išraiškingų elementų. Mūsų besikeičiančioje tikrovėje minimalizmas atlieka stilistinės tabula rasa vaidmenį.

Visiškai baltas namų dekoras nyksta. Svarbu baltas erdves papildyti kontrastu, šiluma ir tekstūromis, kad nesijaustų klinikinio stiliaus. Norėdami išvengti ligoninės įspūdžio, žmonės renkasi šiltas kaštonines ar sodrias žemės spalvas dekoruose, kilimuose ir pagalvėlėse, kad pridėtų jaukumo. Šiltoji paletės pusė išsiskleidžia raminančiomis koralų, švelnių abrikosų, malonių rusvų ir net pikantiškų apelsinų spalvomis.

Tiems, kurie vis dar mėgsta būti subtilesni, prognozuojamas niuansuotų, blyškiai mėlynų ir žalių atspalvių, artimesnių baltai spalvai, populiarėjimas. Jie yra rafinuotesni ir sukuria pagrindą naujoms paletėms.

Mišrios epochos

Praeities ir dabarties kūrinių maišymas – neseniai pastebėta tendencija. Ji 2023 m. taps dar ryškesnė. Namai, į kuriuos įtraukti praeities daiktai, yra gerai suprojektuota ir apgalvota erdvė. Pasinaudokite proga užsukti į vintažines parduotuves arba išstatykite artimųjų perduotus daiktus. Ši tendencija taip pat susijusi su aukšto ir žemo lygio dizainu namuose. Tai reiškia, kad namuose bus įvairių kainų mišinys. Tik pagalvokite apie ypatingų daiktų perdavimą kitai kartai!

Auksiniai tonai

Šis maloniai šiltas linų atspalvis, mirguliuojantis tarsi saulėlydis, pakylėja interjerus ir suteikia prabangos. Bethan Gray jį naudojo baldams. Arflex – kėdėms. Kirkby Design, kurie šią kolekciją sukūrė kartu su pasauliniais mados namais Eley Kishimito, tapetuose jis mirga. Dizainerių komanda teigia, kad šį raštą įkvėpė daugkartinių sulankstytų popierinių lėktuvėlių skrydžio efektas, sukurtas išdėliojus pagrindines geometrines figūras ir sukūrus bendrą sudėtingą dizainą. 

Baltos spalvos virtuvės

Kai kurios iš svarbiausių 2023 m. interjero dizaino tendencijų yra susijusios su naujomis idėjomis. Tačiau kitos – su klasikinių koncepcijų peržiūrėjimu. Baltos virtuvės buvo populiarios įvairiais pastarojo meto laikotarpiais. Šiemet jos labai grįžta. Šioje erdvėje puikiai tinka švarus, monochromatinis vaizdas. Šią tendenciją galima pritaikyti ir senoviškesnei, cottagecore estetikai, pridedant akcentų bei spalvų.

Padėvėtos interjero detalės

Daugelyje pasaulio šalių vykstant recesijai, namų dekoratoriams 2023 m. tenka dirbti su ribotu biudžetu. Tai nereiškia, kad jie turi praleisti svarbiausias metų tendencijas. Viskas, kas senoviška, yra madinga. Geidžiamiausių gaminių galima rasti dėvėtų daiktų parduotuvėje ar antikvariate. Nesvarbu, ar esate linkę į 70-ųjų retro estetiką, ar į cottagecore, ar į Viktorijos laikų stilių, dėvėtų daiktų parduotuvėje gali būti būtent tai, ko norite. Naudotas dizainas yra būdas apsipirkti tvariai ir pakartotinai panaudoti dar gyvybingus dekoro elementus.

Baldai pasisėdėjimams

Baldų dizaineriai pastebėjo galimybę vėl suartinti žmones. Šioje naujoje baldų dizaino eroje siūlomi sėdimieji baldai, kuriais siekiama skatinti asmeninio pokalbio meną. Philippe’o Nigrofo Ligne Roset Vis-à-Vis yra puikus to pavyzdys. Matinio juodo lako rėmo ir drąsiai mėlynos spalvos apmušalų kėdė yra išlenkta, šiuolaikiška ir suteikia galimybę dviem žmonėms sėdėti atskirai. Tačiau jaučiant, kad jie vis dar yra vienas šalia kito. Tai nėra nei sofa, nei dvi atskiros kėdės.

Gilios raudonos spalvos

Sodrūs raudoni atspalviai bus populiarūs interjero pasaulyje. Burgundiško ir gilaus raudonio atspalviai yra tai, kas 2023 m. bus labai svarbu. Gilūs, sodrūs tonai puikiai dera su neutraliomis spalvomis ir suteikia dizainui tiek daug gylio. Ypač stilinga idėja – šias spalvas naudoti kartu su nelakuotu žalvariu. Raudona spalva į erdves bus įterpta per moherio kėdes, sofas ir akcentus.