Plenero „Lietuviško ąžuolo pasaka“ dalyviai naujam gyvenimui prikėlė unikalius senuosius kryžius
Liepos 29 – rugpjūčio 2 d. Viečiūnuose, prie Viečiūnų bendruomenės centro buvo galima pamatyti tradicinio medžio drožėjų plenero „Lietuviško ąžuolo pasaka“ dalyvius. Šiais metais renginys buvo skirtas kryždirbystei.
Plenero metu buvo atkurti Senuosiuose Viečiūnuose, Grūte (Viečiūnų seniūnija) ir Diržuose bei Gerdašiuose (Leipalingio seniūnija) esantys senieji kryžiai, išlikę, kaip senosios kryždirbystės pavyzdžiai, atspindintys gilias Dzūkijos kryžių kūrimo tradicijas. Kryžių atkūrimo darbai organizuoti atviroje, viešoje erdvėje, kurioje galėjo apsilankyti kiekvienas, besidomintis tradicine kryždirbyste.
Plenere susitiko žinomi medžio drožėjai
Medžio drožėjų plenere „Lietuviško ąžuolo pasaka“ dalyvavo ir tradicinius kryžius atkūrė keturi menininkai: meno kūrėjas, sertifikuotas amatininkas, respublikinės konkursinės parodos „Aukso vainikas“ laureatas Gintautas Akstinas, iš Dzūkijos krašto kilęs tautodailininkas, įvertintas medžio meistras, respublikinės konkursinės parodos „Aukso vainikas“ laureatas Artūras Janickas, druskininkietis medžio drožėjas Vytautas Dabrukas bei tautodailininkas, respublikinės konkursinės parodos „Aukso vainikas“ regioninio turo laureatas Juozas Videika – dzūkas, gyvenantis Jurbarke.
Renginio uždaryme – Viečiūnų kryžių istorija
Pleneras „Lietuviško ąžuolo pasaka“ truko penkias dienas, o praėjusį penktadienį Viečiūnų bendruomenės centre jį vainikavo uždarymo renginys. Jame apie Viečiūnų kryžius papasakojo Viečiūnų gyventoja, mokytoja ir kraštotyrininkė Julija Bliūdžiuvienė. Buvo surengta ir virtuali nuotraukų paroda, kurioje užfiksuota plenero eiga bei tai, kaip kryžiai atrodė prieš atkūrimą ir sugrįžę į savo vietą po plenero.
Renginyje dalyvavo Viečiūnų laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Žemynėłė“ – dzūkų krašto tradicijas ir papročius puoselėjantis kolektyvas, savo programoje atliekantis unikalias šio regiono dainas bei pasakojimus.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė. Partneriai – Viečiūnų seniūnija, Leipalingio seniūnija.
Druskininkų kultūros centro informacija