Kas per Žolinę nesueina, visus metus biednas būna

Saulėtą ir šiltą rugpjūčio 15-osios popietę Stračiūnuose buvo švenčiama tradicinė Žolinės šventė. Šiais metais gausų dalyvių būrį pritraukė turininga renginio programa, atrakcijos ir, žinoma, kaimiškos vaišės. Šventė prasidėjo žinomo žolininko, fitoterapeuto Virgilijaus Skirkevičiaus edukacine paskaita. Po paskaitos skverelyje prie bendruomenės namų prasidėjo šventinė vakaronė: tautiniais šokiais svečius pasveikino Lazdijų rajono Teizų kultūros namų šokių kolektyvas, šviežio derliaus duoną pašventino ir susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Leipalingio parapijos klebonas Paulius Marčiulionis. Šventinį koncertą papuošė visoje Lietuvoje ir už jos ribų žinomas skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas, koncertavo populiarios muzikos grupė „Lietuvaičiai“.

Veiklos užteko ir mažiems , ir dideliems. Vaikai smagiai leido laiką su pasakų personažais, renginio dalyviai buvo vaišinami namine gira, kopūstiene, šviežiai spaustais sūriais su žolelėmis, šventinta duona ir medumi, žolelių arbata. O ypač skanus buvo šventės metu per varžytuves „sumuštas“ sviestas su karštomis bulvėmis ir rūgpieniu… Naujai besikuriančios kepyklėlės Stračiūnuose šeimininkai Dovilė ir Rokas Remeikai vos spėjo suktis, kepdami gardžiuosius vaflius.

Labai džiaugiamės, kad šventę papildė ir edukacines programas rodė vietos amatininkai ir žinomi tautodailininkai: vaško žvakes senoviniu būdu liejo Laima Saviščevienė, prisijaukinti medį mokė medžio drožėjas Gintautas Akstinas, pasigaminti molio dirbinius – Giulnara Kupčinskienė. Visi galėjo įsigyti žolelių ir įvairių hidrolatų.

Ypatingai džiugina tai, kad vis labiau į bendruomenės veiklas ir organizuojamus renginius įsitraukia jaunos šeimos, mylinčios ir garsinančios savo kraštą, kuriame gyvena ir augina vaikus. Dėkojame visiems, prisidėjusiems, organizuojant šventę, Druskininkų savivaldybei, Druskininkų kultūros centrui, Druskininkų Šeimos paramos centrui, Druskininkų vietos veiklos grupei, Stračiūnų bendruomenės nariams, skyrusiems savo darbą ir laiką, ūkininkams ir visiems šventės dalyviams!

Gausų dalyvių būrį svečių į Stračiūnus pritraukė turininga renginio programa, atrakcijos ir, žinoma, kaimiškos vaišės/Viliaus Rekevičiaus ir Laimos Rekevičienės nuotraukos

Jolanta Miliuvienė