Velykų savaitgalį Druskininkai nustebino naktį švytinčiais margučiais ir išradingomis atrakcijomis

Tūkstančiai kurorto svečių, aplankusių Druskininkus praėjusį savaitgalį, čia puikiai galėjo pajusti Šv. Velykų dvasią bei pasimėgauti efektingais vaizdiniais ir dieną, ir naktį. Druskininkai pradėjo švęsti dvi savaites truksiančias Žydinčias Velykas.

Svarbiausiuoju šių švenčių akcentu tapo septynių įspūdingo dydžio kiaušinių galerija, įkurta Gydyklų parke. Šventinę nuotaiką sukūrė ir įvairios Gydyklų parką papuošusios velykinės kompozicijos.

Vaikštinėdami po Gydyklų parko erdves, miestelėnai ir kurorto svečiai galėjo mėgautis smagiomis, spalvingomis, žaismingomis bendruomenių ir kurorto įstaigų sukurtomis velykinėmis dekoracijomis, dalyvauti smagiose rungtyse/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Kūrė žinomi menininkai

Velykų galerijoje buvo eksponuojami milžiniško dydžio margučiai, menininkų nuspalvinti magiškais simboliais, sujungiančiais tradiciją ir šiuolaikinį meną. Margučiai – ne bet kokie – 2 metrų aukščio ir 1,5 metro pločio. Bet esmė ne dydis. Atėjusieji dieną, galėjo grožėtis spalvotais raštais, ornamentais, netikėtais piešiniais ir bandyti atrasti jų prasmę. Užklydusieji naktį pamatė, kaip jie tamsoje keičia savo išvaizdą, ima slaptingai švytėti ir kitaip atskleidžia savo paslaptis.

Įgyvendinti šį smagų ir spalvotą pavasario projektą ėmėsi druskininkietis menininkas Gabrielis Žvirblis, į pagalbą pakvietęs keturis savo kūryba jau seniai šalies ribas peržengusius menininkus – Eglę Tamulytę, Antaną Dubrą, Pijų Šematulskį ir Timotiejų Norvilą. Plataus profilio menininkai savo meninius gebėjimus  šįkart demonstruoja naujame ir neįprastame formate – gatvės meno technika kuria siužetus ir vaizdinius ne ant įprastų plokštumų, bet ant netradicinės – kiaušinio – formos, neturinčios pradžios nei pabaigos.

Beje, prie visų autorinių margučių yra lentelės, kuriose nurodytas darbo autorius, darbo aprašymas ir QR kodas, nuvesiantis į menininko darbų galeriją. Vieni kiaušiniai – dekoratyvūs, kiti – labai prasmingi, bet tikrai matomi ir skatinantys ne praeiti, nuleidus galvą, o nusišypsoti, nustebti ar supykti, kitaip tariant, išnirti iš rutinos ir nors akimirką persikelti į kitą pasaulį – tokių velykinių margučių galeriją.

Stebint žmones, apžiūrinėjančius milžiniškus margučius, matėsi jų susidomėjimas – daugelis tikrai skaitė menininkų aprašymus, fotografavo kiaušinius ir nuotraukas siuntė savo bičiuliams bei artimiesiems.

Ypač įspūdingai šie kūriniai atrodo naktį. Kadangi jie buvo ištapyti liuminiscensiniais dažais, tai juos apšviečiantys ultravioleto šviesos prožektoriai sukūrė visai kitokią vizualią realybę.

Šiuo įspūdingu reginiu bus galima grožėtis visą savaitę, nes spalvingais margučių raštais pražydusios Šv. Velykos Druskininkuose nuties kelią į narcizų auksu nuspalvintus Vijūnėlės laukus, kurie pražys atšilusį Atvelykio savaitgalį.

Druskininkuose praėjusį savaitgalį buvo galima pajusti Šv. Velykų dvasią bei pasimėgauti efektingais vaizdiniais ir dieną, ir naktį/Roberto Kisieliaus, Laimos Rekevičienės ir Audriaus Šalaševičiaus nuotraukos

Viliojo smagios pramogos

Vaikštinėdami po besiskleidžiančias parko erdves, gausiai į Druskininkus susirinkę kurorto svečiai galėjo mėgautis smagiomis, spalvingomis, žaismingomis bendruomenių ir kurorto įstaigų sukurtomis velykinėmis dekoracijomis. Druskininkiečiai ir kurorto svečiai čia surado spalvingų lovelių margučių ridenimui. Tai buvo puiki atrakcija ir vaikams, ir suagusiesiems. Šeimos nariai nuotaikingai rungtyniavo, kuriam pavyks margutį nuridenti toliausiai. Anot prietarų, tuos, kurie toliausiai nuridena margučius, sėkmė lydės visus metus, o tas, kuris surinks daugiausia margučių, visus metus bus linksmas ir laimingas.

Žmones, vaikščiojančius ir pramogaujančius kurorte, lydėjo neįkyrūs muzikos garsai, sukūrę šventinį foną.

Deramai Šv.Velykas paminėjo ir Druskininkų tikintieji – šeštadienio vakarą Druskininkų bažnyčioje buvo aukotos šv. Mišios, o gausus būrys druskininkiečių ir kurorto svečių dalyvavo iškilmingoje procesijoje aplink bažnyčią.

Žinoma, kokios šventės Druskininkuose be „Žydinčių Velykų“ orientacinių varžybų? Šioms varžyboms užsiregistravo gausybė komandų, kurios, gavusios užduotį, sekmadienio rytą išvyko varžytis į šventinius Druskininkus, o paskui pergalingai fotografavosi – Gydyklų parke buvo pastatytas specialus rėmelis.

Antrąją Velykų dieną didžiausia pramoga vaikams tapo susitikimas su išdykusiais Mimų teatro velykiniais zuikiais. Jie vaikus įtraukė į nuotaikingą žaidimų, pokštų, šokių šurmulį. Didžiausia atrakcija vaikams tapo velykinių zuikių pasiūlyta muilo burbulų pūtimo akcija – kiekvienas iš mažųjų stengėsi išpūsti kuo didesnį muilo burbulą.

Pagal DKC informaciją parengė Laimutis Genys