Į Druskininkus sugrįžo sportinių šokių festivalis – planuojama, kad renginys taps tradiciniu

Praėjusį savaitgalį LSC sporto komplekse „Druskininkai“ vyko sportinių šokių festivalis „Druskininkų pavasaris 2022“, kurio metu buvo surengtas Lietuvos jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Šokėjai taip pat varžėsi dėl Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko taurės.

Po ilgo laiko tarpo sportiniai šokiai pagaliau sugrįžo į Druskininkus/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Pasveikinusi festivalio dalyvius, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė pasidžiaugė, kad po ilgo laiko tarpo sportiniai šokiai pagaliau sugrįžo į Druskininkus. „Šokiai ir kurortas yra neatsiejama dalis. Juk šokis – tai meilė, aistra, harmonija ir malonumas. O būtent tai atitinka ir mūsų kurorto emocijas. Todėl nuoširdžiai dėkoju renginio organizatoriui Virginijui Visockui už pastangas, kad šis renginys vėl įvyktų Druskininkuose. Visiems renginio žiūrovams linkiu gero laiko ir puikių emocijų, o dalyviams – pasiekti užsibrėžtus tikslus“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Čempionato aukso medalius ir mero R. Malinausko taurę po labai atkaklios kovos laimėjo Vilniaus „Ratuto“ šokėjai Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė.

Sidabras šiose varžybose atiteko Vilniaus „Judesio“ sportininkams Rokui Kraucevičiui ir Ilzei Kaminskaitei, o bronza pasipuošė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė iš Vilniaus „Juventos“.

Varžybų laimėtojus apdovanojo ir Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA.

Po varžybų pakalbintas ką tik Lietuvos čempionu tapęs ukrainietis Valerijus Šylo neslėpė savo džiaugsmo ir dėkingumo. Jis yra kilęs iš pietryčių Ukrainos miesto Dnipro. Į Lietuvą šokti kartu su lietuvaite partnere Valerijus atvyko prieš vienerius metus.

Šią savaitę susitikimo Druskininkų savivaldybėje metu buvo aptartos šokių festivalio aktualijos ir pasidžiaugta jo sėkme. Nuspręsta, kad ši elegantiška šokio šventė turėtų tapti tradicine ir džiuginti žiūrovus kiekvieną pavasarį.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė pažymėjo, kad šokių festivalis rengiamas ypatingu laiku – narcizų žydėjimo savaitgalį. Todėl tikimasi, kad šokių fiesta įsilies į narcizų žydėjimą šventę ir kasmet pritrauks vis daugiau dalyvių bei žiūrovų.

Pasak Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) viceprezidento, šokių eksperto V. Visocko, per dvi dienas trukusį festivalį pasirodė daugiau kaip 400 dalyvių, renginį aplankė apie 1000 žiūrovų.