Įspūdinga skulptūra „Lietuva – Legenda“ iškilo Druskininkuose

„Tai gražiai skambėjo žodžiai: laukas, pieva, kelias, upė. Tai gražiai iš jų išaugo vienas žodis – LIETUVA!“ – tokius poeto Just. Marcinkevičius žodžius galima perskaityti šalia Druskininkuose, Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje atidengtos įspūdingos 7 metrų aukščio skulptoriaus Eimonto Stankevičiaus (Eimont Bronzini) sukurtos skulptūros „Lietuva Legenda“, atidengtos simbolinę – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) – dieną.

Druskininkuose, Ratnyčėlės ir Nemuno upių santakoje, iškilo įspūdinga 7 metrų aukščio skulptoriaus E. Bronzini sukurta skulptūra „Lietuva Legenda“ / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Ši skulptūra – tai skulptoriaus našlės Lolitos Bronzini dovana Druskininkams. Skulptūra „Lietuva Legenda“ išlieta daugiau kaip prieš 30 metų ir, ilgai klajojusi, pagaliau surado vietą kurorto širdyje.

Ketvirtadienį, šiek tiek po vidurdienio, lyjant lietui, ant Nemuno ir Ratnyčėlės santakoje esančio kalno druskininkiečiai ir miesto svečiai išreiškė pagarbą ten iškilusiai skulptoriaus E. Bronzini sukurtai skulptūrai „Lietuva – Legenda“.

Skulptorius šią skulptūrą kūrė kaip lietuvišką koplytstulpį. 10 tonų sverianti moters figūra su keturiais veidais buvo nulieta prieš pat Lietuvos Nepriklausomybę ir daugiau kaip 30 metų nerado vietos, kurioje galėtų būti pastatyta. Skulptūroje įkomponuoti keturi moterų veidai vaizduoja keturis Lietuvos regionus. Moters drabužiai banguoja kaip vandens bangelės, taip primindamos, kad Lietuva – lietaus šalis. Keturios aukštai iškeltos rankos laiko didžiulę karūną – ratą, kuriame galima įžvelgti ir kryžių, ir saulę. Tai tarsi Lietuvos laisvės statula – stabili, rami, didinga.

Simbolinę skulptūros atidengimo juostelę perkirpo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, skulptoriaus našlė Lolita Bronzini, labdaros ir paramos fondo „Legenda-Lietuva“ steigėjas Eugenijus Šaltis, sprendęs visus skulptūros dovanojimo klausimus bei rangos darbus atlikusios bendrovės „Alkesta“ generalinis direktorius Rimas Malaškevičius.

„Ačiū visiems, kurie atėjo kartu pabūti ir pasidžiaugti, kad daugiau kaip 30 metų savo vietos ieškojusi skulptūra „Lietuva Legenda“ surado ją vienoje gražiausių Druskininkų vietų. Ačiū skulptoriaus E. Stankevičiaus-Bronzini šeimai, jo bičiuliui E. Šalčiui už parodytą iniciatyvą ir tokią nuostabią dovaną Druskininkams. Pažadu, kad visada ją vertinsime ir rūpinsimės. Ant stataus Nemuno kranto stovinti skulptūra vėlų rudenį ir žiemą bus matoma iš tolo. Vasarą ją užstoja medžiai, bet jie laiko statų šlaitą, todėl tikrai nebus kertami – kad neatsitiktų kaip su Gedimino kalnu“, – sakė meras R. Malinauskas.

Skulptorius E. Bronzini (Eimontas Stankevičius) gimė Vilniuje. 1982 m. baigė Vilniaus dailės institutą, skulptūros specialybę. Dalyvavo daugybėje grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje, Rusijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje.

1999 m. emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas, kur tęsė savo kūrybinę veiklą. 2004 m. surengė kelias asmenines parodas Niujorke. Už originalią kūrybą menininkui įteikti Marko Polo (Venecija, Italija), Mikelandželo (Roma, Italija) ir Leonardo da Vinčio (Venecija, Italija) apdovanojimai.

„Mano Druskininkai“ informacija