Akvarelės liejimo paslaptimis dalijosi menininkė iš pajūrio

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriuje organizuotas edukacinis renginys „Diena su dailininku“. Mokinius aplankė charizmatiška menininkė iš pajūrio Eglė Lipinskaitė. Ji yra žinoma akvarelininkė, garsėjanti žirgų piešimu. „Tapau – vadinasi, gyvenu. Toks moto lydi mane visur ir visada. Tapau akrilu ant drobės, akvarele ant įvairaus popieriaus, tekstiliniais dažais ant šilko, labai mėgstu eksperimentuoti.

Tapau, nes man tai miela, jautru, šviesu ir tyra. Procese kaskart atsiranda naujos temos, ieškojimai. Negaliu trypčioti vietoje, norisi augti, tobulėti, kurti“, – kalbėjo visur spėjanti menininkė.

V. K. Jonyno dailės skyriaus mokiniai ne tik susipažino su dailininke E. Lipinskaite, sužinojo žirgų, arklių, ponių piešimo subtilybes, uždavė daugybę klausimų, bet ir turėjo galimybę praktiškai išbandyti įgytas žinias. Dailininkei vadovaujant, vyresnių klasių mokiniai pagilino akvarelės technikos liejimo žinias. Rezultatai buvo puikūs, nustebino ir pačius jaunuosius kūrėjus. Mokyklos direktorė Ona Olšauskienė įteikė padėką E. Lipinskaitei už nuoširdų bendradarbiavimą. Planuojama, kad šis gražus, reikšmingas renginys taps tradiciniu – atvykę skirtingų sričių menininkai dalinsis patirtimi, o mokyklos mokiniai turės galimybę ne tik susipažinti su profesionaliais menininkais, bet ir kurti kartu.

Mokiniai sužinojo žirgų, arklių, ponių piešimo subtilybes ir turėjo galimybę praktiškai išbandyti įgytas žinias/M. K. Čiurlionio meno mokyklos archyvo nuotrauka
Akvarelininkė E. Lipinskaitė garsėja žirgų piešimu

M. K. Čiurlionio meno mokyklos informacija