Į „Narcizų simfoniją“ Druskininkuose savaitgalį suplūdo tūkstančiai žmonių

Dvyliktą kartą švelniu geltoniu pražydę narcizų laukai Druskininkų parke tarp Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio praėjusį savaitgalį pritraukė daugybę kerinčių vaizdų ir pojūčių išsiilgusių žmonių.

Visą savaitgalį į Narcizų žydėjimo šventę „Narcizų simfonija“ plūste plūdo žmonės iš visos Lietuvos kampelių, turistų būriai iš užsienio, patys druskininkiečiai / Roberto Kisieliaus nuotraukos

„Prieš dvylika metų gimusi idėja narcizais apsodinti parką pasiteisino šimtu procentu, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Pandemijos metu kilus minčiai pratęsti galimybę grožėtis žiedais tamsiu paros metu, buvo pasitelktos neribotos skaitmeninio meno galimybės: narcizų laukus nušvietę lazeriai, šviesos efektai ir nuotaiką kuriantis muzikinis fonas sukūrė tiesiog fantastiškus vaizdus.“

„Ačiū, kad prikalbinai pažiūrėti šito grožio“, „Kažkas nerealaus, lyg kitame pasaulyje“, „Einam ten, iš ten toks vaizdas – lyg kokioj pasakoj“, „Mama, žiūrėk, žvaigždės krenta!“ – temstant ir pamažu įsižiebiant sakurų alėjos, ežero pakrantės, narcizų, miško apšvietimui pylėsi parke vaikščiojančių emocijos, palyginimai ir epitetai.

Garsiausi Lietuvoje narcizų laukai jau prasiskleidė visu grožiu. Pirmosios pavasario gėlės užima beveik visą laisvą parko plotą (14,4 ha), ir jų žydi beveik milijonas. Gelsvų atspalvių jūrą įspūdingai papildo rausvų japoniškų sakurų alėja abipus pėsčiųjų tako nuo ežero link tvenkinio. Ne vienas tvirtina, kad nereikia kažkokių stebuklų – laukus užtvindžiusių žiedų grožis ir svaiginantis jų kvapas kviečia tiesiog vaikščioti, sėdėti parke ir paskęsti jausmuose.

Į savaitgalį surengtą Narcizų žydėjimo šventę „Narcizų simfonija“ plūste plūdo žmonės iš visos Lietuvos kampelių, turistų būriai iš užsienio, patys druskininkiečiai, fotografai. Žmonės vaikštinėjo būriais, senjorai ilsėjosi ir grožėjosi ant suolelių, vaikai braidė po lazerių šviesų sukurtą spalvotą ūką. Vakare, nuo 21 valandos, įsijungė gėlynams specialiai parinktos meninės šviesų ir lazerių instaliacijos, kurios visą parką nuo Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio, baltąjį tiltelį ir mišką sujungė į vientisą vizualią erdvę.

Šeštadienį įspūdžius sustiprino sklindančios gyvos muzikos melodijos. Dienos metu skambėjo švelnūs gitarų garsai, romantiškos Tomo Čiukausko saksofono improvizacijos, druskininkietės Indrayos atliekamos dainos. Romantišką atmosferą sukūrė parko takeliais lėtai ir oriai vaikštinėjantys puošniais rūbais apsirėdę 19 a. kurorto ponai. Vidurdienį ir vakare parke linksmas akimirkas dovanojo spindintys veidrodiniai personažai – orūs karaliai ir vaikų numylėti vienaragiai. Prie Vijūnėlės tvenkinio Burbulų dėdė vaikams sukūrė tikrą muilo burbulų fiestą.

ĮSPŪDŽIAI

Silvija Sutkuvienė, Kretinga: Šimtatūkstantinė žydinčių narcizų jūra ir sakurų alėja užbūrė savo vaizdu, o vakarinė šviesų instaliacija leido pasijusti tarsi stebuklingame pasaulyje. Atrodė, kad pats žvaigždėtas dangus nusileido Vijūnėlės parke. Nors Druskininkai visada žavėjo nepaprasta, skoninga aplinka, net ir tada, kai narcizai nužydi, bet šis savaitgalis miestui ir jo svečiams buvo ypatingas. Net pati gamta nepagailėjo šilumos ir saulės, gatvėse šurmuliavo neaprėpiama žmonių minia, įsiliedama į miesto renginius. Ačiū šventės organizatoriams, suteikusiems tiek puikių emocijų!

Angelina Schardt, Mikolaiv, Ukraina: „Per 40 metų Druskininkuose teko pabūti įvairiose šventėse, bet narcizų šventėje sudalyvavau pirmą kartą. Neišdildomas įspūdis nuo narcizų ir sakurų žydėjimo, jų aromato ir ypatingos ore tvyrojusios auros. Noriu ypatingai padėkoti šventės rengėjams ir organizatoriams už profesionalumą!“

Rūta Averkienė, Vilnius: „Apsilankius pavasarį Druskininkuose, galva tikrai apsvaigsta nuo narcizų kvapo, o širdis apsąla nuo sakurų grožio. Šį savaitgalį, vaikštinėjant po M.K. Čiurlionio miestą, sužavėjo ta balta  milijono žydinčių narcizų pieva, spalvingas lazerių žėrėjimas, fontano šokis pagal legendinius „Tris milijonus“ ir kitas melodijas. Kelioms dienoms Druskininkai tikrai tapo didmiesčiu. Aš šiame mieste pamačiau ir nerealaus grožio Čiurlionio paveikslus – nuostabų vakarėjantį dangų su čiurlioniškais debesėliais ir besileidžiančia miegulio saule, šnarančias pušis, ežero vėsą, virš galvos kaip filme „Angelų takais“ praskrendančias gulbes… Gražu. Ir nenuostabu, kodėl į Druskininkus šiomis dienomis suvažiavo tūkstančiai žmonių. Nes buvo verta!“

„Mano Druskininkai“ informacija