Savivaldybė skatina kultūrinio turizmo iniciatyvas

Savivaldybė kasmet skelbia projektų konkursus kultūros, sporto, sveikatos ir socialinėse srityse bei skiria lėšų įdomiausių projektų įgyvendinimui. Ketiname Druskininkų bendruomenę supažindinti su įdomiausiais ir aktualiausiais 2020 metų projektais. Straipsnių ciklo pirmojoje publikacijoje supažindiname su Kultūros projektais.

Druskininkai didžiuojasi tradiciniais ir turizmo dvasią atitinkančiais renginiais, vienas iš jų – Kurorto šventė/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Paskelbus konkursą teikti paraiškas Kultūros projektams, Savivaldybė sulaukė net 36 paraiškų, kurias pateikė įvairūs fondai, klubai, centrai, viešosios įstaigos, visuomeninės organizacijos, privatūs asmenys. Visiems projektams iš Savivaldybės prašoma bendra suma sudarė beveik 146 tūkst. eurų.


Palaikymo sulaukė ir tradicinis renginys – projektas „M.K. Čiurlionio kelias“/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Savivaldybė šiuos konkursinius projektus finansuoja Kurorto rinkliavos lėšomis ir šiemet jiems numatė net 45 tūkst. eurų. Prioritetas – projektai, skatinantys kultūrinį turizmą.

Projektų atrankai kasmet Administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma komisija, kurioje – kultūros ekspertai, Savivaldybės specialistai, kultūros įstaigų vadovai.

Šiemet iš 36 paraiškų komisija pasiūlė finansuoti 29 konkurso dalyvių projektus. Palaikymo sulaukė projektai, atitinkantys nustatytus prioritetus.

„Šiemet pamatysime unikalų Šviesų instaliacijų festivalį „Formos“. Su šiais kūrybingais žmonėms jau esame bendradarbiavę, jie 2018 metais šviesomis papuošė K. Dineikos sveikatingumo parką, taip pat sukūrė ir sumontavo lazerinę sistemą ant Druskininkų eglės per praėjusias šventes“, – sakė mero pavaduotojas Linas Urmanavičus.

Kitas kultūrinį turizmą skatinantis projektas – Tortų turnyras, kuris jau tampa tradiciniu renginiu ir sutraukia milžiniškas dalyvių ir turistų auditorijas.

Tarp pasiūlytų finansuoti yra ir naujų projektų – Tarptautinis chorų festivalis „De profundis“ ir linijinių šokių festivalis „Druskininkai šokio ritmu 2020“. Šie festivaliai Druskininkuose vyks pirmą kartą, tikimasi, kad jie taps tradiciniais ir pritrauks tūkstančius druskininkiečių bei kurorto svečių.

Kultūrinį turizmą skatinantis projektas – Tortų turnyras – jau tampa tradiciniu renginiu ir sutraukia milžiniškas dalyvių ir turistų auditorijas/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Palaikymo sulaukė ir tradicinis renginys, keliantis Druskininkų, kaip M. K. Čiurlionio miesto, prestižą – Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiamas projektas „M.K. Čiurlionio kelias“, skirtas M.K Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms.

„Tarp pateiktų projektų yra nemažai naujų, apie kuriuos iki šiol nieko nežinojome. Manome, kad, skatinant kultūrinį turizmą, reikia plėsti kultūros renginių spektrą ir suteikti galimybę kūrybingiems žmonės realizuoti savo planus, kurie naudingi Druskininkams ir atitinka tarptautinio kurorto standartus“, – sakė L. Urmanavičius.

Druskininkų kultūros politiką įgyvendina biudžetinė įstaiga Druskininkų kultūros centras, 2020 metams kultūros renginiams, kuriuos koordinuoja minėta įstaiga, Savivaldybė numatė skirti per 300 tūkst. eurų. Druskininkai didžiuojasi tradiciniais ir turizmo dvasią atitinkančiais renginiais – Kurorto švente, Turizmo dienomis, „Vasaros  aidais“, Narcizų žydėjimo švente, Kino vakarais, „Kalėdoms Druskininkuose“ ir daugeliu kitų. Šiemet planuojama Druskininkuose surengti Tarptautinį dainų festivalį, kuris galėtų tapti dar vienu prestižiniu kurorto renginiu.

Kultūros renginiai finansuojami ne tik Savivaldybės lėšomis, bet ir iš įvairių projektų. Lietuvos kultūros tarybos Kultūros rėmimo fondo lėšomis bus finansuojama programa „Tolygi kultūrinė raida“. Iš šios programos Druskininkams skirta 36 100 eurų, jais bus finansuojama 11 kultūros projektų.

Visus kultūrinius renginius galite rasti čia: http://www.druskininkukulturoscentras.lt/renginiuplanas/