„Turizmo dienos Druskininkuose“: vaizduotę žadinantys naktinės kelionės vaizdai ir išskirtinė įvairovė turizmo gurmanams

Rugsėjo 23-25 dienomis Druskininkai tradiciškai kviečia visus turizmo gurmanus į nepamirštamų potyrių ir staigmenų kupiną savaitgalį. Kurorto gyventojų ir svečių laukia įspūdingas „Turizmo dienų“ reginys – penktadienio ir šeštadienio vakarais bei naktimis žymiausios Druskininkų vietos ir objektai pasikeis neatpažįstamai.

Specialiai „Turizmo dienoms“ Druskininkuose profesionalų sukurtos šviesos instaliacijos, skambant muzikai, apgaubs paslaptimi bei netikėtai transformuos įvairias Druskininkų erdves / Druskininkų TVIC archyvo nuotrauka

„Turizmo dienos“ Druskininkams – ypatingos svarbos šventė, – teigia Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. – Kiekvienais metais, minėdami Tarptautinę turizmo dieną, dedame dideles pastangas, kad sukurtume kuo įdomesnę, įsimintinesnę šventę, kurioje kiekvienas rastų ko „paskanauti“. Ir ne tik maisto gurmanai, bet ir muzikos bei šiuolaikiškų meno išraiškos formų mylėtojai. Džiugu, kad kurorto verslo atstovai bei Druskininkų savivaldybės įstaigos aktyviai prisidėjo prie Turizmo dienų organizavimo – nestokojo puikių idėjų ir iniciatyvų.“

Naktinė kelionė plečiasi: nauji legendomis apipinti takai

Specialiai „Turizmo dienoms“ Druskininkuose profesionalų sukurtos šviesos instaliacijos, skambant muzikai, apgaubs paslaptimi bei netikėtai transformuos Druskininkų miesto muziejų, Druskininkų bažnyčią, Vilniaus alėjos atkarpą (nuo „Apversto namo“ iki viešbučio „Pušynas“), atnaujintą muzikinį fontaną, buvusią daktaro Bujakovskio vilą (dabartinis Druskininkų savivaldybės administracijos pastatas), M. K. Čiurlionio skulptūrą ir paminklą Lietuvai, istorinį Gydyklų parką ir jame esančią mineralinio vandens biuvetę bei Nemuno pakrantę.

Šiemet audiovizualinio meno kupina kelionė pasipildys dar vienu maršrutu – netikėtomis spalvomis sušvis naujai renovuotas Lenktas tiltelis Ratnyčėlės ir Nemuno santakoje.

Šviesų ir garso prisotinta kelionė ne tik leis kitomis spalvomis pamatyti žymiausias kurorto vietas, bet ir suteiks progą prisiliesti ir prie atgyjančių Druskininkų legendų. Atnaujintas muzikinis fontanas visiems turizmo gurmanams padovanos vandens, šviesos ir lazerių šokį, pagal M. K. Čiurlionio simfonines poemas specialiai sukurtą „Turizmo dienų“ šventei. Lazerinė projekcija papuoš žymiausio Druskininkų kūrėjo – kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio paminklą bei paminklą Lietuvai.

Talentingų audiovizualinio meno kūrėjų dėka „Turizmo dienų“ metu Druskininkai ne tik stebins, užburs, privers ne kartą aiktelti, bet ir suteiks galimybę pamedituoti, atsipalaiduoti, pasvajoti.

„Turizmo dienų“ įvairovė: bus ką veikti muzikos, maisto ir aktyvių pramogų gurmanams

„Turizmo dienų“ metu Druskininkuose kurorto svečių laukia turininga, įvairioms auditorijoms ir skoniams pritaikyta programa. Be įspūdingos audiovizualinės žymių Druskininkų vietų interpretacijos, kurorto paslaptis atskleis teminės gidų ekskursijos, lauks didelio populiarumo sulaukiančios orientacinės varžybos, leisiančios pažinti miestą iš netikėtų perspektyvų.

Aktyvių pramogų ir sportinių veiklų mėgėjų lauks streetrace lenktynės „Race Day Druskininkai“, šokių pamokos, Kantri ir linijinių šokių asociacijos gimtadienio šventė, žygis pėsčiomis, sportinių žaidimų turnyrai.

Muzikos gurmanams taip pat paruoštas išskirtinis meniu – nuo subtilių elektroninės muzikos ritmų iki vargonų muzikos koncerto.

Maisto gurmanų lauks ne tik nauji skoniai ir atradimai Druskininkų restoranuose, kavinėse ir baruose, bet ir jau 5-asis plovo virimo čempionatas, kuriame varžysis ir mėgėjai, ir profesionalūs plovo virimo meistrai iš Lietuvos bei užsienio.

Druskininkai turizmo gurmanus džiugins ne tik naktį. Dieną kurorte šurmuliuos tautodailininkų mugė, o 100 metų sukaktį švenčiančiuose Lietuvos prabavimo rūmuose vyks edukaciniai pristatymai ir paskaitos.

Atvirų durų dienos ir išskirtiniai pasiūlymai

„Turizmo dienų“ metu Druskininkuose bus galimybė arčiau susipažinti su miesto įstaigomis – vyks atradimų kupinos atvirų durų dienos. Kurorto svečiai ir gyventojai turės galimybę pamatyti iš arti meninį procesą, dalyvaudami kūrybinėse „Druskos studijos“ ir „Menų kalvės“ edukacijose, taip pat bus galima nemokamai lankytis muziejuose.

Viešbučiai ir sveikatos įstaigos ne tik pakvies į ekskursijas ir siūlys susipažinti su jų teikiamomis paslaugomis, bet ir pateiks įvairiausių staigmenų – nuo arbatos degustacijos iki seniausios kurorto pramogos – mineralinio vandens ragavimo.

Bendradarbystės erdvė „Tech Spa“ pasiūlys aplankyti slėptuvę, įsikūrusią buvusio banko patalpose.

„Druskininkų turizmo dienų 2022“ programą, specialius pasiūlymus, atvirų durų dienų informaciją, virtualų žemėlapį ir visą reikiamą informaciją surasite www.druskininkai.lt/turizmo-dienos.

Organizatorių informacija