Viečiūnuose – nominacijų „Tautos šimtmečio ąžuolai“ įteikimo ceremonija ir Druskininkų krašto bendruomenių sąskrydis

Penktadienį Viečiūnuose, Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje 2018, surengta LR Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) nominacijų „Tautos šimtmečio ąžuolai“ įteikimo ceremonija ir Druskininkų kaimo bendruomenių sąskrydis. Į renginį gausiai susirinko Viečiūnų gyventojai, Druskininkų krašto bendruomenių atstovai, Druskininkų savivaldybės vadovai, Tarybos nariai ir kiti svečiai.

 

Net 7 „Tautos šimtmečio ąžuolai“ – Druskininkų krašto atstovams

Šiais metais ŽŪM, siekdama pagerbti bendruomenes, organizacijas ar nusipelniusius žmones, inicijavo projektą „Tautos šimtamečiai ąžuolai“. Birželio 11 d. ministerijoje buvo atrinkti pretendentai į kiekvieną nominaciją – iš viso – net 15. Kiekviename Lietuvos regione šaknis į žemę suleis tikri Stelmužės ąžuolo palikuonys, stelmužiukais bus apdovanota net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų.

„Labai džiaugiamės, kad ŽŪM mūsų apskrities laureatų apdovanojimų šventę surengė Viečiūnuose. Dar labiau džiaugiamės, kad net 7 iš apdovanotieji – iš Druskininkų krašto. Tai reiškia, kad mes dirbame gerai, žmonės tai mato, įvertina. Viečiūnai šiemet yra Lietuvos kultūros mažoji sostinė. Labai džiaugiamės, kad tokie renginiai vyksta pas mus. Ir kuo jų daugiau, tuo maloniau. Sulaukiame daugybės svečių, pasidalijame gerąja patirtimi, geromis emocijomis“, – sakė Viečiūnų seniūnijos seniūnas Alvydas Varanis.

Viečiūnuose surengtoje šventėje LR Žemės ūkio ministerijos nominacijos „Tautos šimtmečio ąžuolai“ įteiktos Alytaus apskrities nominantams. Tarp 15 Alytaus apskrities nominantų – net 7 iš Druskininkų krašto. Nominacijoje „Regiono šimtmečio palikimas“ nugalėjo Antanas Česnulis. Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė pelnė „Versliausios Lietuvos šimtmečio bendruomenės“ apdovanojimą. Viečiūnų bendruomenė „Versmė“ už suorganizuotą Gustuko paramos akciją tapo nominacijos „Lietuvos šimtmečio dovana“ ir nominacijos „Šimtmečio linksmiausieji“ laureate, Agnei Jazepčikaitei-Gaidienei įteiktas „Jauniausio šimtmečio lyderio“ apdovanojimas. Edita Remeikienė tapo nominacijos „Už pagalbą ir gerą žodį“, o Druskininkų savivaldybės Leipalingio dvaras „Už tai kas pamiršta, atrasta naujai“ nugalėtojais.

Šventėje gausiai susirinkusių žiūrovų dėmesio sulaukė Deivio ir Renatos Norvilų koncertas.

 

Sąskrydyje – bendruomenių varžytuvės

Po nominacijų „Tautos šimtmečio ąžuolai“ įteikimo ceremonijos Viečiūnuose surengtas aštuntasis Druskininkų kaimo bendruomenių sąskrydis, kuriame jėgas išmėgino net 10 komandų iš Leipalingio, Viečiūnų, Bilso, Jovaišių, Jaskonių ir Naujasodės, Ricielių, Neravų, Švendubrės ir Stračiūnų bendruomenių. Taip pat dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės tarybos bei administracijos komandos.

„Druskininkų kaimo bendruomenių sąskrydžiai – tai yra šventės, kurios suburia bendruomenes. Tokiuose sąskrydžiuose svarbiausias yra bendravimas, galimybė jėgas išmėginti sportinėse varžybose, naujos pažintys. Smagu, kad Viečiūnuose, kuriems šiemet suteiktas Lietuvos kultūros mažosios sostinės statusas, surengta ir nominacijų „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ įteikimo ceremonija, ir kaimo bendruomenių sąskrydis. Viečiūnų bendruomenė su seniūnu priešakyje, siekdami kultūros mažosios sostinės statuso, tikrai nemažai nuveikė, kad miesteliui jis būtų suteikta. O renginiai, kurie čia vyksta ir vyks, tikrai puošia mūsų bendruomenę, susitikę žmonės bendrauja, džiaugiasi, ir tai yra labai šaunu“, – sakė renginyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Šventė prasidėjo bendruomenių šūkių pristatymu, vėliau komandos varžėsi smagiose pramoginėse varžybose. Šiais metais bendruomenių atstovai dalyvavo pripučiamo stalo futbolo, kubo vertimo, katapultos rungtyse, išbandė Druskininkų visuomenės sveikatos biuro estafetę traikais ir renginio vedėjo Artūro Skausmenio pasiūlytą pramoginę rungtį. Varžybų dalyviai išbandė jėgas Druskininkų sporto centro suorganizuotose krepšinio 3×3, šaudymo pneumatiniu šautuvu ir lankais rungtyse.

Šventės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su amatais bei rankdarbiais, kuriuos pristatė Viečiūnų ir Leipalingio bendruomenių gyventojai, skanavo Viečiūnų seniūnijos atstovų išvirtos gardžios sriubos, buvo vaišinami Jaskonių ir Naujasodės kaimo moterų pagaminta gira. Norintieji galėjo kurti gydomąsias mandalas su iš JAV atvykusiu dailininku Rolandu Dabruku.

Vakare bendruomenės linksminosi ir šoko drauge su grupe „Žemaitukai“.

 

Loterijoje – prizai visoms bendruomenėms

Pirmą kartą renginio metu organizuota loterija „Bendruomenių draugystės dovana“, kurioje komandos turėjo galimybę laimėti kiekvienos bendruomenės įsteigtą prizą – pažintį su bendruomenės veikla ir edukacinę programą ar pramogą. Šventės dalyviai džiaugėsi, nes turės galimybę ne tik aplankyti vieni kitus, bet ir išbandyti įdomias veiklas: naują dzūkiškų bandų programą Bilso bendruomenėje, bitininkų edukaciją Stračiūnuose, „Plėšikų girios“ pramogą Jovaišiuose, mėgausis „Pirties programa“ „Barškulių“ sodyboje Ricieliuose, dalyvaus Leipalingio dvaro programoje, Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės programoje „Kaip Dzūkas žmonos ieškojo“, Viečiūnų keramikos ir hidrolatų programose, naujoje Švendubrės bendruomenės programoje „Raganaičių puota“, pietaus su Savivaldybės vadovais.

Suskaičiavus visų rungčių bendrus rezultatus, šiemet I-oji vieta atiteko Viečiūnų bendruomenės „Versmė“ komandai, II-oji – Druskininkų savivaldybės tarybos ir administracijos komandai, III-oji – Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės komandoms. Jiems atiteko pramogos Druskininkų vandens parke.

Krepšinio varžybose 3×3 I-ąją vietą iškovojo Leipalingio miestelio bendruomenės, II-ąją – Viečiūnų bendruomenės „Versmė“ komandos.

Renginio organizatoriai – Druskininkų vietos veiklos grupė – dėkoja renginio partneriams: Druskininkų savivaldybei, Druskininkų sporto centrui, Druskininkų visuomenės sveikatos biurui, Viečiūnų seniūnijai, Viečiūnų bendruomenei „Versmė“, Druskininkų kultūros centrui, savaitraščiui „Mano Druskininkai“ ir vedėjui Artūrui Skausmeniui.

Renginio rėmėjai: VšĮ „Sūrūs vėjai“, UAB Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centrui AQUA, UAB „Akvavita“. Druskininkų VVG projektą „Druskininkų bendruomenių sąskrydis“ finansavo LR Žemės ūkio ministerija.

 

Nominacijos „Tautos šimtmečio ąžuolai“ įteiktos Viečiūnų bendruomenei „Versmė“, kuri tapo nominacijų „Lietuvos šimtmečio dovana“ ir „Šimtmečio linksmiausieji“ nugalėtoja, Leipalingio dvarui „Už tai kas pamiršta, atrasta naujai“, E. Remeikienei, pelniusiai nominaciją „Už pagalbą ir gerą žodį“, Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė pelniusiai „Versliausios Lietuvos šimtmečio bendruomenės“ apdovanojimą, A. Jazepčikaitei-Gaidienei įteiktas „Jauniausio šimtmečio lyderio“ apdovanojimas, o nominacijoje „Regiono šimtmečio palikimas“ nugalėjo A. Česnulis/Laimos Rekevičienės nuotrauka

 

„Mano Druskininkai“ informacija, Laimos Rekevičienės nuotraukos