Druskininkuose – užburianti ledo skulptūrų magija

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose organizuotas ledo skulptūrų festivalis Gydyklų parko erdves ir Nemuno pakrantę papuošė unikaliais meno kūriniais iš ledo.

Druskininkai – iškiliojo M. K. Čiurlionio miestas, jo kūrybos ir ramybės oazė, tad skulptūrose buvo atskleisti menininko kūrybos momentai: festivalio metu sukurta 12 didelių ledo skulptūrų M. K. Čiurlionio paveikslų ciklo „Zodiakai“ tema, siejamų su Naujųjų metų pradžia, vaizduojančių 12-a mėnesių, ir 14-a mažųjų skulptūrų M. K. Čiurlionio paveikslo „Pasaka. Karaliai“ tema.

Šeštadienį buvo galima stebėti menininkų iš Lietuvos, Indonezijos ir Vokietijos kūrybinį procesą – ledo luitai įgavo išraiškingas formas ir pamažu virto įspūdingomis skulptūromis.

Ledo skulptūrų festivalio organizatorius Paulius Orlovas sakė, kad renginyje dalyvavusius ledo meistrams smagu buvo kurti Druskininkų erdvėse: „Nuostabus miestas, kurortas, kuriame menininkai turėjo galimybę atidaryti visas savo čakras ir pajusti tikrą kūrybos malonumą“.

Ledo skulptūras kūrė profesionalūs menininkai iš viso pasaulio. Lietuvių skulptoriai: Vytas ir Kęstutis Musteikiai, Mindaugas Junčys, Vidas Simonavičius, Laimis Čepėnas, Kęstutis Keparutis, Gintaras Mykolaitis, Vidas Steponavičius, Robertas Keliauskas, skulptorius iš Vokietijos Bernd Winter ir skulptorius iš Indonezijos I Made Sutama.

Sekmadienį į ledo skulptūrų ekspozicijos atidarymą gausiai susirinkusius druskininkiečius ir miesto svečius pasveikino Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė ir Druskininkų savivaldybės mero patarėjas Aivaras Kadziauskas. Jiems buvo patikėtas baigiamasis, paskutinis ir atsakingiausias ledo skulptūros pjūvis.

Skulptūras kūrę menininkai patys išrinko tris, jų manymu, gražiausius kūrinius, sukurtus M. K. Čiurlionio paveikslų ciklo „Zodiakai“ temomis. Jų autoriai apdovanoti atidarymo metu.

I-osios vietos nugalėtojais tapo lietuvių skulptoriaus Vido Simanavičiaus kūrinys „Ožiaragis“, II-oji vieta atiteko Mindaugui Junčiui, kūrusiam ledo skulptūrą „Dvyniai“, III-oji vieta – Vytautui Musteikiui už ledo skulptūrą „Bičiulystė“.

Ledo skulptūrų ekspozicijomis bus galima grožėtis ir lankytis, kol joms leis išsilaikyti gamtinės sąlygos.

Planuojama, kad ledo skulptūrų festivaliai Druskininkuose taps tradiciniai, suteiks druskininkiečiams ir kurorto svečiams nepamirštamų pojūčių.

Ledo luitai talentingų skulptorių rankose įgavo išraiškingas formas ir pamažu virto įspūdingomis skulptūromis, atspindinčiomis M. K. Čiurlionio kūrybos tematiką/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Laima Rekevičienė